Amerikan Başkan Adaylarının Kampanya Siteleri Türk Comodo'ya Emanet

E-posta Yazdır

6 Kasım'da yapılacak ABD'de başkanlık seçiminde son düzlüğe girilirken Başkan adayları Barack Obama ve rakibi Mitt Romney arasındaki yarış da kıyasıya devam ediyor. Cumhuriyetçi aday Mitt Romney'in ve Başkan Obama'nın 2008 seçimlerinde olduğu gibi bağış kampanyalarını organize etmede, duyurularda ve interaktif iletişimde önemli bir rol üstlenen web sitelerini ise Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu'nun sahibi olduğu Comodo koruyor.

Sandy Kasırgası Sonrası Benzin Kuyrukları Başladı

E-posta Yazdır

Turk Avenue - New Jersey ve New York'u etkisi altına alan Sandy kasırgasından zarar gören işletmelerin başında benzin istasyonları geliyor. Türk işletmelerin özellikle New York ve New Jersey'de sahibi olduğu istasyonlarda benzin satışı bugün kısmen başlarken, hala pek çok istasyonda elektrik bulunmuyor.

Sandy Nedeniyle 4 bin Türk ABD’de kaldı

E-posta Yazdır

(Mert Temizkan, Hürriyet) - ABD’nin doğu yakası ve orta kesimlerinde, pazartesi başlayan Sandy kasırgası, bayram tatili için o bölgeye giden Türk turistleri de mağdur etti. 3 bin 500- 4 bin civarında Türk turist, iptal olan uçak seferleri nedeniyle ABD’de mahsur kaldı. Kasırganın başlangıç zamanının, bayram tatilinin son gününe denk gelmesi, mahsur kalan Türk turist sayısının artmasına neden oldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, “Kasırganın  ABD’ye bayram tatili için giden turistlerimizin dönüş zamanına denk gelmesi büyük talihsizlik oldu” diye konuştu.

Sandy Türk İşletme Sahiplerini de Vurdu

E-posta Yazdır

ABD’nin kuzeydoğu kıyılarında en az 55 kişinin ölümüne yol açan Sandy kasırgası 6 milyon ABD’liyi elektriksiz bıraktı. New York ve New Jersy’de, Sandy, birçok Türk’ü de ‘vurdu’. ABD’nin kuzeydoğusunda geçen yılki Irene kasırgasından daha büyük yıkıma neden olan Sandy kasırgası, ülkeyi terk edip Kanada’ya doğru ilerlerken, yol açtığı tahribat da ortaya çıkmaya başladı.
 

Kasırga Sonrası Yaşam Normale Dönüyor

E-posta Yazdır

ABD'nin kuzeydoğusunda büyük yıkıma neden olan Sandy fırtınası nedeniyle iki gündür kapalı olan yerlerinin bugün açılıyorBazı havaalanları, kamu binaları, okullar ve New York borsası bugün işbaşı yapacak. Ancak birçok evde hala elektrik kesintisi devam ediyor. New York metrosu ise bir süre daha kapalı kalmaya devam edecek.

ABD Başkanlık Seçiminde Son Düello

E-posta Yazdır

ABD’de başkanlık seçimlerine iki hafta kala Obama ve Romney bu akşam son kez münazaraya çıkıyorlar. Bu defa konu sadece dış politika. Tartışmanın kızışacağı üç ana konu ise Libya’daki ABD misyonuna saldırı, İran’ın nükleer programı ve Çin. ABD’de 6 Kasım seçimleri öncesi Demokrat Partili Başkan Barack Obama ve Cumhuriyetçilerin adayı Mitt Romney, bu akşam son kez bir münazarada karşı karşıya geliyorlar

Yeşil Kart Çekilişi İçin Başvurular Başladı

E-posta Yazdır

WASHINGTON — Her yıl milyonlarca kişi Amerika’da ikamet etme ve çalışma hakkı kazanmak için yeşil kart çekilişine katılıyor. Bu yılki başvurular 2 Ekim’de başladı. İranlı gazeteci Roozbeh Mazhari, 1999 yılında yeşil kart çekilişini kazanarak Amerika’ya gelmiş: “O zamanlar askerlik yapıyordum. Yeşil kart çekilişini kazandığımı kızkardeşimden öğrendim. Çok sevindim. Ülkeden ayrılabileceğime dair evraklar elime geçtiğinde yedi gün bayram ettim.”

Başkan Adaylarının Ekranda Tartışmalarının Seçmen Üzerindeki Etkisi Nedir?

E-posta Yazdır

DENVER — Amerikan Başkan adayları ilk tartışmalarını 3 Ekim akşamı Colorado eyaletinin Denver kentinde yaptı. Amerika’nın Sesi’nden Carolyn Presutti, geçmişte başkan adayları arasında yapılan tartışmaları ve bunların seçimlerin gidişatı üzerindeki etkilerini derledi.

Kriz Zamanlarında İşsiz Kalırsanız Ne Yapmalısınız?

E-posta Yazdır

Esra Öziskender - Bildiginiz gibi dünyamız şu anda büyük bir sosyo-ekonomik krizin eşiğinde. Hergün etrafımızda birkaç kişinin işten çıkarıldığını, ülke genelinde de işverenlerin büyük bir istihdam azaltmasına gittiğini duyuyoruz. Bu haftaki konumuzu gelen sorular doğrultusunda işsizlik durumunda ne yapılmasi gerektiğine ayırdık. Eğer işinizi yeni kaybettiyseniz hızlı bir şekilde vereceğiniz kararlar sizin finansal açıdan ayakta kalmanıza yardımcı olacaktır.

Amerikalı Müslümanlar Libya ve Mısır’daki Saldırıları Kınadı

E-posta Yazdır

WASHINGTON, D.C. — Bingazi ve Kahire’deki şiddet olayları yüzünden Amerikalı Müslümanlar dahil, tüm Amerikan toplumu şok geçirdi. Bir grup Amerikalı Müslüman lider, Washington’daki Ulusal Basın Merkezi’nde diğer dini liderlerle bir araya gelerek Amerika’nın Libya Büyükelçisi Christopher Stevens’ın öldürülmesini kınadı. Merkezi Indiana’daki Kuzey Amerika İslam Toplumu’nun başkanı İmam Muhammed Mecid şunları söyledi: “Bir özgürlük temsilcisinin kaybı bizim için çok acı.”

Sayfa 10 / 47