Uluslararası Otel Zincirlerinin Türkiye İlgisi Devam Ediyor

E-posta Yazdır

Doğu ve Batı arasında bir buluşma noktası haline gelen Türkiye'ye uluslararası otel zincirlerinin ilgisi giderek artıyor. Geçen yıl aralarında ABD'li Nikki Beach Hotels, ABD'li MGM, Dubaili Emaar Grubu, Bvlgari, Armani, Jumeriah, Shangri La, Mandarin, Rezidor, Wyndham Hotels ve Soho House'un da bulunduğu 17 otel zinciririn Türkiye'ye giriş yapacağının açıklanmasının ardından ülkede yatırım yapmış şirketler de kapasite genişletmeye başladı.


 

2012 Orta Asya-Türkiye Otel Yatırımları Konferansı (CATHIC) sırasında bir toplantı düzenleyen Hilton Worldwide, İstanbul ve Anadolu'da 20 olan otel sayısını, 2013 sonunda 33'e çıkarmak için çalışma başlattıklarını açıkladı. Bu anlaşmaların 9'unu 2011'de yaptıklarını açıklayan Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye ve İsrail Bölgesi operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin, 2012 başından bu yana da dört yeni otel için anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Geçen yıl Türkiye'de 8 otel açtıklarını, Urfa ve Mardin'in de bu oteller arasında yer aldığını hatırlatan Martin, "2011 yılında dünya genelinde açılan Hilton Worldwide odalarının yüzde 5'ini Türkiye'de açtık. Otel sayısını 20'ye ulaştırdık. 2013 sonunda ise otel sayımız 33'e, oda sayımız 7 bine ulaşacak." dedi.

Dünyada 3 bin 800'den fazla otelin sahibi olan Hilton Worldwide'ın Avrupa Başkanı Simon Vincent, Türkiye ile birlikte Çin, Hindistan, İngiltere, Almanya gibi ülkelere odaklandıklarını belirterek, "Sadece Avrupa'da açık 224 otelimiz var. 117 otel geliştirme aşamasında. 2013 sonunda Avrupa'da 74 bin 355 odaya ulaşacağız." diye konuştu. (Arif Bayraktar, Zaman)
 

Türkiye Kişi Başına Düşen Kredi Kartı Sayısı: 1.6

E-posta Yazdır
Türkiye\'de cebinde ortalama 1,6 adet kredi kartı, 1,4 adet banka kartı bulunan tüketiciler, kredi kartıyla işlem başına ortalama 171 lira harcıyor. MasterCard tarafından düzenlenen, Yöntem Araştırma ve Danışmanlık Şirketince gerçekleştirilen MasterIndex araştırmasının 2011 yılı sonuçları açıklandı.


Türkiye\'nin kentsel nüfusunu temsil eden 11 il merkezinde yaptırılan araştırmaya göre, Türk halkının cebinde 1,6 adet kredi kartı, 1,4 adet banka kartı bulunuyor. Cüzdanında hem kredi kartı, hem banka kartı olan tüketicilerin oranı yüzde 36 iken, halkın yüzde 28\'inin 1 adet kredi kartı, yüzde 40\'ının ise 1 adet banka kartı bulunuyor.

Kredi kartı ve banka kartı sahiplik oranlarında kadın erkek ayırımına bakıldığında, erkekler kadınlara oranla kredi kartı ve banka kartı sahipliğinde önde yer alırken, kadınların yüzde 35\'i kredi, yüzde 43\'ü banka kartlarına sahip. Bu oran, erkeklerde kredi kartında yüzde 55\'e, banka kartında yüzde 64\'e çıkıyor.
Araştırma sonuçlarına göre, kredi kartı cüzdanlardan ağırlıklı olarak haftada 1-2 defa çıkarak ayda ortalama 8 kez kullanılıyor. Bu oran kadınlarda ayda ortalama 7\'ye düşerken, erkeklerde ayda ortalama 9 kullanıma çıkıyor.

Yaş ve ekonomik seviye arttıkça kullanım artıyor

Yaş arttıkça aylık ortalama kredi kartı kullanım oranlarının arttığı araştırmaya göre, 20\'li yaşlarda 6 olan aylık ortalama kredi kartı kullanım oranı 55 yaşını geçen kesimde aylık ortalama 10\'a çıkıyor.

Ekonomik seviye arttıkça da aylık ortalama kredi kartı kullanım oranları artarken, düşük gelir seviyesinde ayda ortalama 6 olan kredi kartı kullanım oranı, yüksek gelir seviyesinde ayda ortalama 13\'e yükseliyor.

Kredi kartı kullanım oranlarına bölgesel olarak bakıldığında Akdeniz Bölgesinde yaşayan halkın, ayda ortalama 10 adetlik kullanımla ön plana çıktığı dikkat çekiyor.

