Lindsay Lohan: Türkiye'nin Suriye İçin Yaptıkları İnanılmaz

Cuma, 30 Aralık 2016 18:17 Facebook'ta Paylaş

Lindsay LohanÜnlü aktris Lindsay Lohan, Türkiye'nin Suriyeli mültecilerle ilgili çalışmalarını överek, "Türkiye'nin yaptıkları inanılmaz, olağanüstü" ifadelerini kullandı. Lohan CNN'de Becky Anderson’ın sunduğu 'Connect the World' (Dünya’yı Birleştir) isimli programda Türkiye’deki Suriyeli mültecilerle ilgili yaptığı çalışmaları anlattı. Lohan Türkiye'deyken Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'la tanıştığını ve onun aracılığıyla da İstanbul'da Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi'yle iletişime geçtiğini söyledi.
"ABD'de ve İngiltere'de mültecilerin neler yaşadıklarını sadece haberlerde izliyoruz ve bütün hikayenin gördüklerimizden ibaret olduğuna inanıyoruz. Oysa oraya gidip yaşanan insanlık krizini tecrübe etmek çok farklı" diyen ünlü aktris, farkındalık oluşturarak insani yardım çalışmalarında bulunmaya karar verdiğini belirtti.

"Türkiye'nin Suriyeli mültecilerle ilgili yaptıkları inanılmaz, olağanüstü" diyen Lohan Türkiye'nin hiçbir karşılık beklemeden mültecilere yardımcı olduğunu söyledi.

'TÜRKİYE, SURİYELİLER İÇİN ÇOK FAZLA ÇABA YARCIYOR'
"Diğer ülkeler hiçbir şey yapmazken Türkiye, Suriyeli mülteciler için çok fazla çaba harcıyor, onlara yardım ediyor" diyen Lohan, Yunanistan örneğini veren Lohan, Atina'da terk edilmiş binalarda yaşayan çocuklar olduğunu ve hiç kimsenin bu konuyla ilgili bir şey yapmadığını ifade etti. Lohan, "Oralara gidip farkındalık yaratmak lazım. Kim ne derse desin bu konu benimle ilgili değil. O insanlarla, çocuklarla beraberken onların mutluğunu görüyorsunuz ve bu onlar için bir umut ışığı oluyor" diye konuştu.

SULTANBEYLİ'DEKİ SURİYELİ AİLEYİ ANLATTI
Türkiye'de tanıştığı mülteci hikayelerini de anlatan Lohan, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde tanıştığı Suriyeli bir aileyi anlattı, bacaklarını kaybetmiş, eşi ise Suriye'de kalmış olan bir baba ve ikiz çocuklarının hikayesini paylaştı. Lohan Türkiye'ye tekrar gelip Ocak ayında Suriyeli mültecilerle ilgili çalışmalarına devam edeceğini söyledi. (Foto:AA) (Source:SputnikNews)