FIRSATLAR & TRENDLER

Houston'a Yatırım Cağrısı

E-posta Yazdır
Amerika’nın Houston şehrinden gelen heyet, Houston ile Türkiye arasındaki ticaret ilişkilerini güçlendirmek amacıyla İstanbul’a üç günlük bir ziyaret gerçekleştirdi. Houston Belediye Başkanı Annise Parker ve Atlantic Partners Grup Başkanı ve CEO’su Eduardo Aguirre’nin öncülük ettiği heyet, Türkiye’deki iş adamlarıyla çeşitli görüşmelerde bulundu.

''Türkiye Ticarette ABD İle Karşılıksız Aşk Yaşıyor''

E-posta Yazdır
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "ABD'nin Türkiye'ye 14 milyar dolar ihracatı, Türkiye'nin ise ABD'ye 5,6 milyar doları ticareti bulunuyor. Türkiye ile ABD arasında karşılıksız bir aşk yaşanıyor. İki ülke arasında siyasi alandaki iş birliği ticaret hacmine de yansımalı." dedi. Bakan Çağlayan, Houston Belediye Başkanı Annise Parker ile bakanlık binasında görüştü. Çağlayan, yaptığı konuşmada Türkiye ve ABD'nin iki önemli dost ve müttefik ülke olduğunu, ABD ile Türkiye arasında seviyeli bir ticaret bulunmadığını kaydetti. Türkiye'nin ABD'ye ihracatının 5.6 milyar dolar, ABD'nin Türkiye'ye ise 14 milyar dolar ihracatı olduğunu ifade eden Çağlayan, "Türkiye ile ABD arasında karşılıksız bir aşk yaşanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Houston'da

E-posta Yazdır
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıkta serbest bölgelerle hem tıbbi teknolojide hem ilaç sanayinde hem de sağlık turizminde Türkiye'yi güçlü bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi. Müezzinoğlu, ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde Başkonsolosluk konutunda düzenlenen resepsiyonda, Houston bölgesinde yaşayan Türk doktorlar ve sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan Müezzinoğlu, Türkiye'nin son 10 yılda sağlık turizminde çok farklı bir noktaya geldiğini söyledi.

Amerika'daki Türklerin İş Ararken En Çok Karşılaştıkları Sorunlar

E-posta Yazdır
Esra Öziskender - Her şeyden önce Amerikan iş piyasası deyince nasıl bir iş piyasasından bahsettiğimizi anlamamız gerekiyor. 9.83 milyon km2 toprak alanı, 300 milyondan fazla nüfusu, 50 eyaleti ve 1 özerk bölgesiyle çok büyük bir çalışma alanından bahsediyoruz. Ulusal çalışma kanun ve kurallarının yanında her eyaletin de kendine özgü çalışma kural ve kanunlarının, gelenek ve göreneklerinin olduğu bir çalışma ortamı burası.

Yerli Davos'un İkincisi Uludağ Ekonomi Zirvesi Mart'ta

E-posta Yazdır
Türkiye’nin en büyük iş ve ekonomi dünyası buluşması olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, yerli ve yabancı 50’nin üzerindeki konuşmacının katılımıyla 29-30 Mart 2013 tarihleri arasında Bursa, Uludağ’da gerçekleşecek. Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği’nin işbirliğinde bu yıl ikincisini düzenleyeceği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana teması ise, ‘Yeni Fırsat Penceresi’. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılıp konuşma yapacakları Uludağ Zirvesi’nin bu yıl iki önemli konuşmacısı daha var. Coca-Cola’nın CEO’su Muhtar Kent, ‘Global Liderin Yeni Ajandası’ konulu bir konuşma yapacak ve dünyada şirketlerin gündemindeki sorunlar ile yeni trendleri paylaşacak.

Sayfa 5 / 18