03 Mayıs 2015

 

 

 

Ankara Restoran Mayıs Ayında Washington’da Kapılarını Açıyor

Washington Ankara RestaurantTürk misafirperverliğini, zengin mutfağını ve seçkin yemeklerini esas alan Ankara Restoran açılış tarihini belirledi. Ankara, 14 Mayıs tarihinde ön açılışını öğlen ve akşam yemeği servisi ile yaparken, resmi olarak kapılarını 20 Mart tarihinde öğlen, akşam yemeği, indirimli içki saati ve Pazar kahvaltısı ile açıyor olacak. Yüksek hizmet kalitesiyle misafirlerine lüks bir deneyim yaşatacak olan Ankara Restoran, geleneksel ve modern Türk sofralarını harmanlayarak zengin mutfak kültürünü sıcak Türk misafirperverliğiyle buluşturacak. Türk yemeklerinin en iyi örneklerini sunan menüsünde ayrıca yeni lezzetlere de yer verecek. Restoranda öğlen ve akşam menüsünün haricinde açık hava terasında indirimli içecekler ve Türk mutfağından esinlenen Pazar kahvaltısı da sunulacak. Akşam menüsünde bulunan çorba, başlangıç, salatalar ve pidenin fiyatları $6 ila $16 arası değişirken, akşam menüsünün fiyatları $16-$29, tatlılarsa $7-$9 civarı olacak.

Devamını oku...

Süzer Grubu'ndan ABD'de 58.5 Milyon Dolarlık Emlak Yatırımı

Collins Suzer SapirTurk Avenue -  Türkiye'de Ritz Carlton, KFC, Pizza Hut gibi markaların isim hakkı sahibi olan turizm, finans, enerji, arazi geliştirme gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren Süzer Grubu, ABD'deki emlak yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Manhattan'daki East 36th Cadde Madison Avenue adresindeki bir townhouse'ı 18.5 milyon dolara, Alex Sapir and Rotem Rosen (ASRS) Capital ile ortak alan Süzer Grubu, Florida'nın Surfside şehrinde Collins Avenue üzerinde 40 milyon dolara 41 condo ünit satın aldı.

Devamını oku...

ETohum Türkiye'den 15 Girişimciyi San Francisco'da Buluşturuyor

etohumTürkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum, 17 Haziran'da San Francisco Toplantısı’nın üçüncüsünü gerçekleştirecek. Zorlu Etohum süreçlerinden başarıyla geçen Türkiye'nin gelecek vadeden 15 girişimi, bu kez teknolojinin ve internetin kalbi Silikon Vadisi'nde büyümek için ter dökecek.

Devamını oku...

Türk İşadamı Negrin'den Manhattan'a 40 Katlı Gökdelen

75 Nassau Tower ODATurk Avenue Özel -  Emlak yatırım şirketi Lexin Capital'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Metin Negrin, Manhattan'da Nassau Street üzerinde satın aldığı binanın yerine 40 katlı gökdelen dikiyor. New York Department of Building'e bina yapımı için başvuruda bulunan Negrin, binayı yapacağı araziyi Century 21 mağaza zincirinden 46 milyon dolara satın almıştı. İlk iki katı ticari amaçlı kullanılacak yeni gökdelen 150 metre yüksekliğinde olacak. Binanın 190 bin sq feet alanı ise rezidans olarak kullanılacak. 

Devamını oku...

Baltimore'da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

BaltimoreABD'nin Baltimore kentinde gözaltındayken hastanelik olup hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray’in cenaze töreni sonrası başlayan olaylar büyürken, kentte olağanüstü hal ilan edildi. ABD'nin Baltimore kentinde gözaltındayken hastanelik olup hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray için cenaze töreni düzenlendi. Kentteki bir kilisede düzenlenen törene binlerce kişi katıldı. Aralarında kongre üyelerinin de yer aldığı bazı üst düzey isimlerin de katıldığı yaklaşık 2 saat süren törene, New York'ta geçen yıl polisler tarafından boğularak öldürülen diğer bir siyahi Eric Garner'ın kızı Erica Garner da geldi.

Devamını oku...

Dr Öz'ün Görevden Alınmasını İsteyen Doktorlar GDO Lobisi Çıktı

Dr OzABD’nin en ünlü doktorlarından Mehmet Öz, 10 bilim insanın kendini karalayan mektubu için "GDO lobisinin bir organizasyonu" dedi. Türk kökenli ABD’li Doktor Mehmet Öz’ün Columbia Üniversitesi’nden kovulması için mektup yazan 10 doktorun, GDO’lu (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) gıda üreticileriyle ilişkisi olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz hafta üniversiteye gönderilen mektupta Doktor Öz’ün, televizyon programında bilimsel geçerliliği olmayan bazı ürünleri para karşılığında pazarladığı, bunun da hekimlik değil şovmenlik ve şarlatanlık olduğu öne sürülürken, bu yüzden okulun cerrahi bölümündeki başkan yardımcılığı görevinden uzaklaştırılması çağrısı yapılmıştı.

Devamını oku...

Washington DC'de Türkler Barış İçin Yürüdü

aa Turks White HouseWASHINGTON, AA - ABD'nin başkenti Washington'da Türk ve Müslüman toplumundan 7 bin kişi, Ermeni diasporasının karalama kampanyalarına karşı “Yurtta barış, dünyada barış” diyerek yürüdü ve ABD'ye barış ve dayanışma mesajı verdi. ABD’de 145 Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunca oluşturulan Yönlendirme Komitesi'nce Beyaz Saray’ın önünden başlatılan "Barış ve Dayanışma" yürüyüşü, Türkiye’nin Washington Büyükelçilği’nde son buldu. Beyaz Saray’ın önünden 3 bini aşkın kişi yürüyüşe başlarken, yolda katılanlarla birlikte, bir saat sonunda büyükelçilik önüne varıldığında sayı yaklaşık 7 bine ulaştı. Sadece Washington civarından değil Ohio, New York, New Jersey gibi ülkenin 12 eyaletinden Türk ve Müslüman toplumu üyelerinin katıldığı yürüyüşte kalabalık, yol boyunca “Yurtta barış, dünyada barış”, “Türkiye” şeklinde sloganlar attı, çiçekler dağıttı ve ABD'ye “Barış" mesajı verdi.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 379

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Yatırımı Yap Green Card'ı Al

Barst Mukammal & Kleiner LLP hukuk firmasının ...

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

University of Minneasota'ya TCA'dan Dava

ABD’deki Türk lobisi kuruluşu Türk-Amerikan İttifa...
Üyeler
Son Aktiviteler
10 Ay Önce
Funda karakoc Yeni Bir Avatar Yükledi. Haz 26
20 Ay Önce
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi Dersimin Kayip Kizlari Hollywood Izi Eyl 03
Ali Gunertem Yeni Bir Video Ekledi NY Gezi Protestosu CNN Onu Eyl 03
 
Video Yorumları
 • MOD_VIDEOCOMMENTS NO COMMENTS