NEF, New York Projesinden Vazgeçti

Çarşamba, 07 Haziran 2017 22:55 Facebook'ta Paylaş

07STALLED web3 master675Türk inşaat firması Nef’in New York 37. Cadde'de 65 katlı rezidens inşaa etmek için 2 yıla yakın zamandır sürdürdüğü çalışmadan vaz geçti. Türkiye’den bir inşaat firmasının New York’ta bir inşaat projesine imza atacak olması, basın tarafından da çok ilgi görmüş, Nef televizyon ilanları ile projeyi duyurmuştu.

Nef'in New York'taki ilk projesi olması planlanan ve mimarlık firması Perkins+Will tarafından dizayn edilen proje, Cannes'ta dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı olarak anılan MIPIM etkinliğine katılmış ve tasarımı ile ödül de kazanmıştı. Nef’in patronu Erden Timur da proje için pek çok New York’a gelmiş, inşaat sekötürnde faaliyet gösteren isimlerle görüşmüştü.

Son olarak da projenin başına Hakan Koçer getirilmiş, 37. Cadde’de satın alınan binanın içindeki kiracıların sözleşmelerinin sona ermesi bekleniyordu. Konuya yakın kaynaklar, Nef’in projeden yeterince karlı bulmadığı gerekçesiyle ayrıldığını ifade ederken, satın alınan binanın yıkılarak yerine yapılacak binanın yeterince kullanım alanına sahip olmadığı da dile getiriliyor.