Bayanlar Bu Haberi Çok Sevecek: New York'un Çanta Kralı, Erol Devli

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - (Turk Avenue Özel) 1977 yılında Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdiğinde İngiltere'de okumaya karar verdi. Ancak İngiltere'deki ortamı beğenmedi. Bir seçeneği daha vardı; akrabaları vasıtasıyla New Jersey'e gelmek. Fairleigh Dickinson University'de işletme okudu. Okulda ikinci sınıftayken Lübnanlı bir arkadaşı çanta imalatına gireceğini, ortak olup olmayacağını sorması üzerine çanta sektörüne adım attı. Erol Devli'nin 1980 yılında New York'ta küçük bir atölyede başladığı çanta serüveni 31 yılda sektörün öncü firmalarından biri olan Sasha HandBags'in doğmasına vesile oldu. Sasha Handbags markasına ait çantaları bugün ABD'nin büyük pek çok mağaza zincirinde görmek mümkün.

Yoğurt Devi Chobani'nin Başarısı Fortune Dergisinde

E-posta Yazdır
Turk Avenue - ABD'de kısa sürede yoğurt pazarında adından söz ettiren ve halen yüzde 13.4 pazar payı Yoplait ve Dannon'un ardından üçüncü sırada yer alıyor. Fortune dergisinin Kasım sayısına üç sayfa konu olan Chobani Yoğurt'un sahibi Hamdi Ulukaya, başarısının sırrını anlattı. ''The Unlikely King of Yoğurt'' (Alışılmadık Yoğurt Kralı) başlığı ile hikayesi anlatılan Ulukaya'nın bir kaç yılda şirketi sıfırdan 257 milyon dolar büyüklüğe ulaştığına dikkat çekildi. Chobani geçtiğimiz yıl yüzde 200 büyüdü.

Muhtar Kent, 2011'in En Başarılı 50 İş Liderinden Biri Seçildi

E-posta Yazdır
Muhtar Kent Fortune dergisi tarafından 2011'in 50 iş liderinden biri seçildi. 50 kişilik listede dokuzuncu sırada yer alan Kent'in liderliğinde Coca Cola'nın gelişmekte olan Çin, Hindistan ve Meksika'da şişeleme ve dağıtım kanalına yaptığı yaptırımlara dikkat çekildi. Kent'in başarısını rakamlarda onaylıyor. Coca Cola, 2011'in üçüncü çeyreğinde Çin'de yüzde 11, Hindistan'da yüzde 19, Kuzey Amerika'da yüzde 1 büyüme kaydetti. Coca Cola'nın yönetim sitili, dağıtım ağı ve marka bilinirliliği Kent'in iyi performansında önemli rol oynadı.

E-Kapıcı KOSGEB Ödülü Aldı

E-posta Yazdır
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü mezunu Atilla Altay ve Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Deniz Çırpan, kafa kafaya vererek fikir geliştirip ardından bunu projede somutlaştırdı.

Western Union CEO'su Hikmet Ersek ve Mehmet Öz'ün Babası Girişimci Kurultayı'na Damga Vurdu

E-posta Yazdır

TURK AVENUE ÖZEL - (Fotoğraflar Mehmet Bars) - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'nda ''Diaspora İle Beraber Düşünmek'' adlı oturuma Amerika'da yaşayan Türk profesyonel ve girişimciler damgasını vurdu. Oturuma ABD'de özel olarak çektiği 8 dakikalık kaseti gönderen Mehmet Öz, salondan uzun süre alkış aldı. Toplantıya katılan Mehmet Öz'ün babası Mustafa Öz de oğlu ile ilgili anıları salonu kahkahaya boğdu.

Yeni Nesil Gazetecilik: Huffington Post

E-posta Yazdır
Turkavenue.com ekibi, Huffington Post'un sahibi Adriana Huffington ile yapmış olduğu tanışma ziyareti sırasında modern çalışma alanlarına dair ilginç izlenimlerde bulundu. Turkavenue.com, 3 kişiden dünya devi bir yayın kuruluşunun nasıl oluşturulduğuna dair ipuçlarını okuyucuları ile paylaşıyor.

Sabancı 1 Basamak Yükseldi

E-posta Yazdır
Güler Sabancı, Financial Times tarafından hazırlanan listede ikinci sıraya yükseldi.Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Financial Times tarafından düzenlenen "Dünyanın Zirvedeki 50 İş Kadını

Türk Girişimciler Alman Ekonomisini Sırtlıyor

E-posta Yazdır
Sayıları 2010 yılında 77 bin 200'ü bulan Almanya'daki Türk girişimciler toplam 36 milyar avroluk ciroya ulaştı. Aralarında Almanların da olduğu 355 bin kişiye istihdam sağlayan Türk girişimcilerin elde ettiği bu ciro, Almanya'nın 2011 bütçesinin yaklaşık yüzde 10'una karşılık geliyor.  Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Almanya'da yaşayan Türklerin Alman ekonomisindeki yeri ve önemini gösteren bir araştırmaya imza attı. ''Almanya'daki Türk Girişimciler'' adıyla yayımlanan araştırmaya göre, 1987 yılında 25 bin 500 olan girişimci sayısı 2010 yılında 77 bin 200'ü bulurken, 1987'deki 9,6 milyar avroluk toplam ciro, 2010'da 35,9 milyar avro oldu.

Huffington Post'un Sahibi Turkavenue.com İle Buluştu

E-posta Yazdır

2009'da Time Warner'dan ayrılan AOL'un Şubat 2011'te 315 milyon dolara satın aldığı Huffington Post'un kurucusu Arianna Huffington, Turkavenue.com hakkında neler söyledi ? Türkleri ve Türkiye'yi çok seven Yunan asıllı Arianna, geleceğin internet haberciliği hakkında düşünceleri ne ? Detayla haberin devamında...

2011 Ticari Liderlik Ödülü Ekim Alptekin'e Verildi

E-posta Yazdır
Amerikan Türk Konseyi (ATC) ve Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK), dün Washington'da düzenlenen bir törenle EA Grup Başkanı K. Ekim Alptekin’e ‘‘2011 yılı Ticari Liderlik Ödülü’’nü verdi. Ekim Alptekin ödülünü dün akşam Washington'da Ritz Carlton Oteli'nde Hillary Clinton’ın Amerika’yı temsil ettiği ve Savunma Bakanı İsmet Yılmaz himayesinde gerçekleştirilen konferans çerçevesinde ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve T.C. Washington Büyükelçisi Namık Tan’dan aldı. EA Grup Başkanı Ekim Alptekin, 2009 yılında Amerikalı hafif jet üreticisi Eclipse Aerospace'e ortak olarak Türk sermayesi ile Amerika'da sanayi yatırım yapan ender iş adamları arasında yerini almıştı.

Sayfa 42 / 49