Norveç'i Şok Eden İki Patlama

E-posta Yazdır
Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen bombalı saldırıdan sonra iktidardaki İşçi Partisinin gençlik kollarının toplantısında yapılan silahlı saldırıda 4 kişinin öldüğü bildirildi. Toplantıya katılan üniversite öğrencisi Adrian Pracon, Varden gazetesine yaptığı açıklamada, ''Gördüğüm kadarıyla 4 kişi öldü'' dedi. Gençlik kollarının toplantısında ateş açan ve Oslo yakınında yakalandığı açıklanan kişinin bombalı saldırıdan sonra güvenliği sağlamak üzere toplantıya geldiğini söylediği bildirildi.

Murdoch İfadesinde Güvendiği İnsanları Sorumlu Tuttu

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük medya patronlarından biri olan, "News Corporation" şirketinin üst yöneticisi (CEO) ve sahibi Rupert Murdoch, telekulak skandalından kendisinin sorumlu olmadığını söyleyerek, "Bundan, güvendiğim ya da belki onların güvendiği insanlar sorumlu" dedi. İngiltere'de yaklaşık 15 gündür gündemi yoğun bir şekilde meşgul eden, Murdoch'ın sahibi olduğu ve kapatılan "News of the World" gazetesinin neden olduğu telekulak skandalı bugün parlamentonun gündemindeydi.

Murdoch'ın Medya İmparatorluğu

E-posta Yazdır
News of the World gazetesinde yasa dışı telefon dinleme uygulamalarının sanılandan yaygın olduğunun anlaşılması, dünyanın en büyük medya gruplarından olan News Corporation'ı sarstı. İngiliz polisinden yetkililere göre, 4 bin kadar kişinin telefonları yasadışı yollardan dinlenmiş olabilir. Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu ve dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren News Corporation, suçlamalar ardından 168 yıldır yayın yapan haftalık News of the World gazetesini kapattı. Skandal ayrıca Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu News Corporation medya grubunun İngiltere'nin en büyük uydu yayın platformu olan BSkyB şirketinde tek hissedar olma girişiminden vazgeçmesine yol açtı.

Murdoch'ın İngiltere'de Tahtı Sallanıyor, Gözler Amerika'da

E-posta Yazdır
İngiltere, telekulak skandalıyla sarsılırken, ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin Başkanı Ed Miliband, medya sahipliğine getirilecek yeni kurallarla Rupert Murdoch’ın ‘tehlikeli’ ve ‘sağlıksız’ güç konsantrasyonunun sınırlandırmasını istedi. News International’ın istifa eden ve ‘Kızıl Kraliçe’ diye bilinen CEO’su Rebekah Brooks gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı. İngiliz polisinin en üst düzey yetkilisi, Londra Emniyet Müdürü istifa etti.

Potanının Perileri Rusya ile Finale Kaldı

E-posta Yazdır
Potanın Perileri’nin yazdığı tarih, tarih oldu bile! Türkiye’nin spor gündemi yoğun. Hatta rahatlıkla söyleyebiliriz ki; bugünlerde sporun gündemi, ülkenin gündemi aynı zamanda. Organize Suçlar ekiplerinin 3 Temmuz Pazar sabahı, 7:00 itibarıyla 15 ilde eş zamanlı başlattığı ve Türk futbolunun çok önemli isimlerinin gözaltına alındığı operasyon ülkenin gündemine bomba gibi düşerken, kamuoyu tarafından ‘Potanın Perileri’ olarak adlandırılan Türkiye Milli Kadın Basketbol Takımı tarihinin en önemli maçına çıkmak üzereydi.

IMF'nin Yeni Başkanı Yıllık 551 Bin Dolar Maaş Alacak

E-posta Yazdır
Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanlığına seçilen Christine Lagarde, fonun Washington'daki merkezine gelerek görevine başladı. IMF'ten yapılan açıklamaya göre, 24 üyeli IMF İcra Direktörleri Kurulunca geçen hafta yapılan oylamada oybirliğiyle Fon'un başkanlığına seçilen ilk kadın başkan Lagarde, yılda 551 bin 700 dolar maaş alacak.

Dünyanın En Uzun Köprüsü Çin'de Hizmete Açıldı

E-posta Yazdır
Çin'in Shandong eyaletinde inşa edilen dünyanın en büyük köprüsü bugün resmen trafiğe açıldı. 3 şehri birbirine bağlayan 43 km uzunluğundaki dev köprü 4 yılda bitti.Çin'in kuzeyindeki Shandong eyaletinde inşa edilen dünyanın en büyük köprüsü bugün resmen trafiğe açıldı. İnşaatına 2006'da başlanana 43 km uzunluğundaki dev köprü 4 yılda tamamlandı.

Hesaplarınız Kontrol Altında

E-posta Yazdır

Visa Ticari Kart

 

Visa Ticari Kart ile hesaplarınız her zaman kontrol altında


Ufak kazalar yüzünden işler kontrolden çıksa da, hesaplarınız kontrol altında. Şimdi siz de tüm iş harcamalarınız için Visa Ticari Kart’ı seçin, ay sonunda hesaplarınız birbirine karışmasın. Visa’nın işinize özel hazırladığı ticari çözümlerle hayatınızın akışını kolaylaştırın. Her ölçekte şirkete ve kamu kurumlarına özel, ödeme ve karar destek sistemleri ile, Visa Ticari Kart çözümleri; tedarik ve harcama prosedürlerinizi düzene koyar, işletme masraflarınızı azaltır, harcama kontrollerinizi sıkılaştırır ve tedarikçi yönetiminizi iyileştirmeye yardımcı olur.

IMF'nin İlk Kadın Patronu, Christine Lagarde

E-posta Yazdır
Uluslararası Para Fonu'nda (IMF) Dominique Strauss-Kahn'ın istifasıyla boşalan başkanlık koltuğuna kimin oturacağı belli oluyor. IMF İcra Direktörleri Kurulu, Fransa Maliye Bakanı Christine Lagarde ve Meksika Merkez Bankası Başkanı Agustin Carstens arasında seçimini yapacak. Başkanlık seçiminde Carstens karşısında ipi göğüsleyecek gibi görünen Lagarde seçilirse IMF'nin ilk kadın başkanı olacak. Böylece IMF başkanlığında Fransa hakimiyeti devam etmiş olacak. Fransızlar, 65 yıl önce kurulan IMF'de 35 yıl boyunca başkanlık koltuğuna oturdu. Bu sürede 4 Fransız IMF başkanı olarak görev yaptı.

Belarus ve Estonya İnsan Ticaretinde İzlenecek Ülkeler Listesinde

E-posta Yazdır
ABD, insan ticareti konusunda izlenecek ülkeler listesine, Estonya ve Belarus'u da dahil etti. ABD Dışişleri Bakanlığının 2011 yılı İnsan Ticareti Raporunda, Estonya ve Belarus'un izlenecek ülkeler listesine dahil edilmesinin, bu iki ülkeye yapılacak yardımların durdurulmasının yolunu açabileceği belirtildi. Raporda, kadınların fuhuş, kadın ve erkeklerin zorla çalıştırılmaları konusunda kaçakçıların Estonya'yı hem asıl hem hedef hem de transit ülke olarak kullandıkları bildirildi.

Sayfa 13 / 18