Yeni Türkü Grubu Efsane Cosmos’un Maçında

Perşembe, 08 Haziran 2017 00:50 Facebook'ta Paylaş

image002Amerikan caz müziğinin duayenlerinden Ahmet Ertegün ve ağabeyi Nesuhi Ertegün tarafından 1970’te kurulan ve Amerika’ya futbolu sevdiren Cosmos, Amerika’daki Türklerle olan bağını Yeni Türkü konseri ile sürdürüyor. 1985’te kapanan ve 2010 yılında yeniden kurulan Cosmos, Amerikan 2. ligi olarak kabul edilen Kuzey Amerika Futbol Ligi’nde mücadele ediyor. Brooklyn merkezli takım, maçlara Amerikalı Türkleri çekmek için de farklı yöntemler uyguluyor. Kulüp son olarak 10 Haziran Cumartesi günü North Carolina’ya karşı oynayacağı müsabakanın devre arasında konser vermek için New York’ta bulunan Yeni Türkü grubunu ağırlayacak.

Coney Island’taki MCU Park’ta oynanacak maçı Türk kültürüne adayan Cosmos, online bilet satışında kullanılacak ‘Turkish’ kodu karşılığında da indirim yapacak. 20 ve 15 dolardan satışa çıkan biletler için 516 874 2176 numaralı telefondan Marc Dombek’le temas kurulabilir veya http://www.nycosmos.com/ adresinden satın alınabilir.

8 takımın mücadele ettiği grupta 10 maçta 16 puanla üçüncü sırada yer alan Cosmos, Türk işadamı Ersal Özdemir’in sahibi olduğu Indy Eleven’la da aynı ligte mücadele ediyor. Indy Eleven, 10 hafta sonunda 7 puanla sekizinci sırada yer alıyor. Yeni Türkü grubu ayrıca bu yıl 10. yılını kutlayan New York'taki Türk eğlence klubü Drom'da 2 ve 3 Haziran geceleri sahne almıştı.