SİLİKON VADİSİ

Kablosuz Bağlantının Giremediği Kasaba.

E-posta Yazdır

Kablosuz cihazlardan korkan yüzlerce kişinin bu garip kasabada, birlikte yaşadığını biliyor musunuz?

Kablosuz internet bağlantısı, cep telefonu hatta telsiz telefonların insan sağlığına, az da olsa, belli oranda zararları olduğu savunuluyor.

Türk İnternetinin Yavaş Günü: 14 Eylül 2011 Çarşamba!

E-posta Yazdır
14 Eylül 2011 Çarşamba gününü Türkiye’de yaşayan milyonlarca Internet kullanıcısı asla unutmayacaklar. Turkavenue.com'a yoğun bitimde gelen şikayetlerin birçoğu Facebook ve Twitter'a çok zor girildiğine dair şikayetlerdi. İnternet çok yavaştı.

Windows 8'in Mobil Stratejisi

E-posta Yazdır
Ertan Turhan/ Turkavenue-Istanbul-Android ve Apple'ın yüzde 70'lik pazar payın karşılık, Microsof'un yüzde 6'da kalması, belkide oyunun bittiğini gösteriyordu, Ancak Microsoft'un Windows Telefonu ile bağlantılı olarak masa üstü bilgisayarlarda da kullanacağı işletim sistemi Windows 8 bu durumu ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

Apple Yeni Mac Mini'yi Lion İle Güçlendirdi

E-posta Yazdır

Apple, yeni nesil Intel Core işlemciler, sıra dışı grafik kalitesi, yüksek hızlı Thunderbolt I/O teknolojisi ve dünyanın en gelişmiş işletim sistemi Lion ile güçlendirdiği Mac mini modellerini piyasaya sundu. Peki Mac Mini'nin yeni fiyatı ne kadar ?

Apple Logosunun Sırrı Ne ?

E-posta Yazdır
Teknoloji ile alaksız görünen ünlü logonun arkasında tarihi bir trajedi mi var? Apple'ın ısırılmış elma logosunun siyanüre bulanmış bir elmayı ısırarak intihar eden eşcinsel bir matematikçiye ait olduğu iddiaları şirketin başına geçen eşcinsel CEO Tim Cook ile beraber yeniden gündemde...

Alan Turing, geçen yüzyılın en büyük dehalarından biriydi. Matematiksel “doğru” kavramına getirdiği yenilik kadar, bilgisayar teknolojisinin atası olmasıyla da bilim dünyasını sarsmıştı.

Üzerine güneş batmayan imparatorluğa bağlı bir ailenin çocuğu olarak Hindistan’da doğan Turing, teknolojik yeniliklerinden ziyade savaşta oynadığı rol ile dünyanın kaderini değiştirdi.

Sayfa 13 / 20