15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ABD'de Anılıyor

Salı, 11 Temmuz 2017 14:43 Facebook'ta Paylaş

July 15 Coup Attempt15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde olay günü yaşananlar ve sonrası Amerika’da düzenlenecek bir dizi etkinlikle anılacak. 15 Temmuz Cumartesi günü Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu’nda bir anma toplantısı düzenlenecek. Washington, DC merkezli iki think-tank kuruluşu Turkish Heritage Organization (THO) ve Global Policy Institute (GPI) iki ayrı panelde Amerikalılara, 15 Temmuz darbe girişiminin detaylarını anlatacak. Ayrıca Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) de New York'ta bir panel düzenliyor.


12 Temmuz’da Global Policy Institute merkezinde gerçekleştirilecek toplantıya
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ayşe Kardaş, T.C. Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın yanı sıra ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi James Jeffrey, National Defense Üniversitesi’nden Denise Natali, Bahçeşehir Üniversitesi Center for American Studies Başkanı Burak Küntay,15 Temmuz gecesinin tanıklarından Tayyip Ayvalıoğlu, gazeteciler Şeyma Erez ve 15 Temmuz Vakfı Başkan Yardımcısı Zeynep Bayramoğlu katılacak.

Turkish Heritage Organization tarafından 13 Temmuz’da National Press Club’ta düzenlenecek panelde Büyükelçi James Jeffrey, Eski Kongre üyesi Cliff Stearns, ‘’Killing Ed’’ isimli filmi ile büyük ilgi toplayan yönetmen Mark Hall ve Calofornia Üniversitesi’nen Mujeeb Khan, yapımcı Alexi-Noelle O’Brien-Hoesin moderatörlüğünde 15 Temmuz darbesi girişimini tartışacak.

Yine 13 Temmuz'da New York Times Square'deki Marriott Marquis Hotel'de Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen panelde Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin yanı sıra Din İşleri Müşaviri Yaşar Çolak, MÜSİAD USA Başkanı Mustafa Tuncer, Gazeteciler Şeyma Erez ve Zeynep Bayramoğlu katılacak. Akşam 7.00pm'de başlayacak programda soru-cevap kısmı ile bitecek.