DÜNYA

Erdoğan ve Davutoğlu, 'Küresel Düşünür' Listesinde

E-posta Yazdır
Amerikan Foreign Policy dergisi, 2011 Yılı 100 Küresel Düşünür listesini yayımladı. "Arap devrimcileri"nin ilk sıralarda yer aldığı listede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmed Davutloğu, 16'ncı sırayı paylaştı. Mısırlı devrimciler, romancı Alaa Al Aswany, Uluslararası Atom Enerji Ajansı eski Başkanı Mohammed El Baradei ve Wail Ghonim'in başı çektiği listede Başbakan Erdoğan ve Dışışleri Bakanı Davutoğlu, "Türkiye için dünyada yeni bir rolü hayal ettikleri ve bunun gerçekleşmesini sağladıkları" için 16. sırada yer aldı.

Fitch Bu Sefer Not Yükseltti

E-posta Yazdır
Son dönemde düşürdüğü notlarla adından söz ettiren Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, bu sefer şaşırttı.Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Avustralya'nın " AA+" olan yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu bir kademe yükselterek " AAA" ya çıkardı, kredi not görünümünü de "durağan" olarak belirledi.

 

"Bankalarımız Çok Güçlü"

E-posta Yazdır
Babacan "Türkiye'de bankalara sürekli test uyguluyoruz"Beyrut'ta Arap Bankacılar Toplantısı'na katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa'da ekonomilerin ve bankaların zor durumda olduğunu, Amerika'nın ise ekonomik istikrarı sağlamak için piyasaya yüksek miktarda para sürdüğünü belirtti.

Petrol Fiyatları Geriliyor

E-posta Yazdır
Avrupa'daki kriz kaygıları petrol fiyatlarını geriletiyor.ABD'li yetkililerin bütçe kesintisi konusunda anlaşamayacağı beklentisi ve Avrupa'daki kriz kaygıları petrol fiyatlarını geriletiyor. ABD'li yetkililerin bütçe kesintisi konusunda anlaşamayacağına dair işaretlerle Avrupa'nın borç krizi nedeniyle resesyona gireceği endişeleri petrolün değer kaybetmesine neden oluyor.

Avrupa En Kötü Günlerini Yaşıyor

E-posta Yazdır
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa'nın belki İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en zor zamanını yaşadığını söyledi. Merkel genel başkanlığını yaptığı Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) Leipzig'de düzenlediği

Sayfa 11 / 35