NBA'de Türk Oyunculardan 3 Galibiyet, 3 Mağlubiyet

Pazar, 08 Ocak 2012 01:50 Facebook'ta Paylaş
Turk Avenue - Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'ye 12 maçla devam edildi. Altı oyuncu ile NBA'de en fazla yabancı oyuncuya sahip ikinci ülke olan Türkler, 7 Ocak'ta oynanan maçlarda Enes Kanter'in takımı Utah Jazz ve Semih Erden'in takımı Clevend Cavaliers'la güldü. New Jersey Nets, Chicago Bulls ve Milwaukee Bucks kaybetti. Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic ise bugün (8 Ocak'ta) eski takımı Sacramento Kings'in karşısına çıkıyor. Mehmet Okur ve Semih Erden sakatlıkları nedeniyle forma giymedi.

Mehmet Okur'un forma giymediği maçta kendi seyircisi karşısında New Jersey Nets, Lebron James'li Miami Heat'e 90-101 yenildi. Nets, oynadığı 9 maçın sadece ikisinde galip gelebildi.

Ömer Aşık'ın forma giydiği ve 8 sayı attığı maçta Chicago Bulls, deplasmanda Atlanta Hawks'a 109-94 yenildi. 20 dakika forma giyen Aşık, maçta 13 rebound ile oynadı.

Bu yıl Utah Jazz'da ilk yılını geçiren Enes Kanter ise günün maçlarında takımda yer bularak galip gelen tek Türk oyuncu oldu. Utah Jazz, deplasmanda Golden State Warriors'u 88-87 mağlup etti. Maçta 14 dakika forma giyen Kanter, altı sayı attı.

Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks ise deplasmanda Los Angeles Clippers'a mağlup oldu. Türk aktivist Salih Eroğlu'nun Los Angeles'ta yaşayan Türkleri organize ederek İlyasova'ya destek verdiği gecede, maç molalarında Türk müzik ve dans gösterileri yapıldı. Maçtan Milwauke, 92-86 mağlup ayrılırken, 20 dakika oyunda kalan İlyasova sadece 3 sayı ile oynadı.

Sakatlığından dolayı forma giyemeyen Semih Erden'in takımı Clevend Cavaliers ise 6 Ocak Cuma günü oynadığı maçı Minnesota Timverwolves'u deplasmanda 98-87 yenmeyi başardı.

Yine Cuma günü oynanan maçta Atlanta Hawks'ta oynayan Türk pasaportuna sahip Gürcü oyuncu Zaza Pachulia ise iki sayı attığı karşılaşmada, Charlette Bobcats'i 102-96 yendi. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)