DÜNYA

IMF: Dünya Ekonomisi Tehlikede

E-posta Yazdır
Paris-IMF Başkanı Lagarde, dünya ekonomisinin tehlikede olduğu uyarısında bulundu. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Fransız gazetesi Journal Du Dimanche'a yaptığı açıklamada, Avrupalı liderlere Aralık'ta Brüksel'de düzenlenen zirvede alınan kararları hızla uygulama çağrısında bulunarak, 9 Aralık zirvesinin finansal koşullar konusunda yeterince detaylandırılmadığını ve temel prensipler hususunda çok karmaşık olduğunu vurguladı.

Fransa 'Soykırım' Teklifini Kabul Etti

E-posta Yazdır
Fransa meclisi genel kurulu, 1915 olaylarının 'soykırım' olmadığı yönündeki ifadelerin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etti. Türkiye ile Fransa arasında günlerdir gerilime neden olan yasada sona gelindi.

2011'in En Önemli Haberleri

E-posta Yazdır
NEW YORK - Amerikan haber ajansı Associated Press'in Amerikalı editörler ve haber müdürleri arasında yaptığı ankete göre, bu yılın en önemli haberi terör ağı El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'in öldürülmesi. 247 kişinin görüşüne başvurulan ankette, Bin Ladin'in Amerikan komandoları tarafından Mayıs ayında Pakistan'da öldürülmesi 128 kişinin oyuyla yılın en önemli haberi olarak birinci sırada yer aldı.

Bu Yıl 39 Ülkede 106 Gazeteci Öldü

E-posta Yazdır
Sivil toplum kuruluşu Press Emblem Campaign (PEC), bu yıl 39 ülkede 106 gazetecinin görevi sırasında öldüğünü bildirdi. Kuruluş, yıllık raporunda, bu sayının neredeyse haftada 2 gazetecinin öldüğü anlamına geldiğini belirtti. En az 20 gazetecinin bazı Arap ülkelerindeki halk ayaklanmalarında öldüğü kaydedildi.

'Kemerleri bağlayın; 2012 çok zor geçecek'

E-posta Yazdır
AB’nin bitmeyen borç sorunlarının damgasını vurduğu 2011 yılı geride kalmak üzere. 2012 ise daha iyi olmayacak. Ünlü kâhin Roubini, yeni yılda Türk ekonomisinin de zorlanacağını öngördü.

Sayfa 8 / 35