New Jerseyli Türklerden Newark-İstanbul Direkt Uçuşu İçin Kampanya

Çarşamba, 22 Şubat 2012 00:41 Facebook'ta Paylaş

Turk Avenue Özel - Son yıllarda ABD'de uçtuğu güzergah sayısını hızla arttıran Türk Hava Yolları, Los Angeles ve Washington, DC direkt uçuşlarından sonra New York'a üçüncü uçuşu koymaya hazırlanırken, New Jersey'de yaşayan Türkler sosyal medyada başlattıkları kampanya ile seslerini Türk Hava Yolları'na ulaştırmaya çalışıyor.


 


United Airlines'in 2 Temmuz'dan itibaren New Jersey'deki Newark Liberty International Airport'tan İstanbul uçuşlarına başlayacağını duyurması, eyalette yaşayan Türkleri de harekete geçirdi.

Türk Hava Yolları'nın bölgedeki Türk müşteri potansiyelini, United Airlines'a kaptıracağını düşünen ve THY'nin üçüncü hattını New York yerine Newark'a açmasını isteyen Türk yolcular, Facebook ve Twitter kanalıyla seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Facebook'ta ''THY, New Jersey'den de İstanbul'a Uçsun'' adıyla kampanya başlatan Türklerin yoğun yaşadığı yerleşim yerlerinden Delran, NJ'den JFK mesafesi 150 km ve trafik nedeniyle 3 saatten fazla sürerken, aynı bölgeden Newark'a ulaşmak 109 km ve 1.5 saat sürüyor.

Özellikle New Jersey ve Pennsylvania eyaletinde yaşayanlar JFK Havalimanına olan mesafenin uzaklığı nedeniyle, Newark'taki havaalanını tercih ediyor. Newark'taki uluslararası havaalanının yakın çevresindeki Pennsylvania, Deleware, New Jersey'de 50 binden fazla Türkün yaşadığı tahmin edilirken, bölgedeki Türkler United Airlines'in uçuşlara başlamasıyla mesafedeki uzaklıktan ötürü müşteri kaybı yaşayacağı inancı taşıyor.    

Uzun zamandır Newark'tan uçmak için çaba harcayan Türk Hava Yolları ise artan yolcu talebini karşılamak için sefer ve güzergah sayısını arttırmaya devam ediyor. Direkt uçuş yapılacak güzergahlara Houston ve Detroit gibi şehirleri de eklemeyi planlayan Türk Hava Yolları, New York-İstanbul uçuşlarında daha çok Türkiye'nin komşusu bölge ülkelerin yolcularına da hizmet veriyor.
Facebook'taki grubun bilgiler ise şöyle: https://www.facebook.com/groups/177640839013994/