Döner Döner, Türk Bakar, Markayı Amerikalı Yapar

E-posta Yazdır

Özellikle Avrupa'da McDonald's, Burger King ve Pizza Hut gibi Amerikan fast food zincirlerini geride bırakan döner, hala bir marka olarak dünya piyasasında yer edinebilmiş değil. Döner deyince akla gelen bir şirket veya fast food zinciri yok. Los Angeles'ın en iyi Türk restoranı hangisi diye google'da arama yaptığınızda Trip Advisor, Yelp, Yahoo, Urbanspoon gibi web sitelerinde ilk sıralarda çıkan Spitz Resturant dikkat çekiyor. Spitz'in sloganı ''Home of the Doner Kebab''. İşletmenin sahiplerinin Türk olduğu kanısına varabilirsiniz, ancak işin aslı öyle değil. Spitz'in iki kurucusu var.

Vocelli Franchise Vermek İçin Uygun Adaylar Arıyor

E-posta Yazdır

Pittsburg merkezli Vocelli Pizza, ABD genelinde 120 olan şube sayısını artırmak için franchise vermek istiyor.Özellikle New York, New Jersey ve Washington, DC bölgesinde ve Türkiye'ye franchise vermek isteyen Vocelli Pizza Yönetim Kurulu Başkanı Varol Ablak, franchise alacak kişi ya da kurumun faaliyet göstereceği bölgede sadece bir-iki tane değil belli bir zaman diliminde zincir olabilecek şekilde franchise vermek istediklerini söyledi.

Türk İşadamından Korku Filmine Yatırım

E-posta Yazdır

San Francisco'da faaliyet gösteren Amerturk, Inc. şirketinin sahibi Harun Sevimli, "Hole" filminin yapımcılığını üstlendi. Küçük bir bütçeyle çekilen filmde hedef kitlesi TV kanalları olarak belirlendi. Küçükken şiddete maruz kalan bir katilin hikayesinin anlatıldığı filmde 14 kişilik bir ekip rol alıyor.
Joaquin Montalvan'ın çektiği filmin premiere'i Los Angeles'taki ünlü Sunset Blvd'taki Director's Guild of America tiyatrosunda 26 Mart'ta gerçekleştirilecek. 

Tedarikçisine Kızdı Fabrika Kurdu

E-posta Yazdır
Zamanında mal teslimi, ürün tedarikinin devamlılığı, kaliteden ödün vermeme Türkiye ile ABD arasında ticaret yapan işadamlarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardır. İlk parti gelen maldaki kalite ve özenin daha sonraki gelenlerde olmaması, hatalı siparişler, iş anlayışındaki farklılıklar çoğu kez ABD’de iş yapanların baş ağrısı olur. 1984’te yılında Mike Behmoaras tarafından otomotiv yedek parçası pazarlamak üzere New York’ta faaliyete geçen Inseco, Inc., yaşanan iş tecrübelerden yeni stratejiler geliştirmek zorunda kalan firmalardan biri.

Turşusunu Çıkardı!

E-posta Yazdır
Mantardan zeytine,  kurutulmuş domatesten bademe 60’ın üzerinde turşu çeşidi dükkanı baştan başa doldurmuş. İtalya, Türkiye ve Güney Afrika gibi dünyanın değişik ülkelerden ithal edilen fıçılardaki turşular, müşterilerin iştahını kabartıyor.
Pickle Packers International verilerine göre yılda 2.3 milyon kg (5.2 millyon pounds) salatalık turşusu tüketen Amerikalılar, konsept mağazaya da büyük ilgi gösteriyor. Amerika’nın keşfedildiği günden beri tüketilen turşunun hastası olan ünlüler arasında ise Amerikan Başkanları George Washington ve Thomas Jefferson, Elvis Presley, New York belediye

Pazara Kadar Değil Mezara Kadar

E-posta Yazdır
Röportajı da okuması da komik bir haber ancak konu ciddi: “Ölüm.” Bu haberi okuduktan sonra “Allah gecinden versin” ya da “Allah Erhan’ın eline düşürmesin” temennisinde bulunabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir başka gerçek daha var: Ölümün de doğum gibi hayatın bir parçası olduğu yani bir gün Erhan’a işinizin düşebileceği. Cenaze pazarı ABD genelinde tam dört milyar dolarlık bir pazar. Öyleki ABD’yi tekeli altında bulunduran firmalar değişik şirketler adı altında birleşip borsaya bile açılmış. Yani insanlar öldükçe şirketler para kazanıyor.

Sayfa 9 / 9