ABD Genelinde Türk Dernekleri 10 Kasım Törenleri İle Atatürk'ü Andı

Salı, 12 Kasım 2013 01:55 Facebook'ta Paylaş
New York'ta sabah 9.05 gece, 10 Kasım Ulu Önder Atatürk'ün Anma Programı gerçekleşti. Program sunumunu, TADF Başkan Yardımcılarından Dr.Hakan Karalok yaparken, BM Daimi Temsilcisi Halit Çevik, NY Başkonsolosu Levent Bilgen, BM Askeri Ataşe Namık Kemal Çil ve TADF Başkanı Ali Çınar günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaparken, Atatürk Okulu öğrencileri şiirlerle Atatürk'ü andı.


Akşam yapılan programda ise, dernekler adına Young Turks Başkanı Tulga Tekman açılış konuşmasını yaparken, Atatürk Okulu öğretmenlerinden Necmiye Kacaroğlu , Amerikalı Gazeteci Hank Levy, Somali-Amerikalı Toplum Lideri Abdul Abdurahman, toplum temsilcilerimizden Şevkiye Sun birer konuşma yaptılar. İncredible Türk adlı Atatürkün videosu gösterilirken, Nedim Katgi ve Atatürk Korosu “ Atatürk’ün sevdiği şarkılar” seslendirdi. Atatürk Okulu öğrencileri de şiir ve şarkılar ile Atatürkü andılar. Ali Baba Restoranın sahibi Ali Rıza Doğanın katkıları ile gelen konuklar daha sonra resepsiyonda biraraya geldi.

ATATÜRKÜ ŞiiRLE ANLAT YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
Federasyonun geleneksel olarak geçen sene başlattığı Atatürkü Şiirle Anlat Yarışmasında ilk üçe girenler su şekilde oldu. Birinci Özdenur Uluışık Mini İpad, ikinci Doruk Özek Digiturk Paketi (Çocuk Programları dahil) ve üçüncü Melis Kısa ise "Hediye Kartı" kazandı. Şiir yarışmasına katılan tüm cocuklarada Atatürk resimli t-shirt verileceği açıklandı.

MEHMETÇiK VAKFINA 2500 DOLARLIK DAHA KATKI
Dallas FW Cooking Class Grubu Türk Amerikan Dernekleri koordinatörlüğünde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mehmetçik Vakfı yararına bastırdıklari “Sevgi ile Yapılan Türk Yemekleri” kitap satışı devam ediyor. Daha önce bağışladıkları $5000’a ilave olarak, şehit ailelere ve çocukları yararına kullanılacak olan Mehmetçik Vakfına 10 Kasım Atatürkü Anma Anısına $2500 (5000TL) daha bağış gönderdiler.

New York merkezli ATKB'ye bağlı Atatürk Okulu, New Jersey, Boston, Philadelphia, Atlanta, California, Seattle, Houston, Dallas, Chicago, Florida, Connecticut, Pittsburgh olmak üzere Federasyona üye derneklerde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı düzenlediler.