ATAA Devlet, İş ve Spor Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Nisan Ayında Washington’da Buluşturuyor

Cuma, 12 Nisan 2013 08:53 Facebook'ta Paylaş
Türk Amerikan Dernekleri Kurulu (ATAA) tarafından 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 33. Yıllık Kongre ve Liderlik konferansı bu yıl Washington Plaza Hotel’de gerçekleşiyor. 150’den fazla Türk Amerikan dernek temsilcisini buluşturacak kapsamlı organizasyon çerçevesinde Türk-Amerikan ilişkileri ve Türk diasporasının geleceği ele alınacak.

26 Nisan Cuma akşamı Washington Büyükelçisi Namık Tan’ın rezidansında gerçekleşecek resepsiyonla başlayacak ve üç gün sürecek faaliyetler kapsamında, “Sivil Katılım, Türk-Amerikan ilişkileri ve Genç Türkler Günleri” düzenlenecek. Coca-Cola'nın CEO'su Muhtar Kent ve Brookings Enstitüsü Küresel Ekonomi ve Kalkınma Programı Başkan Yardımcısı Kemal Derviş de ayrıca konferansa konuşmacı olarak katılacak.

· Sivil Katılım Günü ABD’de yerleşik 150’den fazla Türk Amerikan liderini fikir savunuculuğuna ilişkin eğitim amaçlı panellerde biraraya getirirken Demokrat ve Cumhuriyetçi Partiler Kongre Kampanya Komitelerinde düzenlenecek resepsiyonlarla devam edecek.
· Türk-Amerikan İlişkileri Günü’nde Türkiye, ABD, Azerbaycan, Arnavutluk ve Bosna-Hersek Büyükelçilerinin de katılımıyla birçok panel düzenlenecek.
· Genç Türkler Gününde ise ABD’de eğitim gören ve geleceğin liderleri olan Türk öğrencileri ağırlanacak.

Hidayet Türkoğlu ve Turgay Demirel Kapanış Galasının Ana Konuşmacıları Olacak
Kongre, 27 Nisan Cumartesi akşamı yapılacak gala yemeğinde her iki toplumun önde gelen isimlerini ağırlayacak. Gecede ABD’nin Orlando Magic takımında forma giyen basketbol oyuncusu Hedo Türkoğlu ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel konuşmacı olarak yer alacaklar. Ayrıca, galanın hemen ertesinde Türkiye’ye uğurlanacak ABD Kongresi danışmanları da gecenin anlam ve önemini arttıracak.