THY, Manchester United'ın Yıldızlarıyla Reklam Çekti

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY) bir ilke imza atarak Manchester United’ın yıldız futbolcuları Darren Flacher, Wayne Rooney, Nani, Chris Smalling, Rafael ve Fabio Da Silva’nın oynadığı uçak içi uçuş emniyeti filmi çekti. Standart uçuş emniyeti videolarından farklı olarak, yolcular için daha ilgi çekici içerik oluşturmak amacıyla çekilen filmde, uçak içi güvenlik prosedürleri farklı bir yaklaşımla esprili bir şekilde yolculara sunulacak.

Türk Telekom Online Hizmet Merkezi’nden İşlem Yapan 10 Kişi iPad Kazanacak

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Online Hizmet Merkezi’ni kullanarak işlem gerçekleştiren müşterilerine çekilişle iPad veriyor. 10 talihli Türk Telekom bireysel müşterisinin iPad kazanacağı kampanya Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, www.turktelekom.com.tr web sayfası üzerinden Online Hizmet Merkezine ücretsiz olarak üye olduktan sonra işlem gerçekleştiren 10 müşterisine iPad hediye edecek.

Amerika'dan İstenilen Her Ürün Bir Tıkla Kapınızda

E-posta Yazdır
Online alışverişin sınırları Amerika’ya kadar uzandı. Artık Türkiye’de bulunmayan, farklı ve orijinal Amerikan markalarını tek ‘tık’la kapınıza kadar getirtmeniz mümkün. Cep telefonundan arabaya, giyim eşyasından aksesuara kadar geniş ürün seçenekleri sunan alışveriş siteleri, Amerikan fiyatlarıyla daha ucuz alışveriş ve ekonomik gönderim seçenekleri sunuyor.

Fokker Elmo'dan ESBAŞ'ta 500 Kişiye İş

E-posta Yazdır
Üç yıldır bölgede Boeing, Lockheed Martin, Airbus, Sikorsky gibi dünyanın önde gelen havacılık firmalarına uçak ve uçak motorları için kablo üreten Hollandalı Fokker Elmo’da ESBAŞ'taki üretim kapasitesini 3 kat artıracak. Bugüne kadar bölgeye 5 milyon dolar yatırım gerçekleştiren Fokker Elmo 10 milyon dolar daha yatırımla kuracağı ek tesislerinde Mayıs 2012 tarihinde üretime başlayacak. Halen 140 kişiye istihdam sağlayan firma yeni yatırımı ile 160 kişiye da istihdam sağlayarak çalışan sayısını 300 çıkaracak.

Superonline, Turkcell Superonline Oldu

E-posta Yazdır
Turkcell Grup şirketi olarak 2004 yılından bu yana faaliyetini sürdüren telekom operatörü Superonline, bundan böyle müşterilerine Turkcell Superonline markası ile hizmet verecek. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, birlikte gerçekleştirdikleri basın toplantısında Superonline’ın bundan sonra yola Turkcell Superonline markasıyla devam edeceğini açıkladılar. Grubun genişbant stratejisi doğrultusunda bugüne kadar Superonline’a yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve şirketin Turkcell Grup’a olan katkısının her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayan Ciliv, şunları söyledi:

Türk Telekom'dan Yeni Kampanya

E-posta Yazdır
Türk Telekom Ev Avantaj tarifeleri ile her yöne bedava konuşma dönemi başlıyor. “Ev Avantaj Her Yöne Kampanyası” ile Ev Avantaj tarifelerini kullanan Türk Telekom müşterileri mevcut bedava dakikalarını sadece şehiriçi ve şehirlerarası aramalar için değil cep telefonu ve yurtdışı ev ve iş telefonları aramalarında da kullanabilecek. Böylece her yeri bedava arama dönemi başlayacak.

Petkim'den 256 Kişiye İstihdam

E-posta Yazdır
Petkin, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ''İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Programı''nı başarıyla tamamlayan 256 kişiyi istihdam etti. Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, yeni çalışanların iş başı yapması nedeniyle Petkim Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, ''İstihdam Garantili İş Gücü Yetiştirme Programı''nın ilk ikisinde, 440 mavi yakalı personeli kadrolarına dahil ettiklerini belirtti.

Çinli Yazılım Firması Huawei'den Türkiye'ye Yatırım

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük telekom operatörlerine yeni nesil telekomünikasyon ağı çözümleri sunan Çinli firma Huawei, Türkiye’de bu yıl Ar-Ge’ye 25 milyon dolar yatırım yapacağını, 2010-2012 arasındaki üç yıllık dönemde ise, bu yatırımların toplamının 50 milyon dolara ulaşacağını açıkladı.

Sabancı Holding, 2010 Yılında 1.6 Milyar TL Net Kar Açıkladı

E-posta Yazdır
Sabancı Holding, 2010 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 32 artış ile 1 milyar 663 milyon TL net kar gerçekleştirdiğini açıkladı. Holding’den yapılan açıklamada Sabancı Holding’in, 31 Aralık 2010 itibariyle sona eren yıla ait konsolide mali tablolarında, satışlarının 19 milyar 541 milyon TL olurken, faaliyet karının da önceki yıla göre yüzde 21 artışla 4 milyar 194 milyon TL olarak gerçekleştiği bildirildi. Sabancı Holding’in toplam varlıkları 31 Aralık 2010 tarihinde geçen yıla göre yüzde 16 artış ile 130 milyar 60 milyon TL’ye, ana ortaklığa ait özkaynakları ise, yüzde 19 artış ile 13 milyar 69 milyon TL’ye ulaştı.

THY, Boing'ten 15 Yeni Uçak Siparişi Verdi

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY), Boeing ile 15 adet Boeing 737 uçağı için sipariş anlaşması imzaladı. Konuya ilişkin açıklamada, THY'nin geçen ay opsiyon hakkını kullanarak kesin siparişe çevirdiği 15 adet yeni nesil Boeing 737 uçağı için sipariş anlaşması imzaladığı belirtildi. THY anlaşma kapsamında, geçen yıl satın aldığı 20 uçağa ek olarak, liste fiyatı üzerinden toplam değeri 1,2 milyar dolar tutan 10 adet Boeing 737-800 ve 5 adet 737-900ER daha sipariş etti.

Sayfa 5 / 8