YENİ GİRİŞİMLER

2014'te ABD'de Tablet Bilgisayar Kullanıcısı 90 Milyona Ulaşacak

E-posta Yazdır
Apple tarafından üretilen iPad'le tüm dünyada kısa sürede geniş bir tüketici kitlesine ulaşan tablet bilgisayar pazarının önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği tahmin ediliyor. ABD'de 2014 yılına kadar 90 milyon kişinin tablet bilgisayar kullanıcısı olması bekleniyor. eMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD'de 2011 yıl sonuna kadar tablet bilgisayara sahip kullanıcı sayısının 34 milyona ulaşacak. Bunların yüzde 83'ü yani 28 milyonu Apple tarafından geliştirilen iPad marka tabletler.

Türk Mühendisleri İçin Tersine Beyin Göçü Projesi Başlatıldı

E-posta Yazdır
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), yurt dışındaki seçkin Türk mühendislerinin, Türkiye'ye dönerek milli imkanlarla üretilecek savaş uçağı, helikopter ve uydu projelerinde görev almaları amacıyla, 'Tersine Beyin Göçü Projesi'ni başlattı. Özellikle havacılık sektörlerinde çalışmış veya çalışan kalifiye mühendislere web sitesi aracılığıyla çağrıda bulunan TUSAŞ'a, 1 ay içinde başta ABD olmak üzere Almanya, İngiltere, Kanada ve Fransa'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden 100'ü aşkın mühendis başvuru yaptı. Bunların içinden uygun nitelikte olan 20 mühendis ile görüşmelere başlandı.

"Call of Duty" Oyunu Bir Günde 400 Milyon Dolarlık Satış Yaptı

E-posta Yazdır
Activision Blizzard " Call of Duty: Modern Warware 3" video oyunu, ABD ve İngiltere mağazalarında ilk 400 milyon dolardan fazla satış yaptı.Activision'ın Cuma günü yaptığı açıklamada, geçen yıl 5,6 milyon adetle

Oxford 3G'nin Olduğu Her Yerde

E-posta Yazdır
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Kocabaş, "Artık Oxford 3G'nin olduğu her yerde. Fatih Projesi'ni Turkcell grubu olarak sonuna kadar destekliyoruz" dedi.Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, artık, 'Oxford vardı da biz mi okumadık' döneminin bittiğini belirterek "Çünkü Oxford 3G'nin olduğu her yerde. Fatih Projesi'nde dağıtılacak tabletlerin

Çin'de Bioyakıtla Boeing Uçurdular

E-posta Yazdır
Çin'de birçok havacılık devi ve ABD firmaları ortaklaşa biyoyakıt kullanarak Boeing 747-700 tipi uçağın test uçuşunu yaptı. Halkın Günlüğü gazetesinin haberine göre, Çin ve ABD arasında Enerji İşbirliği Projesi kapsamında "Air China", "Çin Milli Petrolleri", "Çin Milli Havacılık Yakıtları" ile ABD'nin "Boeing", "Honeywell UOP", "Pratt and Whitney" gibi dev kuruluşlarının ortaklaşa yaptığı test uçuşu 28 Ekim'de yapıldı.

Sayfa 19 / 42