FIRSATLAR & TRENDLER

''ABD İle Birlikte Yapabileceğimiz Çok Şey Var''

E-posta Yazdır
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD ve Türkiye'nin birlikte yapabileceği çok şey bulunduğunu belirterek, 'Amerikalı ve Türk girişimcilerin Türkiye, ABD, AB, Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika'daki fırsatlara daha yakından bakmalarının zamanı' dedi. Şimşek, Türki Amerikan Birliği (TAA) ve TUSKON tarafından ortaklaşa düzenlenen Türki Amerikan Yıllık Kongresi'nin kapanış galasına katıldı.  Galaya gelen çok sayıdaki ABD Kongresi üyesiyle sohbet eden Şimşek, ABD'deki Türk toplumu üyeleriyle de fotoğraf çektirdi.

Yurt Dışındaki Türkler Sayesinde İlk 10'a Gireceğiz

E-posta Yazdır
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, önemli hedefleri olan Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme vizyonunu, sadece kendi ülkesindeki girişimcilerle değil, tüm dünyadaki Türk girişimcilerin katkısıyla başaracaklarını bildirdi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, önemli hedefleri olan Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme vizyonunu, sadece kendi ülkesindeki girişimcilerle değil, tüm dünyadaki Türk girişimcilerin katkısıyla başaracaklarını bildirdi. Amerika'ya giden Türk işçilerin diğer Avrupa ülkelerine giden işçilere göre daha donanımlı olduklarını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

17 Amerikan Devi Yatırım İçin Türkiye'ye Geliyor

E-posta Yazdır
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Lally, 17 şirketin 5 Aralık'ta yatırım fırsatlarını incelemek için Türkiye'ye geleceğini söyledi. ABD yatırım için rotayı Türkiye'ye kırdı. Dünya devi 17 ABD'li şirket yatırım için 5 Aralık'ta Türkiye'ye gelecek. Ticaret heyetinde Abound Solar, AES Energy, Clipper Wind, General Electric, Megtec ve Solar Reserve gibi firmalar yer alıyor.

ABD’de Ev Alana Üç Yıllık Vize

E-posta Yazdır
Melek Çağlar (Voice of America)- Amerika’da Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı büyüme raporu üçüncü çeyrekte %2,5’lik bir büyümeye işaret ediyor. İstatistiklere bakılırsa tüketici güveni de, tüketici harcamaları da, beklenenin altında olsa bile, artış göstermiş. Amerikan ekonomisinin üçte ikisini tüketim harcamaları oluşturduğundan bu, piyasaları sevindirdi. Ancak 2007’deki krizi tetikleyen emlak piyasasındaki atalet hala Amerikan ekonomisinin önüne engel çıkarmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın düşük faiz politikası piyasayı canlandırmaya yetmedi. Bu yüzden Başkan Barack Obama, kısa süre önce yeni bir konut finansman programı daha açıkladı, maksadı, konut kredi geri ödemelerini azaltıp, konut sahiplerinin cebine başka harcamalar için para koyabilmek.

Columbia Üniversitesi'nin Küresel Merkezi İstanbul'da Açılacak

E-posta Yazdır
İstanbul'da Columbia Üniversitesine bağlı Columbia Küresel Merkezi'nin gelecek ay başında açılacak olması nedeniyle New York'ta Türkevi'nde resepsiyon verildi. Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan ve New York Başkonsolosu Mehmet Samsar tarafından verilen resepsiyona başta Colombia Üniversitesi Rektörü Lee C. Bollinger, Columbia Üniversitesi öğretim üyeleri, İstanbul'daki Columbia Küresel Merkezi'nin Direktörü İpek Cem Taha, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un siyasi işlerden sorumlu yardımcısı Lynn Pascoe olmak üzere diplomatlar, BM yetkilileri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Sayfa 11 / 18