Kredi kartı kullanıcıları kredi kartlarını en çok (yüzde 36) internet üzerinden gerçekleştirdikleri alışverişlerde kullanırken, internet üzerindeki alışverişlerde kredi kartı kullanımına verilen öncelik ilk defa bu kadar yüksek oranda çıkarak ilk sıraya yerleşti.

İnternet üzerindeki alışverişlerden sonra kredi kartı en çok giyim mağazalarında (yüzde 35), akaryakıt istasyonlarında (yüzde 33), beyaz eşya/elektronik eşya mağazalarında (yüzde 32) ve süpermarketlerde (yüzde 30) kullanılıyor. Banka kartının ise daha çok cep telefonu faturaları (yüzde 6) ve tüketim faturaları ödemelerinde (yüzde 5) kullanıldığı görülüyor.

Harcamaların yüzde 43\'ü kredi kartıyla

Araştırma sonuçlarına göre, kredi kartı sahipleri işlem başına ortalama 171 lira harcarken, yüzde 31\'lik kesim kredi kartlarını 51-100 lira arası harcamalarında, yüzde 20\'si 101–250 lira arası harcamalarında, yüzde 14\'ü ise 35-50 lira arasındaki harcamalarında kullanıyor.

İşlem başı ortalama harcama tutarı ekonomik gelir seviyesi düştükçe artış gösterirken, ortalama 171 liralık işlem başı ortalama harcama tutarı düşük gelir seviyesinde ortalama 226 liraya çıkıyor. Araştırma, Türk halkının toplam harcamalarının yüzde 43\'ünü kredi kartı ile yaptığını gösteriyor.

Araştırmada kredi kartı kullanım alışkanlıklarındaki değişimin yönü sorulan kullanıcıların yüzde 67\'si, kullandığı kredi kartı sayısında geçtiğimiz yıla oranla bir değişiklik olmadığını belirtti. Üst düzey gelir grubundaki kullanıcıların ise yüzde 35\'i 2011 yılında daha çok kredi kartına sahip olduklarını, yüzde 44\'ü harcamalarının arttığını ifade etti.

Katılımcıların büyük çoğunluğu önümüzdeki 2 yıl kredi kartı harcamalarında bir değişiklik olmayacağını düşünürken, yüzde 58\'i yaptırdığı taksit sayısında değişiklik olmayacağını kaydetti.

Ortalama 302 liralık alışverişlerde takside başlanıyor

Kullanıcılara kredi kartı tercihlerinde etkili faktörler sorulduğunda sırasıyla “güven duyulan bir bankanın kartı olması”, “yıllık kart aidatının düşük olması”, “çalışılan bankanın kredi kartı olması” yanıtları gelirken, kredi kartı olanaklarında indirim, taksit ve para puan kazanma önem sırasında ilk üç sırayı aldı. Taksitlendirme alışkanlığının alışverişin tutarına göre şekillendiğini belirten kredi kartı kullanıcılarının çoğunluğu, ortalama 302 liralık alışverişlerde taksitlendirmeye başlıyor.

Araştırmada, kredi kartları yanlarında olmadığında ne hissettikleri sorulan katılımcıların yüzde 47\'si kendilerini kısıtlanmış ve güvensiz hissettiklerini belirtirken, kredi kartı geçmeyen mağazalardaki tutumda yüzde 62\'lik kesim beğendikleri ürünü satın almaktan vazgeçebilecekleri yönünde yaklaşım sergiliyor. Araştırmada, kredi kartlarının günlük olarak kullanılan hangi eşyaya entegre edilmesini tercih ettikleri sorulan tüketicilerin yüzde 66\'sı cep telefonu yanıtını verdi. AA

Muhtar Kent: Türkiye\'yi Daha Parlak Yıldız Olacak

E-posta Yazdır

Coca-Cola Dünya Başkanı Muhtar Kent, Türkiye\'nin son 24 ayda çok başarılı bir dönem geçirdiğini belirterek "Türkiye, istihdam ve büyümede dünyanın en önemli yıldızlarından biriydi. Biraz yavaşlayacağını öngörüyorum ama yine de gelişmekte olan büyük ekonomileri ele aldığımızda Türkiye parlak yıldızlardan biri olacak. Geçmiş 12 aylık dönemdeki gibi yüksek büyüme olmayacak ama Avrupa kıtasındaki ekonomilere göre Türkiye çok daha parlak ve dinamik perspektif arz edecek" diye konuştu. Kent, bu yıl Davos\'ta önümüzdeki döneme yönelik yeni modelin ilk tohumlarının atılacağını belirterek "ABD\'de tünelin ucunda ışık belirtileri var. Avrupa\'da tam tersi daha büyük belirsizlikler var. Avrupa\'yı daha zor bir dönem bekliyor" dedi.

