Russell Crowe Oyunculuğunu Beğendiği Türk Aktörleri Twitter'dan Açıkladı

Perşembe, 01 Ağustos 2013 22:18 Facebook'ta Paylaş
Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filmi için bir hafta Türkiye'de kalan Avustralya kökenli Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe, Türkiye'de bulunduğu süre içinde 22 film seyrettiğini ve Türk sinemasının pek çok değerli aktörle tanıştığını söyledi. Edirne ve Kapadokya'yı ziyaret eden Crowe, Kıvanç Tatlıtuğ, Yilmaz Erdoğan, Haluk Bilginer ve Şener Şen'le tanıştığını söyledi. CEm Yılmaz'ın Vahşi Batı filmine çok güldüğünü ve Yılmaz'ın kendisini çok güldürdüğünü söyleyen Crowe, Kıvanç Tatlıtuğ için ''Cool guy, good actor'', Şener Şen için ''He is great. Love Şener Şen'', Yılmaz Erdoğan için ''Nice man, great artıst'' ifadelerini kullanan Crowe, Kelebeğin Rüyası filmini de 1.1 milyon takipçisine seyretmeleri tavsiyesinde bulundu. Filmin kısa bir tanıtım videosunu paylaştı.

Gladiator, Akıl Oyunları ve Robin Hood gibi filmleriyle tanınan, şu an da gişe rekorları kıran Man of Steel filminde rol alan Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nın konu edildiği ‘The Water Diviner’ filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filmi Çanakkale’de çekecek olan ünlü aktör, senaryosunu Andrew Knight ve Andrew Anastasios’un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor.
 
Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan ‘The Water Diviner’ Avustralya ve Türkiye’de çekilecek ve başarılı oyuncunun ilk yönetmenlik deneyimi olacak.