A Milli Takım 4 Yıl Sonra Tekrar Amerika'ya Geliyor

Pazartesi, 03 Mart 2014 20:40 Facebook'ta Paylaş
EURO 2016 Elemeleri için hazırlıklarına başlayan A Milli Futbol Takımımızın, Mayıs ayında yapacağı kamp programı netleşti. A Milli Takımımızın Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 Elemeleri öncesinde Mayıs ayı hazırlık programını da açıkladı. Buna göre Milliler, Mayıs ayında önce İrlanda ile deplasmanda bir karşılaşma yapacak ve sonrasında Amerika'ya kampa gidecek. Türkiye, Amerika'da önce Washington'da Honduras ile karşılaşacakken, sonrasında ise New York'da Amerika Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek. Mayıs 2010'da Guss Hindink yönetiminde ABD'ye gelen A Milli Takım 22 Mayıs'ta New Jersey'de Çekoslavaka, 26 Mayıs'ta Connecticutt'ta İrlanda ile 29 Mayıs'ta Pennsylvania'da ABD ile üç ayrı hazırlık maçı oynamıştı.

ABD'ye dört yılın ardından gelecek A Milli Takım'ın kamp programı ile ilgili A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim şu açıklamayı yaptı:

"25 Mayıs'da İrlanda ile oynayacağız ve İrlanda ile ve de Amerika yolunu kısaltmış olacağız. Oradan Washington'a gideceğiz ve Honduras ile oynayacağız. Oradan New York'a geçiyoruz ve nasipse Amerikan Milli Takımı ile New York'da oynayacağız. Arkasından 2 maç daha oynayacağız gibi görünüyor. Böyle kısa fakat etkin bir turnuva olacak. Prestijli bir turnuva olacak. Amerika'da kamp yapıyoruz, oynuyoruz ama Mew York'ta Amerikan milli takımı ile oynamak önemlidir. Güzel bir kamp ve hep beraber gideceğiz. Bazı şeyler tam imzalanmasa da, aşağı, yukarı prensip olarak program böyle gözüküyor. Güzel ve etkin bir program"

4 yıl önce A Milli Takım onuruna dönemin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, New York'un en gözde mekanlarından birinde resepsiyon vermiş ancak etkinliğe hiçbir futbolcu katılmayınca, Başkonsolos Samsar'ın tepkisini çekmişti. New Jersey'deki Giant Stadyumu'nda oynanan Çek Cumhuriyeti-Türkiye maçı öncesi İstiklal Marşı'nı farklı bir şekilde okuyan pop sanatçısı Hadise ise uzun zaman Türkiye'de gündem olmuştu. Çek Cumhuriyeti ile oynanan maçın 18 bin biletin tamamını İşadamı Ekmel Anda almıştı.