Los Angeleslı Türkler, NBA'de Türk Rüzgarı Estirmeye Devam Ediyor

Perşembe, 29 Aralık 2011 17:56 Facebook'ta Paylaş
Turk Avenue - Son yıllarda Los Angeles'ın NBA'deki takımları Los Angeles Clippers ve Los Angeles Lakers maçlarında karşı takımlardan oynayan Türk oyuncuları desteklemek için biraraya gelen Türkler, yeni sezonla birlikte yeni organizasyonlara da hazırlanıyorlar.  Los Angeles'ta yaşayan aktivist Salih Eroğlu öncülüğünde Staples Center'da oynanacak maçlar öncesi organize olan Türk taraftarlar, bu sezonda 7 Ocak'ta LA Clippers-Milwauke Bucks maçıyla ilk sınavlarını verecekler.
Milwauke Bucks'ta oynayan Ersan İlyasova'yı desteklemeye hazırlanan Los Angeleslı Türkler, 16 Ocak'ta Mehmet Okur için Staples Center'da olacaklar. Okur, New Jersey Nets forması ile LA Clippers karşısına çıkacak.

Bu yıl Utah Jazz forması ile mücadele edecek NBA'deki 6. Türk Enes Kanter ise 31 Mart'ta Los Angeles ve civarındaki Türklerin desteği ile Clippers karşısına çıkacak.

LA Clippers'ın maçlarını oynadığı Staples Center'daki müsabakalardaki şovlarda devre aralarında Türkçe müzik ve dans performansları, oyuncularla tanışma gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak.Dans performanslarını ise NBA şovları için özel olarak hazırlanan Kybele Dance Theater grubu yapacak.

7 Ocak'taki Milwauke Bucks maçı için kendilerine ayrılan 247 biletin 200 adedinin satıldığını söyleyen Salih Eroğlu, Türk Hava Yolları'nın Los Angeles bürosunun maç günü tam kadro Staples Center'da olacağını ve 20 bin taraftara THY'nin reklamını yapacaklarını duyurdu. THY, 7 Ocak'taki maça gelenlere yönelik özel indirim kuponları hazırladı. Maç günü yapılacak çekilişle de iki kişi Los Angeles-İstanbul gidiş dönüş bileti kazanacak.