Amerika'da Devlet Dairesi'nde Nasıl İş Bulabilirim?

E-posta Yazdır
Esra Öziskender - Ekonomik krizde pek çok kişi için çalışılabilecek en güvenli yer hükümet yani kamudur. “Devlet baba sağolsun” mantığı dünyanın her yerinde ekonomik krizden sağlam çıkabilmenin bir nevi güvencesi haline geldi. Pek çok özel şirkette sosyal yardım ve ücretler azaltılırken, hükümette en kötü ihtimalle, artış olmasa da aynı kalıyor. Genelde geriye gitme yok.  Amerika’da hükümete çalışanların çoğunun söyledikleri, en büyük avantajın iş güvenliği, adil ücretler, her yıl düzenli ücret artışı ve tatmin edici sosyal haklar olması oluyor. En çok bu nedenlerle bir çok vatandaş hükümette  çalışmak için başvuruyor.

Resume Nasıl Yazılır, Nelere Dikkat Edilir?

E-posta Yazdır
Esra Öziskender - Hepinizin bildiği gibi iş aramanın ilk adımı iyi bir özgeçmiş (resume veya CV – Cirriculum Vitae -) yazmaktır. İyi bir resume olmadan iş aramak günümüzde hemen hemen imkansızlaştı. Birçoklarının bildiğinin tersine resumenin amacı ise girmek değildir!! Resumenin amacı mülakata çağrılabilmektir. Eğer yazdığınız resumeye en fazla üç ay içerisinde herhangi bir geri dönüş olmuyorsa, resumede bir şeylerin ters olduğuna inanabilirsiniz.

Türk Şovu 5 Kasım'da NBA'de

E-posta Yazdır
Amerikan Profesyonel Basketbol ligi (NBA) takımlarından Brooklyn Nets ile Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu arasında ortak program düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Brooklyn Nets yöneticileri ile görüşen TADF Başkanı Ali Çınar, başkan yardımcıları Cemil Özyurt ve Hicri Ataş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun 5 Kasım'da Barclay Center'da oynanacak Brooklyn Nets ve Utah Jazz maçında Türk Gecesi yapılacağı müjdesini verdi. Gecede ayrıca Utah Jazz için oynayan Enes Kanter'e de destek verilecek.

Bakan Çağlayan'dan ABD ile Ekonomi Zirvesi

E-posta Yazdır
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 15 Eylül Pazar günü ABD'ye geliyor. Çağlayan, ABD Ticaret Bakanı ve Ticaret Temsilcisi ile bir araya gelecek. Masada, Ortadoğu’daki gelişmelerin ekonomik yansımaları, Amerika’nın ekonomik politika uygulamaları, ABD-AB STA süreci, ABD-Türkiye Yüksek Düzeyli Çalışma Komitesi’nin çalışmaları olacak. Çağlayan, 16 Eylül günü ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman ve ABD Ticaret Bakanı Penny Pritzker ile bir araya gelecek, son ekonomik gelişmeleri ele alacak. Amerikan Ticaret Odası da Bakan Çağlayan ile round table düzenleyecek Görüşmelerde, ABD - AB STA görüşmeleri, ABD-Türkiye STA meselesi, Ortadoğu’daki son gelişmelerin ekonomileri nasıl etkilediği ve neler yapılabileceği ele alınacak.
 

Göçmen Erkeklerin Yüzde 74'ü İş Sahibi

E-posta Yazdır
Amerika İş İstatistikleri Bürosu'nun, göçmen nüfusun Amerikalılardan daha fazla iş imkanına sahip olduğunu ortaya çıkaran çalışması büyük ilgi gördü. 16 yaşın üzerindeki göçmen erkeklerin yüzde 74'ünün, göçmen kadınların ise yüzde 50'sinin iş sahibi olduğunu belirleyen Amerika İş İstatistikleri Bürosu'nun Nisan 2013 verileri, ABD doğumlu erkeklerin yüzde 63'ünün, kadınların ise sadece yüzde 54'ünün iş sahibi olduğunu ortaya koydu.   Göçmen erkeklerin Amerikalı erkeklerden, göçmen kadınların ise Amerikalı kadınlardan daha çok iş fırsatına sahip olduğu gerçeği, Başkan Barack Obama'nın yabancı işçilere ve kaçaklara çalışma hakkı verme adımlarının ilk sonuçları olarak yorumlandı.

