Atlantis Management Group 50 Zincirli Citgo Marketleri Satın Aldı

Pazartesi, 20 Kasım 2017 17:15 Facebook'ta Paylaş

citgo gas station 1920 1Türk girişimci Tümay Başaranlar ve Jose Montero tarafından 2006 yılında kurulan Atlantis Management Group, Citgo markalı 50 market zincirine sahip Food Bag şirketini satın aldı. Connecticut, New York, Massachusetts, New Jersey, Pensilvanya ve Florida’da 57 yıldan beri hizmet veriyordu. Türkiye’deki Tahincioğlu Holding’in de hissedarları arasında yer aldığı Atlantis Management Group son yıllarda New York ve bölgesinde yaptığı benzin istasyonu satın almaları ile dikkat çekmişti. 100’ün üzerinde benzin istasyonu sahibi olan grubun merkezi New York’un Mount Vernon şehrinde bulunuyor.

Saygınlığını ispat etmiş ve güçlü müşteri bağı bulunan bir grubu satın almaktan ötürü mutluluk duyduklarını belirten Atlantis Management Group CEO’su Tümay Başaranlar, Food Bag ekibi ile satın alma işleminin kusursuz ve değer katmaya devam edecek şekilde gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

AMB Başkanı Jose Montero da, 57 yıldır altı farklı eyalette 50 adet Citgo markası altında faaliyet gösteren zincir marketlerini, hem organik hem de satın alımlar yoluyla büyümeye devam ettireceklerini söyledi.

 
2006 yılından kurulan AMG, Amerika’nın Kuzey Doğu eyaletlerinde markalı ve markasız benzin istasyonları ve marketleri işletmeciliği yapıyor. AMG, yetkili distribütor ve dağıtıcı olarak Exxon, Mobil, BP, CITGO ve Gulf markalarını bünyesinde barındırıyor.