Intel'den Mobil Atak

Pazartesi, 03 Ekim 2011 00:14 Facebook'ta Paylaş
Çip üreticisi Intel mobil navigasyon yazılım üreticisi Telmap'i satın almaya karar verdi. Anlaşmanın detayları açıklanmadı ancak, satışın 300-350 milyon dolar arasında olacağı belirtiliyor. Telmap CEO'su Oren Nissim, fiyat hakkında yorum yapmaktan kaçındı ve anlaşmanın yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Nissim: "Telmap olarak büyük bir çoklu tüketici platformu deneyimi yaşıyoruz. Bu nedenle Intel ile birlikte büyüme odaklı mükemmel bir çalışma ortamı için sabırsızlanıyoruz" diyerek duygularını dile getirdi.

 

Telmap Mobil Tabanlı Hizmette Hızlı Büyüdü

Telmap sadece büyük bir tüketici servis sağlayıcı değil.Halen doğrudan konum tabanlı hizmetler sunan cihazlar, işletim sistemleri ve işlemci geliştirme faaliyetlerini de sürdürüyor.Ayrıca lokasyon tabanlı trafik verileri, hız kameraları ve yerel teklifler hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan hizmetler sunuyor. Telmap CEO'su Oren Nissim Intel ile yapılan anlaşma ile ilgili olarak : "Artık mobildeki pekçok şey kişinin nerede olduğu ile ilgili olmaya başladı, pekçok uygulama geliştirici bunu yapıyor ve biz de bu içeriğe yakın olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

Turkavenue.com

 

Kaynak: Ajanslar