Fikrinizi Nasıl Satarsınız?

Cumartesi, 12 Aralık 2009 23:42 Facebook'ta Paylaş

Çok orjinal bir fikriniz var. Hayata geçirildiği takdirde büyük paralar kazandıracak ancak keşfedilmeyi bekliyor. Bu işte size yardımcı olacak, yol gösterecek bir web sitesi var. Idea Trade Network (ITN) global forumu yeni fikri olan kişi ve kurumların fikirlerine patentinin alınmasından marka tesciline, lisans alınmasından satışına kadar yol gösteriyor. Endüstrinin önde gelen firmalarından olan ITN, fikrin yaratıcısını yatırımcıyla ve üreticiyle buluşmasını sağlıyor. Halen piyasa değeri 1.2 milyar doları bulan entellektüel buluş, ITN sitesinde satışta.

Siteye üye olanlar diledikleri kadar buluşu siteye listeyeleyebiliyor. Listedeki fikirler satılana kadar sitede kalabiliyor.
Eğer siteye girip satışa sunulan fikirleri almak istiyorsanız da dilediğiniz kadar satın alabiliyorsunuz. Alıcı ve satıcılar diledikleri zaman siteye giriş yapıp güncelleyebilme imkanına sahipler. Üye olanlar eğer üyeliklerini ömür boyu yaptırmışlarsa üyeliklerini yenileme derdi bulunmuyor. Eğer yeni fikriniz, projeniz, buluşunuz varsa, tüm dünyadaki orjinal fikir avcıları size ulaşabilir.

Site bir defaya mahsus geri ödemesi olmayan bir ücret talep ediyor. Bir defaya mahsus alınan ücret, size ömür boyu üyelik garantisi veriyor. Gelişmiş ülkelerden siteye üye olmak isteyenler için ücret 99 dolar 95 cent, gelişmekte olan ülkelerden başvurunlar içinse 9 dolar 95 cent. Sitenin dünya genelinde 20 binin üzerinde kayıtlı üyesi bulunuyor.