KÜLTÜR & SANAT

Hillary Rolü İçin Favori Amanda

E-posta Yazdır
Hollywood’un ünlü yıldızları, eski ABD Dışişleri Bakanı ve first lady Hillary Clinton’ı canlandırmak için sıraya girdi. Clinton’ın gençliğini ve eski Başkan Bill Clinton’la yaşadığı fırtınalı aşkı konu alan “Rodham” adlı filmde rol almak isteyen oyuncular arasında Amanda Seyfried, Jessica Chastain, Reese Witherspoon ve Scarlett Johansson var. Sunday Times’a göre favori aday, son olarak Sefiller filminde rol alan 27 yaşındaki Amanda Seyfried. Genç oyuncu ayrıca Clinton’ın gençliğine olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

Kim Kardashian'ın Türkiye'deki Kuzeni

E-posta Yazdır
İngiliz The Sun gazetesi ünlü reality tv yıldızı Kim Kardashian’ın uzaktan akrabası olduğu iddiasıyla Karakaleli Muammer Çopur’u sayfalarına taşıdı. Çopur ile Kardashian’ın “büyük büyük annelerinin kardeş olduğunu” öne süren gazete, Ermeni asıllı Kardashian ailesinin 1913’de köyden kaçtıklarını belirtti. Çopur’u Sasha Baron Cohen’in canlandırdığı Kazakistanlı “Borat” karakterine benzeten gazete, Kim Kardashian’ın Los Angeles’ta 7 milyon dolarlık bir evde oturduğunu, oysa Türk akrabasının ayda yaklaşık 270 lira kazandığını ve iki odalı bir evi beş kardeşiyle paylaştığını yazdı.

Türkiye’nin Semt Pazarları New York Times’ta

E-posta Yazdır
ABD’nin en önemli gazetelerinden New York Times, bugün seyahat sayfalarında Türkiye’deki semt pazarlarına yer verdi. Robyn Eckhardt imzalı yazıda Marmaris’ten Urla’ya Ege Bölgesi’ndeki birçok semt pazarından izlenimler aktarılıyor. New York’ta eğitim görmüş Türk aşçı Didem Şenol’un “Aegean Flavours” (Ege Tatları) isimli yemek kitabından ilham alarak yola çıkan Eckhardt’ın fotoğraflarla süslü yazısında enginardan şevketi bostana, zeytinyağından kırmızı karidese, Bergama peynirinden çağla bademe Türkiye’nin dört bir yanında zevkle tüketilen Ege lezzetlerine yer verilmiş.

Orlando Bloom Reklam Filmi İçin İstanbul'da

E-posta Yazdır
Yüzüklerin Efendisi, Karayip Korsanları, Truva gibi Hollywood filmleriyle tanınan oyuncu Orlando Bloom bir reklam çekimi için bir kez daha İstanbul'da geldi. THY'ye ait tarifeli uçakla saat 17.15’te New York’tan İstanbul’ a gelen oyuncu Bloom ve yanındakiler Atatürk Havalimanı'nda oynayacağı reklam filmi yetkililerince karşılandı. Daha sonra Dış Hatlar Terminali'nde sevenleri tarafından karşılanan Bloom, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bloom, gazetecilere yaptığı açıklamada 3 ay önce geldiği İstanbul'u tekrar ziyaret etmenin harika bir duygu olduğunu söyledi.

Anadolu Kültür ve Yemekleri Los Angeles'ta

E-posta Yazdır
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’, Anadolu'yu adeta Los Angeles'a taşıdı. İstanbul, Van, Mardin, İzmir, Konya ve Gaziantep şehirlerinin dev maketleri ile Türkiye, Amerika'da yeniden inşa edildi. Dolmabahçe Kapısı ile konuklarını karşılayan İstanbul standında üç boyutlu Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı manzarası, Sultanahmet Camii ve Haydar Paşa Tren İstasyonu, ziyaretçileri Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan şehirde minik bir gezintiye çıkarıyor. Topkapı Sarayı maketinin yer aldığı alanda padişah, şehzade ve yeniçeriler yürüyüş yaparken saray içinde gün boyunca Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılıyor. Mehter takımının saray önündeki konseri ise katılımcılardan büyük alkış aldı. Erzurum’un Çifte Minareli Medresesi, Eskişehir Odun Pazar Evleri, İsmail Fakirullah Hazretleri’nin Türbesi, Hz. Meyrem’in Evi, Sümele Manastırı, Ankara Hacıbayram Camii aynı festival alanında misafirlerini ağırladı.

Sayfa 9 / 55