LOKAL

Bridges of Hope Project, Inc. 60 Bin Öğrenciye 100 Bin Kitap Ulaştırdı

E-posta Yazdır
New York merkezli kar amacı gütmeyen Bridges of Hope Project (BOHP) Vakfı Türkiye'de geçen 12 ilkokula kütüphane yaptırdı. Türkiye'nin Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bulunan ilçe ve köylerindeki her bir kütüphaneye 300-350  kitap bağışlanırken, her öğrenciye de TÜBİTAK tarafından basılan bilim kitabı hediye edildi.

Times Meydanı 2014'e Hazır. Dakika Dakika Program

E-posta Yazdır
Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişi yeni yıla Times Meydanı’nda girecek. One Times Square’in sahiplerinin Yeni Yılı karşılamak için bina çatısında kutlamalar yapmaya başladığı 1904 yılından bu yana Times Meydanı, her Yılbaşı Arifesi’nde dünyanın odak merkezi haline geliyor. Times Meydanı kutlamalarının en ilgi çekici olayı ise meşhur top düşüşü etkinliği. Her yıl Times Meydanı’ndaki Yılbaşı Arifesi partisinde gerçekleştirilen geleneksel top düşüşü, ilk kez 1907 yılında gerçekleştirildi. Bu yıl Times Meydanı’ndaki geleneksel top düşüşü, ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı  Sonia Sotomayor tarafından gerçekleştirilecek.

Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü'ne Atandı

E-posta Yazdır
Ukrayna’da görev süresi dolan Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, başkent Kiev’den ayrıldı. Büyükelçi ve ailesi, Azerbaycan’ın Ukrayna Büyükelçisi Eynullah Medetli, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) Ukrayna Program Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Hacı Bayram Bolat ve büyükelçilik mensupları tarafından Kiev Borispol Havalimanı’nda uğurlandı.

Amerika, Büyükelçi Ricciardone'nin Hedef Olmasından Rahatsız

E-posta Yazdır
Rüşvet operasyonu sonrası Türkiye’de Amerikan Büyükelçisi Frank Ricciardone’yi hedef alan suçlamaların ardından, ABD Dışişleri Bakanlığı sonunda yazılı bir açıklama yaptı. Sözcü Jen Psaki’nin imzasıyla yayınlanan bildiride “Türk medyasının bazı unsurları tarafından büyükelçimize, yönelik devam eden temelsiz saldırıları son derece rahatsız edici buluyoruz” denildi ve bu konudaki kaygıların Türk yetkililere de iletildiği açıklandı.

64 Yıl Türkiye İçin Çalışan Amerikalı Öldü

E-posta Yazdır
Razi Canikligil - Hürriyet- Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nde 64 yıldır kesintisiz çalışan devlet memuru Amerikalı Jimmy vefat etti. BM Temsilciliği’nde 1949 yılında ofisboy olarak işe başlayan diplomatlarımızın “Jimmy” diye hitap ettikleri James Burns (85), rahatsızlanarak kaldırıldığı Brooklyn’deki Kingsbrook hastanesinde geçen pazar öldü.

Sayfa 11 / 116