Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti

Salı, 09 Ekim 2012 07:58 Facebook'ta Paylaş

Groupon, şirketin gelişen pazarlar bölge merkezinin İstanbul olacağını duyurdu. İstanbul merkezli bölge, EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü PJ Vandepitte tarafından yönetilecek. Üç yıldır Groupon’da görev yapan Vandepitte, en son Groupon Benelüks’ün Genel Müdürlüğü görevini üstleniyordu.

 


Groupon, Türkiye’de ŞehirFırsatı iştiraki ile çalışıyor. Şirket, Rusya, Polonya, İsrail, Romanya, Ukrayna, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri için Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi olarak, satış, pazarlama ve geliştirme birimlerini İstanbul’da merkezileştirecek. Ayrıca, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için finans, operasyonlar ve liderlik ekiplerini de İstanbul’da konumlandıracak.

Groupon International’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Veit Dengler, “Türkiye iki kıtanın merkezinde bulunuyor. Gayri Safi Milli Hasılası Çin’e yakın bir hızda büyüyen bir ülkede, gelişen pazarlar operasyonunu kurmak önemli bir fırsat. Türkiye’deki varlığımızı ileride genişletmeyi düşünüyoruz. PJ Vandepitte’in bölge yönetiminde ve Onur Aydın’ın Ülke Müdürlüğünde kendimizi güvende hissediyoruz,” dedi. (Hürriyet.com.tr)