Boeing Türkiye Başkanı Değişti

Pazartesi, 23 Temmuz 2012 13:04 Facebook'ta Paylaş

ANKA- The Boeing Company, bugün Ekim ayında emekliye ayrılacak olan Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin’in yerine Bernie Dunn’ın göreve başlayacağını duyurdu. Dunn, Türkiye’deki tüm faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak ve Boeing International Başkanı ve İş Geliştirme ve Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı Shep Hill’e bağlı olarak çalışacak.
Boeing’den
yapılan açıklamaya göre Hill, “Bernie’nin uluslararası ve savunma alanında 30 yıllık başarılı bir geçmişi var. Şirkete güçlü bir katkısı olacak ve Türkiye’deki başarılarımıza yenilerini ekleyecek” dedi ve şöyle devam etti: “10 yılı aşkın bir süre önce Greg’in başlattığı olağanüstü çalışmalara devam edecek ve Boeing’in Türkiye’deki varlığını güçlendirecek, yerel ortaklıkları genişletecek ve işlerimizi geliştirecek”


Dunn, Boeing’den önce, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı ITT Defense International’da denizaşırı pazarlama ve geliştirme faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumluydu. Daha öncesinde Dunn, ABD Ordusu’nda kariyer subayı idi ve Almanya, ABD ve Orta Doğu’da çeşitli piyade komutanlığı ve personel pozisyonlarında görev yaptı. 62 yaşındaki Pepin, ABD Ordusu’nda 26 yıl görev yaptıktan sonra Boeing’e 1999 yılında Türkiye ülke direktörü olarak katıldı. 2002 yılında Boeing Türkiye Başkanı olarak atandı ve şirketin Ankara’daki ilk ofisini açtı. Boeing ürünlerinin satışını başarıyla sağladı ve pek çok Türk şirketine Boeing’in küresel tedarikçi ağına katılmaları konusunda yardımcı oldu. Aynı zamanda Boeing’in sosyal sorumluluk girişimlerine önderlik etti. 2000 yılından bu yana, Boeing, 188 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek 135.000’den fazla çocuğun hayatına katkıda bulundu.

Hill, ayrıca “Greg, Boeing’in işlerini ve varlığını genişletmeye sürekli odaklıydı. Şirketimize, Türkiye’ye ve Türk insanına olan tutkusu, onu her bakımdan istisnai bir lider haline getirdi” dedi.

Boeing’in, Türkiye ile uzun süreli ve karşılıklı yarar sağlayan bir ilişkiyi sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “1940’ların ortalarından bu yana Boeing, Türk havayolu şirketlerine ticari uçak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne savunma ürünleri sağlamakta olup Türk uzay ve havacılık endüstrisinin bir ortağıdır” denildi.