Fenerbahçe Kürek Takımı Boston'da Yarıştı

E-posta Yazdır

22730144 888617871297068 5673119382939530521 nFenerbahçe Spor Kulübü Kürek şubesi, Amerika Boston'da düzenlenen dünyanın en prestijli kürek maratonu "53. Head Of The Charles Regatta"'da büyük mücadele verdi. 10 bin kürekçinin katıldığı yarışlarda kürekçilerimiz, ağır kilo sekiz tek şampiyonlar sınıfında 26 takım arasında 17. oldu. Kürekçilerimiz, 16 takımın yer aldığı hafif kilo sekiz tek yarışını ise 10. sırada tamamladı. Dünyanın her yerinden binlerce kişinin katıldığı ve izlediği yarışmada hem Fenerbahçemizi hem de ülkemizi gururla temsil eden Sarı Lacivertli kürekçiler ve Kürek Şube yöneticlerine, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Osman Nuri Kır ve dernek yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Fenerbahçe USA Yeni Başkanı Turgay Kadıoğlu Oldu

E-posta Yazdır

Turgay KadiogluTurk Avenue - New York'ta faaliyet gösteren en aktif sivil toplum derneklerinden olan Fenerbahçe USA Derneği, olağan genel kurulu 5 Mayıs 2015 tarihinde AnTalia Restaurant'ta gerçekleştirildi. Seçime bir önceki dönemki başkan Ömer Ekinci, dernek basın sözcüsü Cemil Özyurt ve Divan Kurulu Başkanı Turgay Kadıoğlu aday olarak girdi. Bundan önceki genel kurullarını tek aday üzerinde birleşerek gerçekleştiren dernek, Ekinci ve Özyurt'un Kadıoğlu lehine çekilmesi ile yine tek adayla seçime gitti. 2004 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçe Balosu organize eden dernek, New York'ta pek çok sosyal projede aktif olarak yer almasıyla tanınıyor. Fenerbahçe USA derneği, son olarak Diyarbakır Anadolu Lisesi'ne kütüphane yaptırılmasında ve Şanlı Urfa'da bin çocuğun Fenerium'dan giydirilmesi projesinde aktif olarak rol almıştı. 

FB USA Kampanyası, Urfa'da 1000 Çocuğu Mutlu Etti

E-posta Yazdır
Fenerbahçe USA Derneği ile Bridge to Türkiye Found Vakfı'nın Diyarbakır ve Urfa'daki çocuklara yardım amacıyla ortaklaşa yaptığı "Bir El Bin Çocuk" adlı yardim kampanyası ile Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı öksüz ve ihtiyaç sahibi 1000 çocuğa Fenerium ürünlerinin olduğu paket hediye edildi. Önceki gün Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi'nin hayallerini gerçekleştiren, okula kütüphane, müzik odası ve labaratuar kazandıran proje bugün de Urfa'daki çocukları mutlu etti. İçinde değişik giysilerin olduğu paketler Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Milli Eğitim Konferans Salonu'nunda törenle sahiplerine verildi. "Bin El Bin Çocuk Kampanyası'nın" en büyük bağışçılarından biri olan Bahçeşehir Eğitim Kurumları'da kampanyaya gösterdiği destekle 600 çocuğa eşofman ve ayakkabı hediye etti.

A Milli Takım İçin Büyükelçilik Konutunda Yemek

E-posta Yazdır
Türkiye Cumhuriyeti Washington D.C. Büyükelçisi Serdar Kılıç, bugün kentte kamp yapan A Milli Takımımız onuruna büyükelçilik konutunda bir öğle yemeği verdi. Yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, A Milli Takım teknik heyeti ve futbolcular ile TFF kurullarının başkan ve üyeleri katıldı.


Yemek öncesinde bir konuşma yapan Büyükelçi Kılıç, meslek hayatında ilk kez bir federasyon başkanını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sizleri ve milli takımımızı burada gördüğümüz için mutluyuz. Türk insanını, özellikle de yurt dışında yaşayanları sizin başarılarınız kadar gururlandıran başka bir şey yok. Belçikada görev yaptığım dönemde bunu bizzat görme imkanı buldum. Amerika Birleşik Devletlerinde oynayacağınız maçlarınızda başarılar diliyorum diye konuştu.

Büyükelçinin konuşmasının ardından Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) eski başkanı ve Avukat Günay Evinç, davetlilere Washington D.C. Belediye Başkanı Vincent Gray tarafından yazılan hoşgeldiniz mesajını okudu. Evinç daha sonra, mesajın yazılı olduğu belgeyi TFF Başkanı Demirörene takdim etti. Daha sonra söz alan Demirören, Bizleri burada ağırladığı için Sayın Büyükelçimize teşekkür ediyorum. Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Buradan başladık. Hayırlısı olsun diye konuştu. Demirören\\\\\\\'in ardından kaptan Nuri Şahin de A Milli Takım adına Büyükelçi Kılıç\\\\\\\'a teşekkürlerini sundu. Bu konuşmaların Ardından Serdar Kılıç\\\\\\\'a Başkan Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Nuri, Milli Takım forması hediye etti.

Başkan Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile A Milli Takım kafilesi, yemek sonrasında elçilik çalışanları ile grup fotoğrafı çektirdi ve daha sonra konuttan ayrıldı. Büyükelçi Kılıç ve elçilik çalışanları, A Milli Takımı Türk bayrakları ile uğurladı.

Fenerbahce USA Geleneksel Balosu Ertelendi

E-posta Yazdır

Soma maden faciasının ardından Amerika merkezli dernek ve organizasyonların geleneksel olarak düzenlediği etkinliklerden biri daha ertelendi. 2003 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçeliler Gecesi adı altında New York ve çevresindeki taraftarlarını bir araya getiren Fenerbahçe USA Derneği, 7 Hazinra tarihinde New York Marriott Marquis otelinde yapmayı planladığı 2014 sezonu Fenerbahçe USA Derneği Şampiyonluk Kutlaması ve 12. Geleneksel Balosunu, Soma faciası nedeniyle ertelediğini duyurdu. Dernekten yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:Soma ilçemizde meydana gelen felaket ile birlikte yitirdiğimiz madencilerimiz ve acısı dinmeyen milletimizin matemine, ortak olduğumuz için önümüzdeki sonbahara ertelendiğimizi, kamuoyuna duyurmayı bir borç biliriz. Fenerbahçe USA Derneği Yönetim Kurulu olarak bizler, mutluluk ve şampiyonluk heyacanımızı, ülkemizden gelen acı haber ile birlikte kalbimize gömdük. Haziran ayında kutlamalarımızı bekleyen davetlilerimiz ve misafirlerimizin, erteleme kararımızı anlayış ile karşılayacağını umuyor, hayatını kaybeden madencilerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

Fenerbahçe USA Derneği

Sayfa 1 / 9

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »