FIRSATLAR & TRENDLER

Easyfood, Hazır Yemek Keyfi Yaşamak İsteyenler İçin Amerika'da

E-posta Yazdır
Oda sıcaklığında saklanabilen, tüketime hazır uzun ömürlü yemek ve vakit kazandıran ürünleriyle Easyfood, Tulumba.com aracılığıyla Amerika pazarında yerini aldı. Easyfood’un en önemli özelliği, Türkiye’de bir ilk olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te yapılan iki yıllık AR-GE çalışmaları sonucu geliştirilen özel üretim yöntemi. Easyfood’un “hazır yemekleri, “hazır tatlıları” ve “vakit kazandıran” etler, haşlanmış bakliyatlar ile soğuk ve sıcak yemek yapımında kullanılabilecek yemek pişirme sosları bulunuyor.

FT: Karsan'ın New York Taksi Modeli Olma Şansı Yüksek

E-posta Yazdır
Financial Times'ta yer alan bir haberde, New York'ta seçim süreci devam eden yeni taksi modelinin seçiminde, Türkiye'den katılan modellerin şansının yüksek olduğuna dikkat çekildi. Bernard Simon imzasıyla yayımlanan haberde şu görüşlere yer verildi: "Önümüzdeki yıllarda New York'ta taksi durduran biri, Detroit, Japonya ya da Almanya gibi otomobil üretiminde söz sahibi merkezlerde değil de Türkiye'de üretilmiş bir araca ayak basabilir.

Dünya Genelinde Otel Yatırımlarına 24.3 Milyar Dolar Harcandı

E-posta Yazdır


Fotoğraf: Çırağan Palace Kempinski - Istanbul

 

Dünya genelinde 2010 yılında otellere yapılan yatırımların 24.3 milyar dolara ulaştığı bildirildi. Jones Lang LaSalle Hotels tarafından yapılan araştırmaya göre otel yatırımcıları 2009'daki kriz ortamının aksine 2010 yılında yeni otel yatırımlarına hız kazandırdılar. Jones Lang LaSalle Hotels'in her yıl düzenli olarak yaptığı otel yatırımları raporunda Amerika kıtası 11.1 milyar dolar ile en fazla yatırım yapılan bölge olarak dikkat çekti. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika yüzde 110'luk artışla 9.3 milyar dolarlık yatırım çekerken, Asya Pasifik 3.9 milyar dolarlık yatırım ile büyümenin en zayıf olduğu bölge oldu.

Türkiye'ye Doğrudan Yatırımlar Geriliyor

E-posta Yazdır
Uluslararası doğrudan yatırımlar gerilemeyi sürdürdü. Uluslararası doğrudan yatırım girişi 2010 yılının 11 ayında 2009’un aynı döneminde göre yüzde 18.2 azalarak 6 milyar 257 milyon dolara geriledi. Aynı dönemde uluslararası doğrudan sermaye girişi yüzde 30.7 oranında azalışla 4 milyar 166 milyon dolara düştü. 2010 yılı Kasım ayında uluslararası doğrudan yatırımlar 629 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, uluslararası doğrudan sermaye girişi 537 milyon dolar oldu.

Türkiye'ye İş İçin Gidenlere En İyi 25 İş Oteli

E-posta Yazdır
CNBC-e Business dergisi, Türkiye’nin En İyi 25 İş Oteli’ni belirledi. 10 kişilik bir jürinin oylarıyla belirlenen 25 otelin öne çıkan özellikleri, fotoğraflar eşliğinde derginin Ocak 2011 sayısında yayımlandı. Her bir jüri üyesi, en az üçü İstanbul dışından olmak üzere toplam 10 oteli aday gösterdi. Jüri bu adayları önem derecesine göre sıraladı. Bu sıralama göz önünde bulundurularak puanlama yapıldı.

Sayfa 15 / 18