Ahmet Davutoğlu Salonu Terk Etti

E-posta Yazdır
Davutoğlu, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un konuşmasından önce salonu terk etti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler’de gerçekleşen Teröre Karşı Uluslararası Mücadele Sempozyumu sırasında, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un konuşmasından önce salonu terk etti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler’de gerçekleşen Teröre Karşı Uluslararası Mücadele Sempozyumu sırasında salonu terk etti. Davutoğlu, sempozyumda bir konuşma yapmaya hazırlanan İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un konuşmasından önce salonu terk ederek İsrail’i protesto etti.

Brezilya Avrupa'ya Yardım Edecek

E-posta Yazdır
Bir zamanlar IMF'ye en borçlu ülkelerden olan Brezilya, Avrupa'ya IMF üzerinden yardım etmeye hazırlanıyor. SAO PAULO - Brezilya, gelişmekte olan büyük ekonomilerin Euro Bölgesi'ndeki borç krizini hafifletmek için Uluslararası Para Fonu'na (IMF) milyarlarca dolar tutarında yeni kaynak aktarabileceği bir teklif vermeye hazırlanıyor. Reuters'a açıklamada bulunun ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Brezilya Maliye Bakanı Guido Mantega'nın teklifi

UBS'in Zararı 2.3 Milyar Dolara Çıktı

E-posta Yazdır
İsviçre bankası UBS, yetkisiz işlemden kaynaklanan zararını 2.3 milyar dolar olarak revize etti. CENEVRE - İsviçre bankası UBS'ten yapılan açıklamada, UBS'in yatırım bankacılığı bölümünde bir çalışanın yetkisiz işlemleri nedeniyle oluşan zararın büyüklüğünün 2.3 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Öcalan'ın Görülmemiş Fotoğrafları

E-posta Yazdır
BDP'li Bengi Yıldız'ın Bodrum'daki deniz kaçamağı dillere düşerken, terörist başı Öcalan'ın gizlide kalan kaçamak fotoğrafları da gün ışığına çıktı. Gazete Habertürk'ün yayınladığı habere göre Yüzlerce fotoğraf arasında Öcalan'ın plajda ve kaldığı villanın havuzunda yüzerken, futbol oynarken, kadın teröristlerle doğum günü kutlarken görüntüleri yer alıyor. Ayrıca her havuz ve deniz sefasından sonra topluca yenilen yemeklere ait pozlar da dikkat çeken kareler arasında bunuluyor. Fotoğraflarda Öcalan'ın bu dönemde her türlü konfor ve lükse sahip bir hayat sürdüğü görülüyor. Suriye'nin başkenti Şam'da yüksek duvarlarla çevrili lüks bir villada kalan Öcalan beraberindeki bir grup PKK'lı ile bol bol havuza giriyor.

Sonbaharda Tehlike Çanları

E-posta Yazdır
PEKİN - Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, küresel ekonominin, bu sonbaharda yeni bir tehlikeli döneme gireceğini söyledi. Zoellick Pekin'de katıldığı ''2030 Yılında Çin'in Geleceği'' konulu konferansın açılışında yaptığı konuşmada, Avrupa'daki finansal krizin, parasal birlik, bankalar ve bazı ülkelerin rekabetçiliği üzerinde ciddi etkileri olan bir borç krizi haline geldiğine dikkati çekti.

Kürt Bölgesinde Yeni Petrol Sahaları

E-posta Yazdır
Times gazetesinin ekonomi sayfalarında yer alan bir habere göre, Gulf Keystone isimli petrol arama şirketi, Irak'ın özerk Kürt bölgesindeki petrol sahalarını satışa çıkarmayı planlıyor.

Forbes'ta En Güçlü Kadın Listesinde Güler Sabancı 78. Oldu

E-posta Yazdır
Forbes'in yayınladığı listede Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı "Dünyanın en güçlü 100 kadını" listesinde 78. sırada yer aldı. Ekonomi dergisi Forbes'un ''dünyanın en güçlü 100 kadını'' listesinin birinci sırasına Almanya Başbakanı Angela Merkel yerleşti. Avrupa'nın gerçek küresel ekonomisinin başı olarak nitelendirilen Merkel'i Ortadoğu'daki olaylar ve Wikileaks meselesiyle ustaca baş ettiği için ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton izlerken, üçüncü sırada Latin Amerika'nın en büyük ekonomik gücü Brezilya'nın ilk kadın devlet başkanı olarak Dilma Rousseff yer aldı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın 78. sırada olduğu listede 8 devlet başkanı 29 da üst yönetici bulunuyor. Aralarında en genç olarak 25 yaşındaki Lady Gaga ve Britney Spears gibi şarkıcıların da bulunduğu listede ABD Başkanı Barack Obama'nın geçen yılın birincisi eşi Michelle Obama 8. sırayı alırken, 49. sırada yer alan 85 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth listenin en yaşlısı oldu.

iPhone Depremde Uyaracak

E-posta Yazdır
TOKYO - 9to5mac.com adlı internet sitesinin haberine göre, deprem alarmı özelliği, gelecek ay kullanıma sunulması beklenen iOS yazılımında telefonun bildirim merkezine konacak. Japonya, binden fazla sismik alıcıdan gelen verileri toplayan, gelişmiş bir deprem erken uyarı sistemine sahip.

Sosyal Medya Sorgu Odasına!

E-posta Yazdır
18 Aralık 2010’da başlayan Tunus ve Mısır’da devrimlere; Libya’da iç savaşa; Bahreyn, Suriye ve Yemen’de sivil ayaklanmalara; Cezayir, Ürdün, Fas, Irak, Umman’da büyük protestolara; bunların dışında birçok ülkede irili ufaklı olaylara neden olan ‘Arap Baharı’nın başlamasında en önemli etken olarak gösterilen Sosyal Medya, İngiltere’de geçtiğimiz haftalarda çıkan büyük olayların da baş sorumlusu olarak gösteriliyordu.

Kaddafi'nin Karargahı Direnişçilerin Elinde

E-posta Yazdır
Libya'da hafta sonu Trablus'a giren muhalifler dün Muammer Kaddafi'nin bulunduğu tahmin edilen Bab el-Aziziye Karargâhı'nı ele geçirdi. Muhalifler, şimdi kayıplara karışan Kaddafi ve oğullarının peşinde. Kaddafi'nin, karargâhının altındaki tünelleri kullanarak kentin başka bir noktasına ya da kabilesinin güçlü olduğu Sirte şehrine kaçmış olabileceği ifade ediliyor.

Sayfa 11 / 18