New Yorklu Tükler Oylarını Türkevi Binasında Kullanacak

Cuma, 06 Haziran 2014 22:38 Facebook'ta Paylaş

T.C. New York Başkonsolosluğu, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde New York Başkonsolosluğu’na kayıtlı olan vatandaşların, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oylarını Türkevi binasında kullanabileceklerini duyurdu. New York Başkonsolosluğu’nun duyurusu şu şekilde:“Değerli vatandaşlarımız,

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurtdışında birinci tur oylama,
31 Temmuz – 3 Ağustos 2014 tarihleri arasında, ihtiyaç olması durumunda ikinci tur oylama ise 17 Ağustos – 20 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yurtdışındaki seçmen vatandaşlarımızın oy kullanabilmeleri için “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları zorunludur.

Vatandaşlarımızın,  Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olup olmadıklarını, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden kontrol etmeleri önerilmektedir.
https://www.ysk.gov.tr/ysk/YurtDisiSecmenSorgu.html

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde New York Başkonsolosluğuna kayıtlı olan vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oylarını Türkevinde kullanabileceklerdir.
Adres: 821 UN Plaza, New York, NY 10017

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde kayıtlı olmadığını tespit eden vatandaşlarımızın, oy kullanabilmeleri için aşağıdaki yöntemlerden biriyle adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımız;

a) Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek Adres Beyan Formunu doldurmak suretiyle; veya,

b) Adres beyan formunu eksiksiz doldurduktan sonra, nüfus cüzdanlarının önlü-arkalı fotokopisiyle birlikte posta yoluyla Başkonsolosluğumuza göndermek suretiyle; veya,

c) Adres beyan formunu eksiksiz doldurduktan sonra, nüfus cüzdanlarının önlü-arkalı fotokopisiyle birlikteposta yoluyla İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne ya da nüfus kayıtlarının bulunduğu Nüfus Müdürlüğüne göndermek suretiyle adres beyanında bulunabilirler.

Saygıyla duyurulur.

T.C. New York Başkonsolosluğu

Adres: Turkish Consulate General 825 Third Avenue, 28th Floor New York, NY 10022