30 Haziran 2016

 

 

 

Amerika'daki Türkler İstanbul Saldırısını Kınamak İçin Toplanıyor

Press release Turk Avenue - İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Amerika'daki Türkler de farklı organizasyonlarla bir araya geliyor. New York Belediye binası önünde ilk kez bir basın toplantısına hazırlanan Türk Amerikalılar, 29 Haziran Çarşamba akşamı 7.30pm'de de Unique Square'de bir araya gelecek. Atlanta'da da bir grup Türk yine 29 Haziran Çarşamba 8.30pm'de Piedmont Park'ta bir araya gelecek. Bu arada Washington, DC'deki Türk büyükelçiliğinde taziye defteri açılırken, T.C. Boston Başkonsolosluğu'na taziye için çiçek bırakılacak. Güney California Türk Amerikan Derneği olarak 29 Haziran Çarşamba akşam 2 ayrı County'de toplanıyor. Los Angeles'ta Başkonsolosluk binası önünde, San Diego'da da Balboa Park SD'de gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

Amerika'dan İstanbul'daki Terör Mağdurlarına Yardım Eli

Istanbul AttackNew York merkezli hayır kuruluşu Turkish Philanthropy Funds, İstanbul’daki terör saldırısında zarar gören kurbanların ve ailelerine yardım etmek amacı ile bir yardım fonu oluşturdu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 41 kişinin ölümü, 147 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısına Amerika’dan el uzatmak isteyenler için oluşturulan fondan kimlerin yararlanacağı listeyen TPF, #IstanbulFund adıyla da bir hashtag oluşturdu. TPF President ve CEO’su İlhan Akbil yaptığı açıklamada, ‘’Bugün tüm dünyaya hepimiz İstanbuluz göstermek ve Türk insanının acılarını paylaştığımızı göstermek istiyoruz,’’ dedi.

Devamını oku...

İngiltere'nin kararı Türkiye-AB ilişkilerini Nasıl Etkiler?

Faruk Sen İngiltere halkı yapılan referandum sonrası Avrupa Birliği'nde kalıp kalınmaması konusunda kararını verdi. Sandıktan yüzde 52 ‘hayır’ oyu çıkarken 'evet'çilerin oyu yüzde 48 de kaldı. Bu sonuçların ardından İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış süreci başlamış oldu. Kararın ardından açıklama yapan İngiltere Başbakanı David Cameron da ekim ayındaki seçimde aday olmayacağını ve görevi bırakacağını açıkladı. İngiltere'de yaşanan bu gelişmeler dünyadaki ekonomik ve siyasi dengeleri de sarstı. İngiliz Sterlin'i tarihinin en büyük kayıplarından birini yaşarken dünya piyasalarında da hem ciddi bir düşüş hem de bir belirsizlik hakim.

Devamını oku...

Sinem Saniye'nin Let's Play Albümü Piyasayada

062716 sinem saniye rockwood music hallde konser verdi 3ABD’de yaşan Türk sanatçı Sinem Saniye "Lets Play" isimli albümünün tanıtımı için Rockwood Music Hall’de sahneye çıktı. Ödüllü sanatçı Saniye albümünde bulunan parçaları sevenleri ile paylaştı. Sinem Saniye’nin albüm tanıtımında Kate Mills de sahneye çıktı. Son albümünü 9 yıl önce çıkaran Saniye’nin son albümünün produksiyonunu Mikal Blue ve David Andronico yaptı. 12 parçadan oluşan albüm, aynı zamanda iTunes üzerinden de satışa sunuldu. https://itunes.apple.com/album/id1117349554?ls=1&app=itunes

Devamını oku...

Fancy Food New York, 180 Bin Gıda Ürünü İle Başladı

IMG 8243Amerika’nin en büyük gıda fuarlarından biri olan New York Fancy Food Show, New York Javits Center’da başladı. 26-28 Haziran tarihleri arasında açık kalacak fuarı 25 bini aşkın ziyaretçinin gezmesi bekleniyor. 55 ülkeden 2400 firmanın iştiraki ile yapılan fuarda en göz alıcı standlar Meksika, İtalya ve Tunus olarak dikkat çekerken, Tunus bu yılki fuarın ana sponsoru oldu. Fuard 180 bin farklı gıda ürünü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Devamını oku...

Etohum San Francisco Konferansı Gerçekleşti!

etohum girisimcileri san franciscoda bulusturdu 8950313Türkiye’nin önde gelen erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırıcısı Etohum, dünyanın teknoloji girişimciliği merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirdi. İTÜ ARI Teknokent sponsorluğunda dördüncü kez düzenlenen Etohum San Francisco Konferansı, Türkiye’den çıkan girişimlerin dünyaya açılmasını hızlandıran önemli bir etkinlik olarak bu yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini bir araya getirdi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğe Türkiye ve bölgeden 300’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve uzman katıldı. 22 Haziran Çarşamba günü Galvanize hızlandırıcısında gerçekleştirilen Etohum San Francisco etkinliğinde Intel’in İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak, Startup Grind’den Derek Andersen, Google hızlandırıcısı Roy Glasberg, Picsart Founder’dan Hovhannes Avoyan, Freshdesk’ten Dilawar Syed, Striim’den Ali Kutay, “Startup Rising” yazarı Christopher Schroeder, Endeavor’dan  Allen Taylor, “From The Other Side of The World” yazarı Elmira Bayrasli, Inventuslaw’dan Anil Advani gibi önemli isimler konuşmalar yaptı.

Devamını oku...

Ertegün'den Hz İsa'nın Mezar İçin $1.5 Milyon Bağış

Jesus Tomb1Turk Avenue - Hz İsa’nın mezar taşının restorasyonına, ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün eşi Mica Ertegün 1.3 milyon dolar bağış yaptı. Hristiyanlığın en kutsal yerlerinden biri olarak bilinen Kudüs’teki Holy Sepulchre Kilisi’ndeki restorasyondaki yapı 200 yıl aradan sonra yeniden gün yüzüne çıkarılacak. Hz İsa’nın türbesi olarak da bilinen tarihi kilise, pek çok Hristiyan tarafından Hz İsa’nın gömüldüğü ve yeniden dirildiği yer olduğuna inanılıyor. Bazı Hristiyanlar ise Hz İsa’nın Garden Türbesi’ne defnedildiğine inanıyor.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 388

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
24 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
34 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS