Yeşil Kart Sahiplerinin Eşleri ve Çocukları İçin Büyük Fırsat

Cuma, 16 Ağustos 2013 09:32 Facebook'ta Paylaş

Yeşil Kart sahiplerinin eşleri ve çocukları için büyük fırsat, Eylül ayı sürecince de devam edecek. Eğer Yeşil Kartınız var ise ve eşiniz ve/veya 21 yaşının altındaki çocuklarınız A.B.D de yasal olarak bulunuyorlarsa, onların Yeşil Kart alabilmeleri için beklemeden başvuru yapabilirsiniz. Visa Bülten normalde en az 2 yıl bekleme süresi olan visa numarası kategorisi, bu ay ve Eylül süresince açık kalıcak. En az Eylül ayının sonuna kadar açık kalacağından, başvuruların bu ay ve Eylül süresince yapılması gerekiyor.


Ogmen Law Bürosu'ndan Avukat Ayhan Ögmen'in yaptığı açıklamaya göre başvuruları bu ay ve Eylül süresince yaptıktan sonra visa numaraları dolsa bile, eşiniz ve/veya çocuklarınız sizin ile beraber yasal olarak kalabilicekler. Yaklaşık 90 gün içinde çalışma ve seyahat izinleri ellerinde olucak. Sosyal güvenlik numarası ve ehliyet alabilecekler.
Açıklama şöyle devam ediyor:
''Eğer I-130 sponsorluk başvurulari yapıldıysa ve şuan beklemede iseler, Yeşil Kart başvurularını yapabilicekler. Eğer herhangi bir sponsorluk başvurusu yapılmadı ise, bu ay ve Eylül süresince gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Eğer eşiniz ve çocuklarınızın yeşil kartına başvurmak için ABD Vatandaşlı olmayı bekliyorsanız, şuan beklemenize gerek kalmadan onlar için başvuru yapabilirsiniz. Bu ay ve Eylül süresince onlara sponsor olabilirsiniz. Erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınız ile evlenip, bu ay ve Eylül süresince sponsor olabilirsiniz.

Bu haber aşağıdaki durumda olanları ilgilendiriyor:

- Sizin Yeşil Kartınız var,
- A.B.D de eşiniz ve/veya 21 yaşının altındaki çocuklarınız, yasal bir statü de bulunuyorlar, yada
- A.B.D de yasal statüde olan erkek arkadaşınız yada kız arkadaşınız ile evlenmeye karar vermişseniz, onlar icin yeşil kart surecini bu ay ve Eylül süresince başlatabilirsiniz.''

Bu işlemler için detaylı bilgi almak ve işlemlerinizin yapılması için Avukat Ayhan Ögmen'e aşagıdaki telefon yada email adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayhan Ogmen, Esq.
Phone: 1-212-245-7070
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
www.facebook.com/OgmenLaw
www.OgmenLaw.com