Ege, Gözünü Amerika’daki Zeytinyağı Pazarına Dikti

E-posta Yazdır
Ünlü pop müzik sanatçısı Ege, ‘EgeoLive’ adını verdiği kendi zeytinyağı markasıyla ABD piyasasına girmeye hazırlanıyor. Geçen hafta New York’a gelen Ege, “İşim sadece zeytinyağı satmak değil, Anadolu’ya hakettiği saygıyı tekrar kazandırmak” diye konuştu. Ünlü pop müzik sanatçısı Ege,  “EgeoLive” adını verdiği kendi zeytinyağı markasıyla ABD piyasasına girmeye hazırlandığı aşamada,  projesinin çıkış noktasını ve gelişmeleri Posta 212′ye anlattı.

Fitch'ten 'Gezi Parkı Gösterileri' Açıklaması

E-posta Yazdır
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'de devam eden gösterilerin, ülkenin 'yatırım yapılabilir' seviyede olan notunu şimdilik tehdit etmediğini açıkladı. Fitch, karışıklığın devam etmesi ve ekonomiyi somut şekilde etkilemesi durumunda notun baskı altında olabileceğini belirtti. Türkiye'deki gösterilerle ilgili açıklama yapan Fitch, bu olayların ekonomiyi önemli ölçüde olumsuz etkileyecek boyutta olmadığını vurguladı. Fakat yetkililerin krizi kötü yönetmesi halinde durumun tırmanabileceği ve ekonomiyi de olumusz etkileyebilceğine dikkat çekti.

Türkiye, ABD İle Serbest Ticaret Antlaşması İçin Bastırıyor

E-posta Yazdır
Başbakan’ın ABD gezisi ekonomiye yaradı... Heyetler arasında yapılan görüşmelerde serbest ticaret anlaşması çalışmalarına başlanması kararı alındı. İlk olarak yüksek düzeyli bir komisyon oluşturulacak. Yakın zamanda toplanacak komisyon olası bir anlaşmanın etkilerini araştıracak. Türkiye, ABD ile Avrupa Birliği (AB) arasında yakında görüşmelere başlanacak Serbest Ticaret Anlaşması dışında kalmak istemiyor. Ancak bu konuda AB’den yapılan açıklamalardan tatmin olmayan hükümet, ABD ile Türkiye arasında Serbest Ticaret Anlaşmasının ilk adımını attı.

Marmaris Cafe Açıldı

E-posta Yazdır

New Jersey'nin sahil şeridindeki Türk mekanlarına bir yenisi daha eklendi. Bir süredir renovasyon çalışmaları yapılan Marmaris Cafe, 16 Mayıs'tan itibaren müşterilerini ağırlamaya başladı. Alaçatı evlerinden esinlenerek yenilenen iç dekoru, Türk mutfağının farklı lezzetlerini barındıran menüsü ve yeni yüzüyle müşterilerine merhaba diye Marmaris Cafe, haftanın yedi günü açık olacak. Nex Worldwide kargo firmasının sahibi Özçilingir Ailesi tarafından açılan yeni mekanda, Türk kahvaltı çeşitleri sıra simit, krosan, böreğin yanı sıra, pide, lahmacun ve kebap çeşitleri sunulacak.

 

Coca Cola'dan Devrim Gibi Karar!

E-posta Yazdır
Coca-Cola, 12 yaşından küçük çocuklara yönelik reklam ve pazarlama yapmayacağını açıkladı. İçeceklerinin obeziteye yol açtığı suçlamalarıyla uğraşan  içecek devi Coca Cola,  piyasaya düşük kalorili ve kalorisiz içecekler sunmaya ve kalori miktarlarını içeceklerinin ön yüzüne yazmaya hazırlanıyor. Coca Cola'da yapılan yazılı açıklamada, Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent'in ABD'de Atlanta'da düzenlenen 127.yıl kutlamalarında Coca-Cola'nın dünyada obezite ile mücadele için dört stratejik taahhüdünü açıkladı. Georgia Valisi Nathan Deal ve Atlanta Belediye Başkanı Kasim Reed'in de katıldığı törende konuşan Kent, obeziteye karşı global ölçekte verdikleri taahhütleri şöyle sıraladı:

Sayfa 2 / 9