Facebook'a İddialı Bir Rakip Geliyor

E-posta Yazdır
Facebook'a alternatif olarak tasarlanmış açık kaynak kodlu bir sosyal ağ yapısı olan Diaspora'nın yaratıcıları, henüz yazmaya başladıkları kodları Eylül 15'te tüm dünyayla paylaşacak.

İnternette Sörf Yapmanın Pahalıya Patladığı Ülkeler

E-posta Yazdır

1992'den bu yana hizmet veren anti-virus şirketi AVG'nin yaptığı araştırmaya göre, Rusya ve Türkiye'deki internet kullanıcılarına virüs bulaşma olasılığı hayli yüksek. Rakamlar gösteriyor ki; Türkiye'de 10, Rusya'da ise 15 web kullanıcısından biri virüse yakalanıyor.

Facebook'taki Yorumlara Fransız Kalmayın.. XIHA'yı deneyin

E-posta Yazdır
Eğer Facebook yada Twitter hesabınızda farklı dillerde konuşan arkadaşlarınızın sayısı günden güne artıyorsa, onların statü güncellemelerini anlamak zamanla zorlaşacaktır. Twitter'da takip ettiğiniz insanların veya Facebook'taki arkadaşlarınızın yorumlarını; İngilizce'den, Rusça'dan ve nicelerinden Türkçe'ye çevirmek gerçekten çok zahmetli. Çünkü onların tam olarak ne ima ettiklerini anlayabilmek için kullandıkları dillerin yapısını bilmek gerekiyor. Grammeri nasil, bir kelimenin birden çok anlamı var mı varsa onlar neler?

Dr. Kevin Niksarlı, MD Gözünüze Gözü Gibi Bakıyor

E-posta Yazdır
Melda Akansel, New York - LASIK ya da tıp biliminde bilinen adıyla “Laser-Assisted in Situ Keratomileusis” (Lazer eşlikli korneanın yerinde şekillendirilmesi) ilk kez Kolombiyalı göz doktoru Jose Barraquer tarafından 1949 yılında keşfedildi. LASIK cerahisi 1989 yılında Lucio Buratto (İtalya) tarafından geliştirildi. 1990 yılında Ionnis Pallikaris (Yunanistan) tarafından korneadan kesilen flebin küçük bir kısmı kesilmeden bırakılarak menteşeli LASIK tekniği geliştirildi. Bu teknik günümüzde modern LASIK cerrahisinde kullanılıyor. 

İş Alanları Artık İnternette Oluşturuluyor

E-posta Yazdır
Avrupa'nın 7'inci büyük internet nüfusuna sahip olan Türkiye'de, Türk firmaların yüzde 46'sı yeni iş alanlarını ve müşterilerini internet üzerinden oluşturuyor. İş alanları çözümlemesinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Regus’un yaptığı araştırmaya göre bu firmalar, internetteki sosyal ağlar üzerinden yapılan ticaret için, pazarlama bütçelerinden yüzde 25 yer ayırıyorlar. 

CAO'nun Son 10 Yıldaki En İyi Purosu

E-posta Yazdır
CAO purolarının piyasaya sunduğu son ürünlerinden CAO La Traviata, ABD’nin önde gelen sektör dergisi Cigar Insider dergisi tarafından 93 ratingi ile derecelendirildi. İki ayda bir yayımlanan Cigar Insider, dünya puro endüstrisinde otorite olarak kabul edilen Cigar Aficionado dergisi tarafında çıkarılıyor. CAO’nun ürettiği purolar arasında son 10 yıllık zaman diliminde en yüksek dereceyi alan La Traviata, bugüne dek endüstri tarihinde 90’ın üzerinde derece alan 12. puro oldu.

Galaksinin En Büyük Fotoğrafı

E-posta Yazdır
Bugüne dek yayımlanmış galaksinin en büyük fotoğrafı NASA’nın Spitzer Uzay Teleskopu tarafından çekildi. NASA’ya ait Chicago’daki Adler Planetarium’da gösterilen resim tam 37 metrelik bir alanı kaplayacak büyüklükte. Spitzer araştırma ekibi tarafından Infrared Array Camera (IRAC) ve Multiband Imaging Photometer teleskoplarıyla çekilen görütülerden tam 800 bin adetinin birleştirilmesinden meydana geldi. Resmin toplam büyüklüğü 2.5 milyar kızılötesi pixel’den oluşuyor.   Galaksinin bugüne dek yüksek çözünürlükte çekilen en büyük resmini görmek için videoyu tıklayın. 

ALS Hastalığının Çözümü İçin Çalışıyor

E-posta Yazdır
ALS yani Amyotrophic Lateral Sclerosis, ilk kez 1874 yılında tanımlandı. İlerleyici bir sinir sistemi hastalığı olan ALS motor sinirleri etkileyerek felce neden oluyor. Dünyaca ünlü bilimadamı Steven Hawking’in de uzun yıllardır mücadele ettiği bir hastalığın henüz tedavi yöntemi bulunamadı. ALS hastalığı ile Harvard Üniversitesi’nde araştırmalarda bulunan Hande Özdinler, PhD Chicago’daki Nortwestern Üniversitesi’nin ASL araştırma merkezini kurmakla görevlendirildi.

Silicon Vadisi’nin Türkleri

E-posta Yazdır
Oracle’da çalışan sekiz mühendis TurkAvenue San Fransisco temsilcisi Ayşe Önal Zamboğlu’nun çabalarıyla biraraya geldi. Deneyimlerini paylaştı. Oracle Silikon Vadisi’nin efsane firmalarından biri. Bundan 30 yıl önce kurulmuş olmasına karşın, kendisini sürekli yenileyerek en iyi firmalardan biri olmayı uzun seneler boyunca başarmış, oturmuş bir şirket kültürüne sahip, çalışanlarına önem veren, güzel kampüsü ile dikkat çeken, konusunda başarılı hemen her mühendisin çalışmak istediği bir şirket.

Sayfa 11 / 11