Apple'ın Yeni Mağazasının Yıllık Kirası 800 Bin Dolar

Pazar, 11 Aralık 2011 19:55 Facebook'ta Paylaş
Her yeni ürünün piyasaya çıkmasından önce sadık müşterilerinin mağazalarının önünde kuyruk oluşturduğu iPhone, iPad gibi ikonoik ürünlerin yaratıcısı dünya teknoloji devi Apple bu kez yeni mağazası ile gündemde. Apple’ın bugüne kadar açtığı en büyük mağaza olma özelliği taşıyan New York’taki Grand Central Apple Store’un önünde, mağazaya ilk giren olmak isteyen ‘Apple’ tutkunları metrelerce kuyruk oluşturdu. Mağaza açıldığı ilk birkaç saat içinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilirken, ilk günde 4 bin t-shirt dağıtıldı.
ABD’deki geçtiğimiz haftalarda kara Cuma ile başlayan ve yıl başına kadar devam edecek olan büyük alışveriş çılgınlığına yetiştirilmesi için yoğun çalışma yürütülen Grand Central Apple Store’un önündeki kuyruk ‘Apple ne yaparsa yapsın, mutlaka hayranlık uyandırıyor’ yorumlarına neden oldu. Ancak saatlerece kuyrukta bekleyenlerin amacı daha çok mağazaya ilk girip, açılış kampanyalarından yararlanmaktı. New York toplu taşımacılığının kalbi konumundaki Grand Central İstasyonunda hizmet vermeye başlayan mağazanın Apple’ın cazibe merkezlerinden biri olması bekleniyor.
Toplam 2 bin 140 metrekarelik alana sahip olan mağazanın ilk müşterileri içeri kollarına takılan  güvenlik bantlarıyla ve küçük gruplar halinde alındı. Apple, Grand Central İstasyonundaki söz konusu alan için yıllık 800 bin dolar kira ödeyecek.
Bu arada Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye,  Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs’un heykeli dikilecek. Macaristanlı bir yazılım şirketi, Macaristan’ın komünist yönetimi  sırasında ülkedeki yeni kurulan firmalara yaptığı desteği ebedileştirmek için  Steve Jobs’un anısına heykel dikileceğini açıkladı. Heykel Macar heykeltıraş Erno Toth tarafından yapılacak. (Hurriyet)