LOKAL

Kanada Polisinden Müslüman Gence 13 Saniyede 19 Kurşun

E-posta Yazdır
Kanada polisi Sammy Yatim isimli müslüman genci 13 saniyede 19 kurşunda öldürdü. Sammy'nin ölmediğini gören polis elektro şokla müdahale etti. Polisin aşırı güç kullanması Sammy'nin Müslüman olmasıyla bağdaştırıldı. Toronto'da boş tramvayda elindeki bıçakla oynayan Sammy Yatim' isimli genci aldıkları ihbar üzerine ‘zararlı' bulan polis, silahını 13 saniyede tam 9 kez ateşledi. Üzerine bir de elektro şokla müdahale ederek ölümüne neden oldu.

 

Murat Zengindemir, Gözyaşlarıyla Uğurlandı

E-posta Yazdır
Oklahoma'da geçtiğimiz gün geçirdiği elim kaza sonucu vefat eden Raindrop Türk Kültür Merkezi Müdürü Murat Zengindemir (34), ebedi istirahatgâhına gözyaşlarıyla uğurlandı. Zengindemir'in cenazesi Oklahoma'nın önde gelen isimleri ile onlarca farklı eyaletten dostlarını biraraya getirdi. Oklahoma Valisi Mary Fallin, şahsen tanıdığı Zengindemir için bir taziye mesajı yayınlarken, Emniyet Müdürü cenaze için özel polis eskortu tahsis etti. En Nasr Camii'nde yapılan cenaze törenine Oklahoma Eyaleti Eğitim Bakanı David Goin ve Vali Fallin'in kızı Christina Fallin başta olmak üzere yüzlerce insan katıldı.

Bilgisayar Hacker'i Ölü Bulundu

E-posta Yazdır
Dünyanın önde gelen internet güvenliği şirketlerinden IOActive Inc.'in analistlerinden, tanınmış bilgisayar korsanı Barnaby Jack'in ölü bulunduğu bildirildi. San Francisco Adli Tıp Bürosu'ndan yapılan açıklamada Jack'in dün hayatını kaybettiği bildirildi ancak detay verilmedi. Jack'in ölümü korsanlar aleminde bir şok etkisi yarattı. Cep telefonu hacker'ı Tyler Shields, Twitter'dan "Vay be... Söyleyecek söz bulamıyorum" mesajını paylaşırken, geçmişte McAfee için çalışan genç korsanın son işvereni IOActive Inc.'in tweet'inde, "Sevgili korsanımızı kaybettik ama asla unutmayacağız, Barnaby Jack hayatını kaybetti" denildi.

Amerikalı Türkler Lig Maçlarını Artık DFH'ten Seyredemeyecek

E-posta Yazdır
10 yılı aşkın süredir Süper Ligi'ndeki maçları ABD'ye ulaştıran Los Angeles merkezli Direct-From-Home (DFH) Network, bu sezondan itibaren Süper Lig maçlarını yayınlayamayacak. İşadamları Alinur Velidedeoğlu ve Hakan Çizem ortaklığında 1998 yılında kurulan ve Türk televizyon kanallarını Amerikalı Türklerle tanıştıran DFH, Digitürk'ün kurulduğu günden beri lig maçlarını ABD, Kanada ve Karayipler'deki abonelerine taşıyordu. DFH ile anlaşma sağlayamayan Lig TV, 2013-14 sezonundaki tüm maçları kendi platformu Digiturk Play üzerinden dijital olarak verecek. 31 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Lig TV-DFH anlaşması sona eriyor.

New York'ta 800'e Yakın Dil Konuşuluyor

E-posta Yazdır
NEW YORK — 8 milyondan fazla kişinin yaşadığı New York kentinde her ülkeden insan görmeniz mümkün. Bazı uzmanlara göre New York, dünyanın en büyük dil çeşitliliğe sahip kentlerinden biri, hatta belki de bu açıdan bir numara. Çünkü New York’ta konuşulan dil sayısı 800’e yakın. Yüzlerce dil ve lehçe konuşulan New York dünyada çok az benzeri olan bir mega kent.

Sayfa 17 / 116