Iona College Master Öğrencisi Müjgan'ın Büyük Başarısı

Salı, 19 Mayıs 2015 09:26 Facebook'ta Paylaş

Mujgan TurgutNew York'un New Rochelle şehrinde bulunan Iona College'da Endüstriyel ve Örgütsel Psikoloji üzerine master yapan Müjgan Turgut, bölümünü birincilikte bitirdi. Aldığı notlar ve Psikoloji Departmanı'ndaki doçentlerinden Dr. Brian Cesario'ya gönüllü olarak da araştırma asistanlığı yapan Turgut, departmanın gurur ödülü olan altın madalyayı da almaya hak kazandı. Turgut, geçtiğimiz ay okulun 75. yıl dönümü dolayısıyla yapılan '2015 Scholarship Award Gala'sına başarılarından ötürü master öğrencilerini temsilen katılan tek isimdi.

42 krediyi tamamlayarak bölümünden mezun olan Turgut, 2 yıl üst üste okulda gerçekleştirilen 'Iona Scholars Day' etkinliğinde, 'Job Analysis for Personal Trainer' projesi ve master tezi olan 'Pysical Activity and Occupational Burnout' sunma imkanı buldu. Bölümünü 4.0 GPA ortalaması tamamlayan Turgut, üniversitedeki faaliyetleri ve başarılarından ötürü master bölümünün tamamını Edmund Rice Scholarship bursu ile okudu.  

Lisans eğitimini The City College of New York'ta Psychology & Political Science üzerine yapan ve 3.95 ortalama onur derecesi ile bitiren Turgut, 2008 ve 2011'de iki kez Dekan'ın Listesi'ne seçildi. Okuduğu bölümde Political Science Departmental Award ve Skadden Arps Honors Scholarship ödüllerini aldı. İnsan kaynakları alanında okurken bir şirkette de stajer olarak çalışan Turgut, ''Okul birincilikte bitti, şimdi derslerdeki başarılarımı profeyonel hayatta kanıtlayabileceğim bir iş bulma vakti,'' diye konuştu.