New York Liberty'de Oynayacak Genç Olcay'ın Amerikan Rüyası

Salı, 07 Mayıs 2013 23:35 Facebook'ta Paylaş
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın genç yıldızı, WNBA takımlarından New York Liberty tarafından draft seçildi. Amerikan Ulusal Kadın Basketbol Ligi (WNBA) draftlarında New York Liberty takımına seçilen Fenerbahçe ve milli takımın genç yıldızı Olcay Çakır Hürriyet’e konuştu. Basketbol tutkunu babasının sayesinde Manisa’da 8 yaşında basketbolla tanışan Olcay Çakır, 12 yaşındayken Fenerbahçeli yöneticiler tarafından keşfedildi. Eski hocası Musa Ölmez “Olcay bizim gururumuz. Onun başarılı olması bizim en büyük kazancımız olur bu nedenle para pul istemiyoruz” diyerek kendisini İstanbul’a uğurladı.

TESADÜFLE BAŞLAYAN RÜYA

F.BAHÇE formasıyla küçükler, yıldızlar genç takımlarında forma giyen Çakır, 2000 yılında da A takıma çıktı. Olcay, geçen sezon New York Liberty takımın koçunun İstanbul’a Cappie Pondexter’i izlemeye gelmesiyle hayatının değiştiğini şöyle açıkladı: “Koç maçtan sonra beni yanına çağırarak beni de çok beğendiğini ancak kendimi daha geliştirmem gerektiğini belirtti. Bir gün Cappie koşarak yanıma geldi ve bana draft edildiğim müjdesini verdi.”

En büyük hedef milli takım

Olcay, 2014 yazında önce ABD’de 1 aylık kampa katılacak. Bu kampta başarılı olmak istediğini vurgulayan genç sporcu “Bu bile benim için büyük bir kazanım” dedi.

Başkan bizzat tebrik etti

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın draft edilmesinden sonra maça gelerek kendisini tebrik ettiğini belirten Olcay “Bana ‘Aferin kızım F.Bahçe ve Türkiye’yi temsil edeceksin, unutma’ dedi” diye konuştu.

ABD’ye ailemle gideceğim

Ailesine çok düşkün olduğunu belirten Olcay Çakır “Amerika’ya beni asla tek başına göndermezler. Zaten onların yanımda olması bana güç ve moral verecektir” dedi. (Hürriyet)