Çin’in Prestijli Dergisi Türkiye’de

E-posta Yazdır

China Today'in Türkiye'de Turkuvaz Medya bünyesinde yayınlanması için, Çalık Holding ve CIPG (Çin Ulusal Yayın Grubu) arasında protokol anlaşması imzalandı. 27 Eylül 2012 tarihinde, Çin Büyükelçisi Gong Xiaosheng ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ın katılımıyla, Çalık Holding binasında imza töreni düzenlendi. Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü Levent Tayla ile China Today Başkanı Hu Baomin'in protokol anlaşmasını imzaladığı törene, China Today Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Fu Zhibin ile Çin Büyükelçiliğinden temsilciler de katıldı. Çin ve Türkiye'nin iki güçlü medya grubunu bir araya getiren işbirliğinin ön protokolü CIPG Başkanı Zhou Mingwei ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık tarafından geçtiğimiz Nisan ayında Çin'de imzalanmıştı.

Yemeksepeti.com’a 44 Milyon Dolara Amerikalı Ortak

E-posta Yazdır

İnternet üzerinden yemek siparişi almak için 11 yıl önce kurulan ‘yemeksepeti.com’a dünyanın en büyük 10 yatırım fonundan biri olan Amerikan General Atlantic 44 milyon dolara azınlık ortak oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra, San Francisco Üniversitesi’nde MBA yaparken internette yemek sparişi platformu fikrini bulan Nevzat Aydın, 24 yaşında yemeksepeti.com’u yarattı. Nevzat Aydın’ın eğitimini yarıda bırakarak iki arkadaşıyla birlikte 2001 yılında 150 bin dolar sermaye ile kurduğu yemeksepeti.com, daha önce de European Founders Fund’u yüzde 20 ortak almıştı. 14 milyar Euro fon büyüklüğüne sahip General Atlantic’in yatırımının ardından da kurucu ortaklar yönetimi sürdürecek.

Simit Sarayı New York’a Geliyor

E-posta Yazdır

Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da büyüme atağı başlatan Simit Sarayı, 4 bin çalışanı ile günde 400 binden fazla kişiye hizmet veriyor. Halen 200'den fazla mağazayla faaliyet gösteren şirket, franchise sistemi ile büyüyor. Şirket 2017'ye kadar mağaza sayısını Türkiye'de 400'e, yurtdışında ise 370'e çıkarmayı hedefliyor. Bu sürede beklenen yurtdışı cirosu ise 500 milyon euro olarak açıklandı. Şirket bu performansıyla 2011 Yılı Uluslararası Franchise Derneği (UFRAD) "Yılın Franchise Sistemi" ödülünü almaya hak kazandı.

Daikin Türkiye’den ABD’ye sıçradı

E-posta Yazdır

Türkiye ısıtma-soğutma sektörüne giriş yapan Daikin, dünya çapında büyüme hedefleri doğrultusunda ABD'li rakibini satın alıyor. 2010 yılında Airfel'i satın alarak Türkiye ısıtma-soğutma sektörüne giriş yapan dünya klima devi Daikin, dünya çapında 2015 yılı hedefleri doğrultusunda hızlı büyüme ve şirket alımlarını sürdürüyor.

Kolombiya’da İlk Türk Mağazasını Çilek Açtı

E-posta Yazdır

Çilek, yeni mağazasını Kolombiya’da açtı. Yapılan açıklamaya göre Çilek, Kolombiya’da mağazası bulunan ilk Türk markası oldu.Bebek, çocuk ve gençler için ürettiği koleksiyonlarının sergilendiği yeni mağazaya Kolombiyalıların ilgi görsterdiği belirtilerek, Çilek, gelecek 3 yıl içinde Kolombiya’da toplam 8 mağaza daha açmayı hedefliyor” denildi. Çilek’in 66 ülkede toplam 444 satış noktası bulunuyor.

Çin Restoranı PF Chang Etiler Yolunda

E-posta Yazdır

Necla Dalan - Alshaya, Çin restoranını ABD’den Etiler’e taşıyor Etiler’de Teknosa mağazasının olduğu binayı Kuveytli Alshaya Group kiraladı ve Amerika’da doğup zincir haline gelen P.F. Chang adlı Çin restoranına dönüştürecek. Starbucks Coffe’den The Body Shop’a birçok markası olan Al Shaya Group, restoranı bu yıl sonuna yetiştirmeyi planlıyor. Etiler’deki Nispetiye Caddesi, dünyaca ünlü restoranlardan birine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Boeing Türkiye Başkanı Değişti

E-posta Yazdır

ANKA- The Boeing Company, bugün Ekim ayında emekliye ayrılacak olan Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin’in yerine Bernie Dunn’ın göreve başlayacağını duyurdu. Dunn, Türkiye’deki tüm faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak ve Boeing International Başkanı ve İş Geliştirme ve Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı Shep Hill’e bağlı olarak çalışacak.

Chobani Yoğurt İlk Mağazasını Açıyor

E-posta Yazdır

Kısa sürede Amerika'da yoğurt pazarını ele geçiren Chobani, kendi ürünlerini satacağı ilk mağazasını New York'un gözde semtlerinden SoHo'da açıyor. Fast-food stili ile yoğurt satacak mekanın önümüzdeki ay açılması planlanıyor. Genelde süpermarketlerde satılan Chobani, ilk kez kendi mağazası ile tüketicilerin karşısına çıkacak. West Broadway ve Prince Street köşesinde açılacak mağazada, frozen yoğurt konseptinin aksine Chobani kendi ürettiği yoğurtları satacak. Chobani son yıllarda değişik aroma çeşitleriyle zenginleştirdiği ürün portföyünde hindistan cevizli, incirli, ballı gibi türlü tatlarda yoğurt üretimi yapıyor.

TheaBridge Los Angeles’tan Şirketiniz İçin Her Türlü Yardıma Hazır

E-posta Yazdır

ABD'de iş kurmak, işini geliştirmek, mal satmak veya pazara girmek, profesyonel destek olmaksızın güç gerçekleştirilen operasyonlar. Başarının sırrı da pazarın kurallarını iyi bilen uzmanların desteğini almaktan geçiyor. 1995 yılında Türkiye'den ABD'ye gelen ve farklı sektörlerde çalışan Yasemin Elmas kurduğu TheaBridge Group, Inc ile müşterilerine ihtiyaç duydukları pek çok konuda danışmanlık hizmeti veriyor.

New York Türk İş Dünyasından Haberler

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel - New York ve New Jersey'de Türk girişimcileri açtıkları yeme-içme mekanlarının sayısı artıyor. El değiştirenler, yeni hizmete açılanlar veya açılması planlanan mekanlar Türk girişimcilerin etkinliğini arttırırken, birbirine yakın mesafede açılmaya devam eden restoranların devamlılığı ise soru işareti olarak duruyor. Son aylarda yeni açılan mekanlar arasında Mavi Meze Grill, Çiğköftem, Il Turko 2,  Karadeniz Pide Salonu yer alırken, Simit And Smith yeni mekanı için gün sayıyor.

Sayfa 6 / 22