25 Haziran 2016

 

 

 

Etohum San Francisco Konferansı Gerçekleşti!

etohum girisimcileri san franciscoda bulusturdu 8950313Türkiye’nin önde gelen erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırıcısı Etohum, dünyanın teknoloji girişimciliği merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirdi. İTÜ ARI Teknokent sponsorluğunda dördüncü kez düzenlenen Etohum San Francisco Konferansı, Türkiye’den çıkan girişimlerin dünyaya açılmasını hızlandıran önemli bir etkinlik olarak bu yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini bir araya getirdi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğe Türkiye ve bölgeden 300’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve uzman katıldı. 22 Haziran Çarşamba günü Galvanize hızlandırıcısında gerçekleştirilen Etohum San Francisco etkinliğinde Intel’in İş Geliştirme ve Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak, Startup Grind’den Derek Andersen, Google hızlandırıcısı Roy Glasberg, Picsart Founder’dan Hovhannes Avoyan, Freshdesk’ten Dilawar Syed, Striim’den Ali Kutay, “Startup Rising” yazarı Christopher Schroeder, Endeavor’dan  Allen Taylor, “From The Other Side of The World” yazarı Elmira Bayrasli, Inventuslaw’dan Anil Advani gibi önemli isimler konuşmalar yaptı.

Devamını oku...

Ertegün'den Hz İsa'nın Mezar İçin $1.5 Milyon Bağış

Jesus Tomb1Turk Avenue - Hz İsa’nın mezar taşının restorasyonına, ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün eşi Mica Ertegün 1.3 milyon dolar bağış yaptı. Hristiyanlığın en kutsal yerlerinden biri olarak bilinen Kudüs’teki Holy Sepulchre Kilisi’ndeki restorasyondaki yapı 200 yıl aradan sonra yeniden gün yüzüne çıkarılacak. Hz İsa’nın türbesi olarak da bilinen tarihi kilise, pek çok Hristiyan tarafından Hz İsa’nın gömüldüğü ve yeniden dirildiği yer olduğuna inanılıyor. Bazı Hristiyanlar ise Hz İsa’nın Garden Türbesi’ne defnedildiğine inanıyor.

Devamını oku...

Etnik Gruplar Trump'a Karşı Demokrat Parti'de Birleşti

IMG 7897ABD’de 1 Şubat’ta başlayan başkanlık adaylığı için ön seçim süreci, Demokratların başkent Washington’da gerçekleştirdiği seçimlerle son buldu. Daha önce salt çoğunluğu garantilemiş olan Demokrat Parti adayı Hillary Clinton, rakibi Bernard Sanders’e üstünlük sağladı. Demokratik National Komitesi'nin (DNC) CEO’su, Beyaz Saray Politika Direktörü Amy Dacey ve Beyaz Saray Temsilcisi Politika Direktörü David Simas’ın ana konuşmacı olarak katıldığı Ulusal Etnik Koordinasyon Konseyi Strateji Toplantısı'na ABD’nin birçok yerinden etnik kökenli toplum liderleri katıldı.

Devamını oku...

Türk Akaryakıt ve Enerji Sektörü 3. Kez Buluşuyor

3rd North East Gas Convience Store ExpoNew York, New Jersey ve Connecticutt eyaletlerinde Türk girişimcilerin en güçlü oldukları benzin istasyon işletmeciliği ve enerji sektörü temsilcileri üçüncü kez bir araya geliyor. TOA Danışmanlık firması tarafından organize edilen ‘’3rd ANNUAL NORTHEAST GAS STATION & CONVENIENCE STORE EXPO’’, 21 Haziran Salı günü Saddle Brook, NJ'deki Marriott Hotel'de gerçekleştirilecek. Akaryakıt ve eneji sektörü temsil eden girişimci, tedarikçi ve dağıtımcıyı ağırlayacak. TURKOFAMERICA dergisinin son araştırmasına göre New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinde yaklasık 300 istasyon Türk veya Türkiye'den göç etmiş Ermeni, Süryani girişimciler tarafından işletiliyor.  

Devamını oku...

Etohum San Francisco Konferansı Başlıyor!

ethoum San FranciscoTürkiye’nin önde gelen erken aşama yatırım şirketi ve girişim hızlandırıcısı Etohum, dünyanın teknoloji girişimciliği merkezi olarak kabul edilen San Francisco’da bu yıl dördüncü kez düzenleyeceği Etohum San Francisco Konferansı’nda bir kez daha girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getirecek. Etohum’un dördüncü kez düzenlediği San Francisco Konferansı, Türkiye’den çıkan girişimlerin dünyaya açılmasını hızlandıran önemli bir etkinlik olarak her yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini bir araya getiriyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da etkinliğe Türkiye ve bölgeden 300’ü aşkın girişimci, yatırımcı ve uzmanın katılması bekleniyor.

Devamını oku...

Biden Eski Danışmanı İçin Kampanyada Destek İstedi

Murat Guzel BidenABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, South Carolina’dan Kongre üyesi olmak için yarışan eski danışmanlarından Fran Person’un bağış kampanyasına katıldı. Kampanya esnasında Fran ile 10 yıla yakın çalışma dönemini anlatan ve Kongre’ye iyi insan sayısının artması gerektiğini altını çizen Biden, sistemin genel kurallarına karşı çıkıp kendi inandığını söyleyen Kongre üye sayısının çoğalması gerektiğini söyledi. Kampanya esnasında Demokrat Parti’deki en üst düzey Türk-Amerikan olarak görev alan İşadamı Murat Güzel ile de bir süre sohbet eden Biden, kampanyaya destek verenlerle foroğraf çektirdi.

Devamını oku...

Türk Tiyatrocuya İran'a Yasaklı Madde Satışından Ceza

erdal kuyumcuEski tiyatro oyuncusu Erdal Kuyumcu, Amerika’dan İran’a yasaklı maden sattığı iddiasıyla yargılandığı mahkemede suçunu kabul etti. 44 yaşındaki oyuncu, 2013 yılında İstanbul’dan İran’a yaklaşık bin pound (453 kilo) kobalt nikel satışını gerçekleştirdiğini ancak silah endüstrisi için değil endüstriyel kullanım için sattığını söyledi. Kuyumcu, mahkemede Hakim Dora Irizarry’e, ‘’Yaptığımın Amerikan yasalarına aykırı olduğunun farkındaydım. Fakat satışı reddetmeye cesaretim yoktu,’’ dedi. Kuyumcu’nun avukatı, savcı ile cezası üzerinde anlaşma sağlamaya çalışırken, ünlü tiyatrocunun beş yıldan az bir süre hapis cezası alması bekleniyor. Uzay endüstrisinde kullanılan kobalt-nikel tozu, misillerin yapımında kullanılıyor.

New York Post’ta yer alan habere göre Kuyumcu’nun avukatı Patrick Mullin, müvekkilinin malı satış amacının milis yapımı için olmadığını savundu. Kuyumcu’nun ürünü endüstriyel kullanım için sattığını söyledi.

New York’un Queens bölgesindeki Woodside semtindeki metaluraji şirketi Global Metallurgy'nin CEO’luğunu yapıyordu. Erdal Kuyumcu Teresa (2005), Duruşma (1999) ve Koltuk Sevdasi (2001) film ve dizilerinde rol almıştı. (Foto: Gabriella Bass)

Sayfa 1 / 388

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

Amerika'da Türk Tiyatrosu Yaşar mı?

Jimmy Cüneyt Gürkan - Bu e-posta adresini...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
24 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
34 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS