Seyahat Endüstrisinin Genç Yıldızı: Yeşim Köse

E-posta Yazdır
Dünyada en fazla etnik unsurun bir arada yaşadığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat endüstrisine de etnik pazarlar yön veriyor. Nüfusu 30 milyonu geçen Meksikalılar, 5 milyon Rus, 4 milyon Hintli, 2 milyon  Polanyalı, 500 bin Lübnanlı, 500 bin Ermeni, 450 bin Romanyalı, 350 bin civarı Türk, ve diğer etnik unsurlar seyahat endüstrisinin en önemli pazarlarından. Pasaportu olan Amerikalı sayısının Dışişleri Bakanlığı Ocak 2011 verilerine göre 114.4 milyon kişi. 307 milyon nüfuslu ülkede yaklaşık nüfusun yüzde 37’sinin pasaportu bulunuyor, ya da bir başka deyişle Amerikalıların 3’te 2’si Kanada’ya bile uçmuyor. Pasaport sahibi Amerikalıları veya ülkede yaşayan göçmenleri farklı ülkelere taşımada kıyasıya bir rekabet söz konusu. Pazarın ilk dort  öncüsünden biri de Downtown Travel.

THY, Manchester United ve Barcelona'yı DC'ye Uçurdu

E-posta Yazdır
Futbolda dünyanın iki dev kulübü Barcelona ile Manchester United, ABD'nin başkenti Washington'da Türk Hava Yolları'nın (THY) sponsor olduğu maçta karşılaştı.İngiliz temsilcisi ManU, FedEx Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi 22. dakikada Nani ile 76'da Michael Owen'ın attığı gollerle 2-1 kazandı ve bir anlamda Şampiyonlar Ligi finalinin rövanşını aldı. Müsabakada İspanyol ekibi Barca'nın tek golü 70. dakikada Thiago'dan geldi.

Karsan İhaleyi Kaybetti Ama New York Taksileri Gölcük'ten Geliyor

E-posta Yazdır
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford Transit Connect'in New York'un taksisi olarak seçildiğini, ilk etapta bu araçlardan ABD'ye 200 tane gönderileceğini ve sevkıyatın başladığını söyledi. Araçların taksi şirketlerine pazarlama usulü ile satılacağını kaydeden Otay, 13 bin taksinin olduğu New York'a ne kadar aracın ihraç edileceği hakkında bir sayı veremediklerini ifade etti.

Türk Baklavacı Güllüoğlu'ndan Yunanlı Müşterisine Yardım Eli

E-posta Yazdır
ABD'nin ekonomi çevrelerinin gazetesi Wall Street Journal (WSJ), Türk baklavacı ve şekerleme üreticisi iş adamı Nadir Güllü'nün para sıkıntısına düşen Yunanlı müşterisine “yardım elini uzattığını” yazdı. WSJ'nin “Türk Baklavacısı Yunanlı Müşterisine Yardım Eli Uzattı” başlığıyla internette çıkan haberinde, Türkler ve Yunanlılar'ın asırlardır en iyi baklavayı kimin yaptığına dair birbirleriyle atıştıkları, ama son 10 yıldır Türkiye'nin tanınmış baklava üreticisi, Karaköy Güllüoğlu'nun sahibi Nadir Güllü'nün Atina'da 5 dükkanı olan “Baklavas Epe” adlı Yunanlı firmaya ayda yaklaşık 2 ton baklava ve diğer Türk tatlılarından gönderdiği belirtildi.

Türk Telekom Ev/Ofis Güvenlik Sistemleri

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Ev Gibisi Yok konsepti çerçevesinde sunduğu katma değerli hizmetlerden biri olan “Ev/Ofis Güvenlik Sistemleri” kampanyasının süresini bir yıl daha uzattı.
Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom-Tepe Güvenlik işbirliği ile ev ve işyerlerinde uyumlu alarm cihazı bulunan Türk Telekom müşterilerine, Ev/Ofis Güvenlik Hizmetinin, önümüzdeki 12 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda 19.90 TL’den sunulacağını belirtti.

'Lokum Gibi' Geçen 234 Yıl

E-posta Yazdır
Türkiye'nin en eski firmalarından ve dünyanın da en eski 100 markasından biri olan Hacı Bekir Lokum ve Şekerli Mamuller Sanayii A.Ş'nin yönetiminde 4. ve 5. nesil bulunuyor. Kastamonu'nun Araç ilçesinden İstanbul'a gelerek 1777 yılında Bahçekapı'da açtığı küçük şekerci dükkanında, lokum ve akide gibi şekerlemeleri imal edip satmaya başlayan şekerci Bekir Efendi'nin şirketi, bugün iki asrı aşan bir maziye sahip. Şirketin temellerinin atıldığı Bahçekapı'daki dükkan 234 yıldır müşterilerine hizmet verirken, 1873'de gidilen ilk fuarın (Viyana) ardından oluşturulan şirket logosu ise 138 yıllık.

Boing Türkiye'nin İçinde Bulunduğu Avrupa Ülkelerinden 7200 Uçak Talebi Bekliyor

E-posta Yazdır
Boeing Ticari Uçaklar Avrupa’dan Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Aldo Basile gelecek 20 yılda dünyada yaklaşık 31 binden fazla yeni uçağa ihtiyaç duyulacağını ve bu uçakların da 4 trilyon dolarlık bir büyüklük oluşturacağını belirterek "Ülke bazında bir rakam veremiyoruz. Ancak Türkiye'nin de içinde yer aldığı Avrupa bölgesinin bu 31 bin yeni uçak talebinin 7 bin 200'ünü oluşturacağını öngörüyoruz. Benim kişisel tahminim Türkiye'nin de gelecek 10 yılda yeni uçak talebi 300 olursa şaşırmam" diye konuştu.

Pierre Cardin'in Tüm Dünyaya Lisansını Aydınlı Grup Verecek

E-posta Yazdır
Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı, ünlü Fransız markası Pierre Cardin ile imzaladıkları anlaşma ile Aydınlı Grup'un, dünyanın her yerine Pierre Cardin lisansı verme hakkına sahip olduğunu açıkladı. Pierre Cardin’in global lisans yönetiminde gelinen son aşamayı basın toplantısı ile duyuran Kavurmacı, Pierre Cardin markasını, kırtasiyeden mobilyaya, halıdan ev tekstiline, ayakkabıdan eşarba 18 yıldır 30’a yakın iş kolunda tüketicilerle buluşturduklarını söyledi.

Türk Telekom'a Best Business Awards Ödülü

E-posta Yazdır
Türk Telekom, İngiltere’nin saygın ödüllerinden biri olduğu belirtilen Best Bussiness Awards’a layık görüldü. 3 bin 357 çalışanın katıldığı “Aramıza Hoş Geldiniz” toplantısı Türk Telekom’a ödül getirdi. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom bir kez daha Best Bussiness Awards’a layık görüldü. Bu ödül, İç İletişim uygulamaları kapsamında çalışanlara yönelik yürütülen birçok faaliyet içinde yer alan “Aramıza Hoş Geldiniz” etkinliğindeki yaratıcı ve stratejik dizayn yaklaşımına verildi. Bu yaklaşımla Türk Telekom İç İletişim uygulamaları, 3 bin 357 yeni Türk Telekomlunun davet edildiği “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” toplantısı ile “En İyi Stratejik Dizayn” kategorisinde Best Business Awards’a layık görüldü.

Turk Telekom'dan Sosyal Medya Atağı

E-posta Yazdır

Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş Spor kulüplerinin sponsoru Turk Telekom, “10’la kazan” ile Sosyal Medyada büyük ilgi görüyor. Dünya’daki pekçok iletişim şirketinin ağırlıklı olarak kullandığı Sosyal Medya Uygulamaları, Türkiye’de de pekçok şirket tarafından kullanılan bir mecra haline geldi.Şirketlerin dijital ortamda müşteriyle doğrudan interaktif iletişim kurmasını sağlayan geliştirici sayfalarının takipçileri her geçen gün artıyor. Türkiye’nin en büyük iletişim firması Turk Telekom da dijital medya çalışmalarında ağırlıklı olarak yer alarak, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaç ediniyor.

Sayfa 4 / 8