07 Ekim 2015

 

 

 

Cilt Kanserinin Teşhisini Kolaylaştıracak Cihaz

Canan DagdevirenHarvard Üniversitesi'ne "Genç Akademi Üyesi" olarak kabul edilen ilk Türk olan Dr. Canan Dağdeviren, cilt kanserinin teşhisini kolaylaştıracak, dövme gibi vücuda yapıştırılabilen ve 10 saniyeden daha az sürede sonuç veren cihaz geliştirdi. Forbes dergisinin "30 yaşından küçük 30 bilim insanı" listesine giren Dr. Dağdeviren'in bu çalışması Nature Materials dergisinde yayımlandı. Dr. Dağdeviren, bilimsel çalışmalarını sürdürdüğü Massachusetts Institute of Technology (MIT) Üniversitesi'nde AA muhabirine buluşunu anlattı. Cihazın, yapıştırıldığı deriye basınç uygulayarak derinin mekanik özelliklerini tespit ettiğini belirten Dr. Dağdeviren, "Cihaz, bu özelliklerin kansere yakın olup olmadığını gösteriyor. Deri kanserinin mekanik özellikleri zaten belli. Bu özelliklere uyan sonuçlar çıktığı zaman biyopsi ve diğer prosedürler gerçekleştirilecek" dedi. Dr. Dağdeviren, cihazı kanser şüphesi olan hastalar üzerinde denediğini, doktorun da biyopsi yaptığını ifade ederek "Ben kendi datalarımı yolladım. Tuhaf görünenleri kendisine söyledim. Biyopsi sonuçları iki hafta sonra çıktı ve benim söylediklerimle bire bir örtüştü. Bu yöntem hızlı, ağrısız ve de kolay bir yöntem. 10 saniyeden az bir sürede sonuç veriyor" diye konuştu.

Devamını oku...

Amerikalı Türklerin Yüzde 20'si Oy Kullandı

abd oyABD genelinde milletvekili genel seçimleri için 16 Mayıs’ta başlayan oy kullanma süresi saat 19.00’da tamamlandı. Seçmen kütüğüne kayıtlı Türk vatandaşları ülke genelinde Washington, New York, Los Angeles, Chicago, Houston, Boston ve Miami'deki temsilciliklerde kurulan sandıklarda oylarını kullandı. Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinden edinilen bilgiye göre, yaklaşık 90 bin 745 seçmenin bulunduğu ülkede, 17 bin 805 seçmen sandığa gitti. Buna göre seçmenlerin 7 Haziran'daki seçime katılım oranı yüzde 19, 6 oldu.

Devamını oku...

ABD’deki Gurbetçi Oyları Türkiye’ye Gönderildi

Gurbet OylariABD’nin New York kentlerinde yaşayan Türk vatandaşlarının Milletvekili Genel Seçimleri için kullandığı oylar, Türkiye’ye gönderildi. Milletvekili Genel Seçimleri için New York’taki kayıtlı seçmenlerin misyon  temsilciliklerinde kullandığı oyların bulunduğu çuvallar, Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla yollandı. Çuvallar, parti temsilcilerinin nezaretinde, diplomatik kuryelere imzalı ve mühürlü şekilde teslim edildi.

Devamını oku...

New York'tan Çanakkale'ye Kürek Çekecek

Erden ErucNew York’tan 19 Mayıs’ta kürek çekmeye başlayacak olan gezgin Erden Eruç, Çanakkale Savaşları’nın 101’inci yıldönümünde Gelibolu’ya ulaşmayı planlıyor. Tamamen kas gücüne dayanan yolculuklarla dünyayı dolaşıp Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Türk sporcu ve gezgin Erden Eruç, Çanakkale Savaşları’nın 101. yıldönümünde New York’tan kürek çekerek Gelibolu’ya gitmeyi planlıyor. 19 Mayıs’ta Avustralyalı bir arkadaşıyla New York’tan iki kişilik özel teknesiyle denize açılacak olan Eruç, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’i 10 ayda aşacak. Önce Fas’a ulaşacak Eruç, ardından Tunus, İtalya ve Yunanistan kıyılarından geçip Gelibolu’ya varacak. “Barışa Yolculuk” temasıyla küreklere asılacak Eruç, “Yolculuğum boyunca ilk ayak basacağım yer Fas olacak. Oradan Akdeniz’e açılıp önümüzdeki yıl yapılacak olan Çanakkale Savaşları’nın 101’inci anma törenlerinde Gelibolu’ya ulaşmayı hedefliyorum” dedi.

Devamını oku...

Forum Gazetesi'ni İşadamı Mustafa Tuncer Satın Aldı

mustafa tuncerAmerika'daki en eski yerel gazete olma özelliğine sahip Forum Gazetesi el değiştirdi. New Jersey merkezli olarak 12 yıldır Türk Amerikan toplumuna hizmet veren Forum USA Gazetesi'nin yeni imtiyaz sahibi İşadamı Mustafa Tuncer oldu. Türk Amerikan toplumunun yakından tanıdığı Yeşil ailesi tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlayan FORUM USA gazetesi 12 yıl boyunca ABD’deki Türk toplumunun en önemli haberleşme kaynaklarından biri oldu. Yeşil ailesinin bir müddet önce Türkiye'ye temelli dönüş yapmaları üzerine gazeteyi iş adamı Mustafa Tuncer devraldı. İşadamı Tuncer, mermer ve granit sektöründe faaliyet gösteren bir dizi şirketin sahibi.

Devamını oku...

New York'un En İyi Türk Restoranı Ödülünü Aldı

Ilgar Peker Cuneyt GurkanTOA Consulting tarafından ilki gerçekleştirilen ''New York'un En İyi Türk Restoranı'' anketinde birince gelen Turkish Kitchen birincilik ödülünü aldı. Restoran derecelendirme şirketi Zagat tarafından derecelendirilen ve ''Türk ve Akdeniz'' mutfağı kategorisinde yer alan 17 Türk restoranın yarıştığı ankette 833 kişi tarafsız bir sitede oy kullandı. Oyların yüzde 22.71'ini alan Turkish Kitchen birinci olurken, yüzde 20.34'ünü alan Şip Şak ikinci, oyların yüzde 12.89'unu alan Ali Baba's Terrace üçüncü oldu.

Devamını oku...

Rhode Island, 19 Mayıs'ı Pontus Rumlarını Anma Günü İlan Etti

Rhode Island GreekRhode Island eyalet senatosu 1914-1922 yılları arasında Osmanlı Devleti'nin 353 bin Pontus Rum'unu soykırıma uğrattığı iddiası ile Senato'dan 19 Mayıs'ı Yunan Pontus Rumları'nı Anma Günü olarak öneren yasa tasarısını kabul etti. Eyalet Senatörleri Leonidas Raptakis [D], Hanna Gallo [D], Gayle Goldin [D], Teresa Paiva-Weed ve Dennis Algiere [R] sponsorluğunda senatoya sunulan yasa, oylanarak kabul edildi. Yasa tasarısında 1914-1922 yılları arasında Osmanlı Türkleri'nin sistematik olarak 353 bin Rum ve 1 milyon Ermeni'yi öldürdüğü, sürgüne gönderdiği, açlığa mahkum ettiği iddia edildi. Osmanlı Devleti'nin yanı sıra Kemal Atatürk'ün neo-Türkleri sürgün, açlık ve kırıma karıştığı savunuldu.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 382

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
15 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
25 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS