Forum Gazetesi'ni İşadamı Mustafa Tuncer Satın Aldı

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 22:13 Facebook'ta Paylaş

mustafa tuncerAmerika'daki en eski yerel gazete olma özelliğine sahip Forum Gazetesi el değiştirdi. New Jersey merkezli olarak 12 yıldır Türk Amerikan toplumuna hizmet veren Forum USA Gazetesi'nin yeni imtiyaz sahibi İşadamı Mustafa Tuncer oldu. Türk Amerikan toplumunun yakından tanıdığı Yeşil ailesi tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlayan FORUM USA gazetesi 12 yıl boyunca ABD’deki Türk toplumunun en önemli haberleşme kaynaklarından biri oldu. Yeşil ailesinin bir müddet önce Türkiye'ye temelli dönüş yapmaları üzerine gazeteyi iş adamı Mustafa Tuncer devraldı. İşadamı Tuncer, mermer ve granit sektöründe faaliyet gösteren bir dizi şirketin sahibi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan ve Milli Gazete, Bilgisayar Gazetesi, Fotoğraf Dergisi, Özgür Üniversite gibi çeşitli ulusal, sektörel ve yerel basın yayın organlarında görev alan Mustafa Tuncer konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu; “Üniversite eğitimini gazetecilik ve iletişim sektörü üzerine tamamlayan biri olarak, haberleşmenin insanın en temel haklarından olduğu inancımla medya her zaman ilgi alanımın içinde yer aldı. ABD’deki Türk Amerikan toplumunun haberleşmesinde önemli ve etkili araçlardan biri olan Forum USA gazetesi toplumumuzun birlik, beraberlik ve değerlerini kaybetmeden güçlenmesi yolunda 12 yıldır yaptığı gibi sağlam ve kararlı adımlarla yoluna devam edecektir.”
Forum USA newspaper logo final web 03
Forum Gazetesi dışında Hürriyet ve Zaman gazetelerinin günlük baskıyı bırakmalarının ardından basılı olarak çıkmaya devam eden gazeteler arasında Turkish Gazette, Turkish Voice ve Turk of USA yer alıyor.