İstanbul Dünyanın En İyi Ekonomik Performans Gösteren Şehri Seçildi

E-posta Yazdır
Amerikan think-tank kuruluşu Brookings Institution ile dünyaca ünlü London School of Economics tarafından açıklanan 150 dünya şehri arasında İstanbul, kişi başı gelir ve istihdam açısından ilk sırada yer aldı.

Lehman Brothers Tabelalarından Biri Türk Bankacının Oldu

E-posta Yazdır

Lehman BrothersBorçlarını kapatmak için elindeki tüm varlıkları satışa çıkaran Lehman Brothers'ın 300 parçalık koleksiyonu önceki gün İngiliz Christie's müzayede salonlarında ilgililere sunuldu. 2.6 milyon dolarlık satışın yapıldığı müzayedede sürpriz bir Türk bankacı da Lehman ofislerinden birine ait küçük bir tabelayı 7496 dolara aldı.

Durmuş Yılmaz Dünyanın En İyi Merkez Bankası Başkanları Arasında

E-posta Yazdır

Global FinanceAmerikan Global Finance dergisinin dünyanın en başarılı merkez bankası başkanlarını seçtiği listede 'A' notunu alan yedi başkandan biri Türkiye Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz oldu.

Din ve Bilim Dünyasını Karıştıran Kitap

E-posta Yazdır
Stephen Hawking’in 9 Eylül’de piyasaya çıkacak kitabıyla ilgili tartışmalar kitaptan kısa parçaların basında yayınlanmasıyla ilk günden başladı. Hawking’in bilimin evrenin yaratılışında Tanrı’ya yer bırakmadığı yönündeki açıklamalarının böyle bir sonuç yaratması bekleniyordu.Canterbury Başpiskoposu Rowan Williams, kitabın detaylarını kamuoyuyla paylaşan Times gazetesine, İngiltere’nin en ünlü bilim insanının vardığı sonuçların tamamıyla yanlış olduğunu söyledi.

Erdoğan Dünya Liderleri Arasında 5. Sırada

E-posta Yazdır
İngiltere'nin önde gelen dergilerinden Monocle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı dünya liderlerini değerlendirdiği sıralamada 5. sırada konumladı.
NTV'nin haberine göre Dergi Eylül ayı sayısında dünya liderlerinin başarısı, icraatları ve geleceğine ilişkin bir karne hazırladı.

Kore'deki Türk Askerinin Görülmemiş Fotoğrafı

E-posta Yazdır
Kore Savaşı'nın üzerinden 60 yıl geçti. Savaşın 60. yıldönümünde Life, cepheden daha önce görülmemiş fotoğraflar yayınladı. Yayınlanan fotoğrafların arasında, Türk askerinin yaralı bir askeri tedavi ederken çekilmiş görüntüsü de bulunuyor. Kore Savaşı'nın ilk kez yayınlanan fotoğraflarını www.life.com sitesinde görebilirsiniz.

İtalyan Köyündeki 327 Yıllık Osmanlı Yeniçerisi

E-posta Yazdır

İtalya'nın Trento şehrinin Moena köyü 1950'li yıllardan beri bir Türk festivaline ev sahipliği yapıyor. Sokaklar Türk bayrakları ile donatılıyor, köylüler Yeniçeri kıyafeti ile sokaklarda dolaşıyor. 'Festa di Turchia' adıyla gerçekleştirilen festivalin sonuncusu geçtiğimiz 6-8 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Türkiye'yi hiç görmemiş, Türkçe konuşmayan ancak kendini Türk kabul eden Moena köylüleri, Türk gelenek ve göreneklerini de yaşatmaya devam ediyor.

Dört Kıtada Takım Çalıştıran Tek Türk Antrenör: Cosmoslu Yasin Özdenak

E-posta Yazdır
 
Turk Avenue Özel - Amerika’da yaşayan Türkler için, NBA’de forma giyen Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu ne kadar önemli ise, 1970’lerde de onlar kadar bir başka popüler isim Amerikan spor basının gündemindeydi. Bu isim, Türk gazetecilerin değil maçlarını idmalarını kaçırmadığı, Türklerin trübünleri doldurduğu, Ahmet ve Nasuhi Ertegün kardeşlerin sahibi olduğu New York Cosmos futbol takımının kalecisi Yasin Özdenak idi.  Özdenak şimdilerde Avustralya'da bir Türk takımını çalıştırıyor.   

Brandz Top 100’de Google Yine Birinci

E-posta Yazdır

Arama motoru Google, dünyanın önde gelen Pazar araştırması ve danışmanlık firmalarından Millward Brown’ın Financial Times işbirliği ile bu yıl beşinci kez gerçekleştirdiği Brandz Top 100 Araştırması'nın sonucuna göre, Brandz Top 100 En Değerli Markalar Sıralaması’nda yaklaşık 114 milyar dolarlık marka değeri ile dördüncü kez lider oldu.

Küresel Liderler Listesinde İki Türk

E-posta Yazdır
Dünya Ekonomik Forumu, dünyanın Genç Küresel Liderlerini belirledi ve bu yıl Turkiye'den JP Morgan Kurumsal Şirketler Segment Yöneticisi Cenk Aydın ile Vodafone Türkiye CEO'su Serpil Timuray, genç liderlerin yer aldığı dünya çapındaki listeye  girmeyi başardı. Dünyanın önde gelen medya liderlerinin oluşturduğu bir grup tarafından seçilen üyeler, önümüzdeki 5 yıl boyunca bilgi ve vizyonlarını biraraya getirerek geleceğin dünyasının biçimlenmesine katkıda bulunacak.

Sayfa 17 / 18