Gama & GE Ortaklığı Hızlı İlerliyor

E-posta Yazdır
İrlanda Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kenti olan Cork’un güneyindeki Whitegate şehrinde Gama ve General Electric konsorsiyumu tarafından yapımı tamamlanan 450 MW gücündeki kombine çevrim elektrik santrali işletmeye açıldı. Gama yöneticileri, İrland Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Michael Martin ve büyükelçi Altay Cengizer’in katıldıkları törenle, Whitegate Elektrik Santrali İrlanda’nın tek doğalgaz dağıtım ve tedarik şirketi (ve projenin işvereni) Bord Gais Eirann’a devredildi.

İki Eski Arkadaşın Yenilikçi Hukuk Şirketi: Karaahmet Luz & Greenberg LLP

E-posta Yazdır

Karaahmet and GreenbergBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Karaahmet Luz & Greenberg LLP hukuk alanındaki uzmanlıklarını çok yenilikçi ve rekabetçi bir bakış açısıyla birleştiren iki eski arkadaşın sahibi olduğu New York'un başarılı hukuk firmalarından biri. Henüz birleşmeleri bir yıli bile doldurmamasina ragmen oldukça başarılı olan firmanın ortaklarından Barbaros Karaahmet ve Michael Greenberg ile şirketin kuruluş hikayesini, hizmet verdikleri alanları ve geleceğe yönelik planlarını konuştuk. 

Lazzoni US: 'Avrupa Kalitesini Asya Fiyatına Bulabileceğiniz Prestijli Mobilya Markası'

E-posta Yazdır

Lazzoni USBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız - Türkiye'nin prestijli mobilya markası Lazzoni, Mart 2010'dan bu yana New York'un Chelsea bölgesinde 7. Avenue ve 18. Sokak'ın kesiştiği yerde New Yorklulara hizmet veriyor. 600 m2'lik bir alana kurulan şık bir showroom'da hem modern tasarımlı mobilyalarını hem de ev dekorasyonu konusundaki uzmanlığını Amerikalılarla paylaşıyor. Yaklaşık bir yıldır Amerika'da faaliyet gösteren Lazzoni operasyonunun başındaki Efe Kababulut ile açtıkları showrooum'un ilk altı aylık performansı ve Lazzoni US'in geleceğe yönelik beklentilerini konuştuk.

Amerika’nın İlk “Türk Mall”u Açılıyor

E-posta Yazdır
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk firmaları ilk kez bir alışveriş merkezinde bir çatı altında biraraya getiriliyor. Üzerinde 1999 yılından beri çalışılan bu projede 35.000 square feet İstikbal mobilya mağazasıyla birlikte gıda, giyim, hediyelik eşya, medikal/hukuk ofisleri olmak üzere 10’a yakın Türk mağazası ve iş yerini birarada bulunduracak.

Türkiye-ABD Arası Yükün Yüzde 40’ını Turkon Taşıyor

E-posta Yazdır
Secaucus, NJ - Türkiye – ABD arasında deniz yük taşımacılığının yüzde 40’ını Turkon gerçekleştiriyor. 1997 yılında iki gemi  ile Türkiye-ABD arası taşımacılık hizmeti vermeye başlayan ve ilk seferinde sadece yedi konteyner taşıyan Turkon, altı gemi ile iki ülke arasındaki ticari malların taşınmasında önemli bir rol üstleniyor. Turkon, 32 bin konteyner ihracat, 32 bin konteyner da ithalat kapasitesi ile çalışıyor.

Amerika’daki Türklerin Fedex’i: Nex Worldwide Express

E-posta Yazdır
ABD ile Türkiye arasındaki express kargo gönderilerinin yıllık pazarının yaklaşık 50 milyon dolar tutarında olduğu tahmin ediliyor. ABD pazarında da 20’ye yakın şirket hava ve deniz yoluyla Türkiye’ye mal taşıyor.

Bebeklerin Renkli Dünyası: Bibi & Mimi

E-posta Yazdır

Bibi & Mimi 2007 yılında bebek ürünleri toptancılığı yapan bir firma olarak Cüneyt Gürkan tarafından New York’ta kuruldu. Ürünleri bebek mağazalarında, hediyelik eşya dükkanlarında ve bazı butiklerde satılan Bibi & Mimi, hediye konseptinde tasarlanan ürünleriyle öne çıkıyor.

Fifth Avenue'de Türk Lokumu

E-posta Yazdır
Gilan mücevher14. yüzyılda Kosova Savaşı’nı takiben Osmanlı İmparatorluğu tarafından Bursa’nın Yenişehir bölgesinden bugünkü Yugoslavya’nın Kosova bölgesine yerleştirilen Geylan Ailesi, burada kurdukları Gilan köyünde yaşamlarını sürdürdü. 1877-78 yıllarındaki Osmanlı-Rus savaşından sonra uzun müddet siparişe göre ayakkabı üretimi ve ticareti yapan bir aileden gelen baba Geylan, bir süre bu işi devam ettirdikten sonra; 2. Dünya Savaşı’nın da patlak verdiği 1930’lu yıllarda Hitler’in Yugoslavya’ya girmesinden hemen önce tekrar Bursa’ya göç etti.

Ravini Shadow'u Keşfetti

E-posta Yazdır
Cengiz ErmişlerTürkiye’nin en önemli doğaltaş üretim merkezlerinden olan Balıkesir ve Bilecik’teki kaynakları ile 1996 yılından beri faaliyet gösteren Ravini, Amerikan pazarına sunduğu yeşil mermer ile pazarda yeni bir trend yakaladı.
Satışa sunduğu bej renk doğaltaşları sekiz yıldır dünyanın pek çok ülkesinde satışa sunan Ravini, 2008 içinde yaptığı en önemli girişimlerden biri de satın aldıkları ikinci ocaklarında buldukları shadow adi verilen mermeri Amerikan pazarına sunmak oldu.

Sayfa 8 / 8