İş Bankası Türkiye'nin En Değerli Bankası Seçildi

E-posta Yazdır
Londra merkezli uluslararası marka değerleme şirketi Brand Finance’in, The Banker dergisinin Şubat sayısında yayımlanan, dünyanın en yüksek marka değerine sahip 500 bankası 2011 raporuna göre, İş Bankası Türkiye’nin en değerli bankası seçildi. Konuyla ilgili İş Bankası’ndan yapılan açıklamada, 2007 yılından beri yayınlanan ve her yıl Şubat ayının ilk haftasında açıklanan raporun son sayısında İş Bankası’nın 2 milyar 280 milyon dolarlık marka değeriyle 75. sırada yer aldığı belirtildi.

Türk Telekom Masal Servisi Yıl Sonuna Kadar Bedava

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Masal Servisi hizmetini yıl sonuna kadar ücretsiz olarak sunacak. Çocuklar, Türk Telekom Masal Servisi’nde bulunan 100’ü aşkın masalı, "karne hediyesi" olarak yıl sonuna kadar ücretsiz olarak dinleyebilecek.

Türkiye'yi Ziyaret Eden Amerikalı Sayısı 650 Bine Ulaştı

E-posta Yazdır
ABD'den  Türkiye'ye giden turist sayısı 2010 yılında 642 bin 768 oldu. Amerikalı turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 3.66 oranında bir düşüş gerçekleşti. 2009 yılında ABD'den Türkiye'ye ziyarete gelen turist sayısı 667 bin 159 olmuştu. Türkiye'yi 2010 yılında en fazla ziyaret edenler ise her yıl olduğu gibi yine Almanlar oldu. Almanların Türkiye sevgisi 2010 yılında gelen 4 milyon 385 bin ziyaretçiyle tescillendi. 2010 yılında Türkiye’ye gelen toplam 28 milyon 632 bin turistin 4 milyon 385 binini oluşturan Almanlar böylece Türkiye’yi ziyaret edenler listesinin başına oturdu. Almanya’yı 3 milyon 107 bin turist ile Rusya takip etti.

İslam Ülkelerinin En Büyük Özel Şirketi Koç Holding Oldu

E-posta Yazdır

Koç Holding, Dinar Standard firmasının geleneksel İslam ülkelerinin En Büyük 100 Firması listesinde, hisseleri serbestçe alınıp satılabilen en büyük firma ilan edildi. Listede birinciliği bir kamu kuruluşu sayılan Saudi Aramco, 2009 yılında sağladığı 182 milyar dolarlık gelirle elde etti, genel listede Koç Holding, önündeki 9 kamu kuruluşunun ardından 10’uncu en büyük şirket oldu.

Gübretas Bölgesel Lider Olma Yolunda

E-posta Yazdır

Bundan tam 59 yıl önce 6 Kasım 1952'de Bakanlar Kurulu Gübre Fabrikalari T.A.Ş'nin kurulması kararını aldığında, öncelikli amaç Türkiye'nin gübre ihtiyacını karşılamaktı. Türkiye doğalgaz, fosfat kayası, potasyum tuzları gibi hammaddelere sahip olmadığı için kimyevi gübre sektörü tamamen yurtdışına bağımlı olarak gelişti. Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi, 1953 yılında tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik etmek amacıyla faaliyete geçti. Son yıllarda girişimleriyle sektördeki payını yükseltmeyi sürdüren Gübre Fabrikaları T.A.Ş., gerçekleştirdiği yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarla da dikkat çekmeye devam ediyor.

Beymen Gelinlikler Piyasaya Çıkıyor: Fiyatı 2500 Euro

E-posta Yazdır
Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, 2010 yılını, yukarı yönlü revize ettikleri bütçeyi de aşarak kapattıklarını, 2011 cirosunda yüzde 30 artış öngördüklerini söyledi. Yurt dışında ise Beymen Kahire'nin, memnuniyet verici bir şekilde her geçen yıl başarı grafiğini yükselttiğini, Kahire operasyonunun başarısının, yeni yurt dışı açılımlarını da günde getirdiğini ve iki yeni proje üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Kahire'ye yeni kardeşler getirmeyi planlıyoruz" dedi.

MMK Atakaş'ta Tekom-Puk Ürünleri Kullanıldı

E-posta Yazdır
Rusya'nın en büyük çelik üreticilerinden MMK (Magnitogorsk Iron and Steel Works) ve Atakaş Şirketler Grubu'nun %50 %50 ortaklıklarıyla, yaklaşık 1,7 milyar dolar harcayarak İskenderun ve Kocaeli'de kurdukları demir-çelik tesisi MMK Atakaş'da tüm kablo taşıma sistemleri için Tekom-Puk ürünleri kullanıldı. 2 yıl süren proje boyunca tesiste kullanılan Tekom-Puk ürünleri ve hizmetleri MMK Atakaş yetkililerinden tam not aldı.

Türk Hava Yolları Yeni Ödüller İçin Hazır

E-posta Yazdır
Son yıllarda yaptığı tanıtım atağının yanı sıra aldığı ödüllerle kendini tüm dünyaya kanıtlayan Türk Hava Yolları, aldığı ödüllere yenilerini 2011 yılında da eklemeye hazırlanıyor. 2010 yılında Ekonomi Sınıfı Uçak İkramı'nda Dünyanın En İyi Havayolu, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu ve Avrupa Genelinde En İyi 3. Havayolu seçilen Türk Hava Yolları, 2011'de Skytrax tarafından www.worldairlinesurvey.com web sitesinde 15 değişik kategoride oylamaya katılıyor.

RodiMood'tan Kuzey Irak'a Mağaza

E-posta Yazdır
Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren RodiMood, yurtdışındaki 42’nci mağazasını Kuzey Irak’ta Erbil kentinde açtığını, önümüzdeki dönemde, Doğu Avrupa ve Rusya’da da mağazalar açmaya devam edeceğini bildirdi.

Ağaoğlu'ndan Maslak'a 4.5 Milyar Liralık Proje

E-posta Yazdır
İstanbul Maslak’taki 241 bin 845 metrekarelik arazi için Emlak GYO tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde son oturum yapılan ve açık artırmayla gerçekleştirilen ihalede, 3 milyar 250 milyon TL hasılta taahhüt eden Ağaoğlu projenin peşinatını ödeyerek Emlak GYO ile anlaşma imzaladı.

Sayfa 7 / 8