Cheesecake Factory ve American Eagle Outfitters da Türkiye Yolunda

E-posta Yazdır
ABD’nin ünlü giyim ve restoran markaları American Eagle Outfitters ve The Cheesecake Factory, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Bu amaçla alışveriş merkezlerinde mağaza araştırması yaptıkları öğrenildi. Son yıllarda hızla büyüyen perakende pazarı yabancı yatırımcıların iştahını kabartıyor. Yabancıların Türkiye ilgisi devam ederken, son günlerde pazara giriş yapmayı planlayan ve buna yönelik araştırmalar yaptığı öğrenilen iki marka American Eagle Outfitters ve The Cheesecake Factory oldu.

Tablet ve Bilgisayarınıza Kişiye Özel Kılıf: Klick the Case

E-posta Yazdır
Genç girişimci Melis Okan tarafından San Francisco'da kurulan Klick the case, kişiye özel ürettiği iPad ve diz üstü bilgisayarlar için geliştirdiği kılıflar ile farlılık yaratmaya çalışıyor. İstanbullu tekstilci bir aileden gelen Okan, Amerikan pazarında ve Türkiye'de başta Apple ürünlerini müdavimleri olmak üzere bilgisayarına veya tabletine kişiye özel kılıf arayanların beğenisine sunuyor. Türkiye'de üretilen ürünler 29.95 ve 34.95 dolara satılıyor. Melis Okan, Turk Avenue'nun sorularını cevaplandırdı.

Pera Palas'ı El Maktum İşletecek

E-posta Yazdır
Dubai Emiri El Maktum, tarihi Pera Palas Oteli'nin işletmesini üstleniyor. 2012'den itibaren oteli yönetecek olan El Maktum'un şirketi Jumeriah, böylece Türkiye'ye adım atmış oldu Ortadoğu'nun en büyük turizm şirketi Jumeriah, Türkiye'ye girdi. Dubaili şirketin ilk adımı ise tarihi Pera Palas Oteli oldu. Geçtiğimiz aylarda Pera Palas'ı satın alan Demet Sabancı Çetindoğan ile masaya oturan Dubaili Jumeriah International, 2012 yılından itibaren Pera Palas Oteli'nin işletmesini üstlenecek. Otelin işletme süresi ve ücreti açıklanmadı.

Amerikan Start-Up Şirketleri

E-posta Yazdır
Amerikan Rüyası Start-Up Şirketlerde Gerçeğe Dönüşüyor ABD’de yapılan bir araştırma, önde gelen Start-Up şirketlerde çalışanların neredeyse yarısının göçmen olduğunu ortaya çıkardı. Birçok göçmen çalıştıran bu şirketlerden bazılarının kurucuları da göçmen. Silikon Vadisi’nde göçmenler tarafından kurulan Start-Up’lar arasında Hintli Aayush

Empire State Hisseleri Borsaya Geliyor

E-posta Yazdır
New York’un sembollerinden biri olan Empire State binasını yaklaşık 10 yıl önce satın alan Malkin ailesi, binaya ait hisse senetlerini borsada satmayı planlıyor. Kendine özgü yapısı ve tarihiyle kentin en turistik yerlerinden biri olan Empire State, bakalım borsada nasıl bir ilgiyle karşılanacak? 1931 yılında inşa edilen Empire State, yaklaşık 40 yıl, dünyanın en yüksek binası olma ünvanını elinde tuttu. Yaklaşık 10 yıl önce, 57 milyon dolar ödeyerek binayı satın alan Malkin ailesi, Empire State’i halka açık bir emlak şirketi yapma planları çerçevesinde New York borsasına başvurdu. 

Yarı Fiyatına Porsche 911 Carrera S !

E-posta Yazdır
Bir İsviçre internet sitesinde 2012 model 6 adet sıfır kilometre Porshe 911 Carrera S, yarı fiyatına satıldı. CENEVRE - İsviçre basınında yer alan haberlere göre, hepsi de siyah renkte olan ve 72 bin İsviçre frangına (yaklaşık 144 bin TL)

ABD Yatırım İçin Türkiye'yi Seçti

E-posta Yazdır
ABD yatırım yapılabilir ülkeler listesine Avrupa'dan bir tek Türkiye'yi aldı. ABD Ticaret Bakan Yardımcısı, 2012´de havacılık şirketlerinden yatırım sinyali verdi
ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Michael C. Camunez, Türkiye’nin ABD yönetimi tarafından yatırım için öncelikli olarak belirlediği 6 ülkeden biri olduğunu, Avrupa bölgesinde Türkiye dışında "öncelikli yatırım ülkesi" bulunmadığını söyledi.

Sayfa 5 / 9

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.038 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.064 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.140 seconds, 7.73 MB
Application afterRender: 0.211 seconds, 9.03 MB

Memory Usage

9532232

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579642677' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'senmle3l8b216omns9327o2so4'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'senmle3l8b216omns9327o2so4','1579702677','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 645)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 104
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 104
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-22 14:17:57' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 40, 10
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 104
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-22 14:17:57' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 645 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 645
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 642
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 14
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("104")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("143","144","145","146")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 45. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-22 14:17:57' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("104")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç